61 بازدید
بهرام قاسمی

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران: نمایندگان پارلمان اروپا واقع بین باشند

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ، بخشهایی از سند تصویب شده در کمیته روابط خارجی اتحادیه اروپا در باره روابط با ایران پس از برجام را غیر واقعی و متاثر از تبلیغات سوء محافل ضد ایرانی دانست.

” بهرام قاسمی” سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، در واکنش به تصویب سند راهبردی تحت عنوان «استراتژی اتحادیه اروپایی در قبال جمهوری اسلامی ایران پس از توافق هسته ای» در کمیته روابط خارجی پارلمان اروپا، با مثبت خواندن برخی نکات مطرح شده در این سند، بخش هایی از آن را غیرواقعی و متاثر از تبلیغات سوء محافل ضدایرانی برشمرد.

به گزارش ایرنا، قاسمی گفت: هرچند نکات مثبت و امیدوارکننده ای در این قطعنامه وجود دارد که می تواند به گسترش روابط ایران و اتحادیه اروپایی کمک کند و افق جدیدی را در روابط فیمابین بگشاید؛ اما در متن این مصوبه مواردی بخصوص در زمینه وضعیت حقوق بشر در ایران وجود دارد که با واقعیت های موجود مطابقت ندارد و بخشی از آن متاثر از تبلیغات سوء محافل ضد جمهوری اسلامی ایران است.

وی تصریح کرد: در حالی که قرار است در آینده نزدیک گفت وگوهای حقوق بشری بین ایران و اتحادیه اروپایی برگزار شود، اینگونه موضع گیری ها، سوال برانگیز و غیرسازنده می باشد و هیچ کمکی به ارتقای گفتمان حقوق بشری نمی کند و به شائبه دخالت در امور داخلی کشورمان دامن می زند.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در ادامه گفت: با آنکه مصوبات پارلمان اروپایی جنبه توصیه ای دارد اما بهتر است با واقع بینی بیشتر و آینده نگرانه تر باشد. ما از نمایندگان پارلمان اروپایی و اعضای کمیته روابط خارجی آن پارلمان انتظار داریم با واقع بینی هر چه بیشتر به اینگونه مسایل توجه کنند و از پرداختن به موضوعات نادرست و غیر واقع بینانه که توسط محافل ضد ایرانی القا می شود، با هوشیاری بپرهیزند.

لازم به ذکر است که مریم رجوی سرکرده منافقین در تاریخ چهارم آذر ۹۷ در آلبانی با تعدادی از حامیان سیاسی این گروه ملاقات داشته است که تحت عنوان دهان پرکن «هیاتی از پارلمان اروپا» به خورد مخاطبان خود داده است. بقول خانم زهرا  سادات باقری ؛ “این هیات متشکل از تونه کلام عضو کمیسیون خارجی و نایب رئیس گروهِ دوستان ایران آزاد (انجمن پوششی سازمان مجاهدین خلق)، یارومیر اشته تینا Jaromir Stetina عضو کمیسیون خارجی و نایب رئیس زیر کمیسیون امنیت و دفاع و استرون استیونسون هماهنگ‌کننده ” کارزار برای تغییر در ایران“ (انجمن پوششی سازمان مجاهدین ) که نماینده پارلمان اروپا طی سالهای ۲۰۰۹تا۲۰۱۴بود” .

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=39385

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

ataghchi

عراقچی: آمریکا از لحاظ سیاسی منزوی شده است

معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران گفت: آمریکا همانند یک قلدر سایر کشورها را تحت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *