136 بازدید
گزیده ی گفتگوی محمد رضا شاهید با خانم فرشته هدایتی (عضو سابق مجاهدین خلق ساکن – اسلو، نروژ) در برنامه “نامها و یادها” – قسمت چهارم

گزیده ی گفتگوی محمد رضا شاهید با خانم فرشته هدایتی (عضو سابق مجاهدین خلق ساکن – اسلو، نروژ) در برنامه “نامها و یادها” – قسمت چهارم

گزیده ی گفتگوی محمد رضا شاهید با خانم فرشته هدایتی (عضو سابق مجاهدین خلق ساکن – اسلو، نروژ) در برنامه “نامها و یادها” – قسمت چهارم

توضیح : متن پیاده شده از فایل تصویری توسط سایت نیم نگاه

محمد رضا شاهید:

داریم با زمان موضوع را پیش می بریم ولی در همین زمان محدود هم سوال های ناگفته بسیار است. اگر خصوصی نیست شما در باره وضعیت زندگی تان حرف بزنید آیا همسری داشتید؟ آیا فرزندانی داشتید؟ یک زن که عشق به مملکت دارد، عشق به هم وطنانش دارد، عشق به عشق هم دارد شما یک زن مجرد بودید یا که ازدواج کرده بودید؟

فرشته هدایتی:

نخیر ، من وقتی وارد آلمان شدم با توجه به اینکه سازمان خیلی دیر به من رهنمودهای مشخص داد که در آنجا به لحاظ حقوقی چکار باید بکنم؟ چون من یک ویزای سه ماهه داشتم و اگر درخواست پناهندگی نمی کردم مرا به ایران بر می گرداندند. ولی از آنجایی که سازمان می خواست مرا به عنوان پیک سازمان به ایران بفرستد تا دوباره نفر برای وصل به تشکیلات بیاورم. بخاطر همین (مسئولین سازمان) به من اجازه ندادند که درخواست پناهندگی بدهم. ولی برای تعیین تکلیف این موضوع هم زمان زیادی گرفت. من در این فاصله برای اینکه خودم مشکلم را حل کنم و مسئله قانونی اقامتم در آلمان را حل کنم با یکی از آقایان هوادار ازدواج کردم.

محمد رضا شاهید:

ایرانی بود؟

فرشته هدایتی:

بله، هوادار سازمان مجاهدین بود. و اصلا به طرز خنده داری مجبور شدم خودم از ایشان درخواست کنم.

محمد رضا شاهید:

خواستگاری؟

فرشته هدایتی:

بله ، خواستگاری کنم

محمد رضا شاهید:

اینکه خیلی زیباست

فرشته هدایتی:

بله ، ولی به هر حال چیزی که در آن موقع خیلی رایج هم نبود. من این کار را کردم و از ایشان خواستم تا با من ازدواج کند تا من مسئله حقوقیم حل شود. که بعد خب ما به هم علاقه مند شدیم و البته که بعد از اینکه به سازمان وصل شدیم و کارها به دوره افتاد من بسیار مورد شماتت و حسابرسی سازمان قرار گرفتم که چرا عجولانه تصمیم گرفتم و وارد این ازدواج شدم.

محمد رضا شاهید:

ایشان کجا هستند؟

فرشته هدایتی:

الان در آلبانی به عنوان کادر تشکیلاتی هستند.

محمد رضا شاهید:

یعنی وفادار به سازمان هستند؟

فرشته هدایتی:

بله ، ظاهرا وفادار هستند. چون خیلی از کسانی که در آنجا (کمپ اشرف ۳ در آلبانی) هستند ، نمی توانم با اطمینان بگویم که از روی وفاداری در تشکیلات هستند.

گفت‌ و شنود با خانم فرشته هدایتی (کاندیدای سابق شورای رهبری مجاهدین خلق، ساکن نروژ)

محمد رضا شاهید:

به اجبار ، چیزی که من همیشه در باره عراق گفتم شرط انصاف هست وقتی که بگوییم تشکیلات مجاهدین به عراق رفت انتخاب بین سوئیس و آمریکا و سوئد نداشت چند تا کشور به آنها اجازه و پناه دادند البته حساب شده! آقای صدام حسین هم دلسوز نبود روی نقشه سیاسی خودش ترجیح داد که یارگیری کند. این است که به عراق رفتن به معنای جرم نیست خود آقای خمینی هم ۱۵ سال در عراق بود در نتیجه این را باید انصاف داشت. اما دلم می خواست در وقت کمی که در این برنامه دوم مصاحبه مانده است حالا به محتویات کتابتان و اینکه چگونه می توانند این کتاب را تهیه کنند خواهیم رسید. اما شما بقدری با صداقت صحبت می کنید که می خواهم ، بدانم آیا این صداقتتان را از مجاهدین گرفتید یا اگر که نه ، چرا شما این صداقت را به آنها ندادید؟

فرشته هدایتی:

به نظر من هر انقلابی صادق است ، انقلابی واقعی. کسی که می خواهد جانش را صادقانه فدای میهنش بکند یعنی نمی تواند صداقت نداشته باشد. ما باید صادق می بودیم که این راه را می آمدیم. شاید هر بلایی که سرمان آمد هم از همین (قضیه) ناشی می شد چون فکر می کردیم همه مثل خودمان هستند ولی یک چیزی را خیلی به جد بگویم تمام بچه هایی که آنجا (در تشکیلات) بودند از نظر من این صداقت را داشتند حالا اینکه رهبری (مسعود رجوی) با این صداقت چه بازی کرد ، بماند ولی صداقت (خصوصیات) عام بچه هایی بود که در آنجا حضور داشتند.

محمد رضا شاهید:

من در تایید فرمایش شما شاید تعجب بکنید نه تنها با شما موافقم حتی فکر می کنم حزب الله و تمامی گروه هایی که حاضر می شوند جوانی شان را هدیه بکنند به عنوان خدمت به دیگری هیچ گناهی ندارند گناهکار رهبران آنها هستند که از این صداقت و از این انرژی سوء استفاده می کنند. یک روز سوره قرآن می خونند یک روز کراوات می زنند یک روز کراوات بر می دارند یک روز انگلیسی حرف می زنند یک روز روسی. وقت این برنامه هم تقریبا رو به اتمام است. ولی هنوز این موضوع را شاید لازم باشد اینجا گفته باشیم. کتاب شما (در باره مجاهدین ، مشاهدات ، خاطرات و تجربیات شما پس از سی و پنج سال حضور در تشکیلات) چند وقت دیگر در دسترس عمومی خواهد بود؟ چند صفحه است و در چه مواردی هست؟

فرشته هدایتی:

کتابی که من در واقع آماده کردم شامل ۱۲ فصل است ولی من ترجیحا

محمد رضا شاهید:

به زبان فارسی؟

فرشته هدایتی:

به زبان فارسی است. من تمام تلاشم این بود که تا آخر تابستان منتشر کنم و به دوستانی که قولش را داده بودم به دستشان برسانم. ولی متاسفانه یکسری مشکلات فنی برای این کار داشتم که باز هم تلاشم این است تا آخر تابستان این کار را تمام بکنم.

محمد رضا شاهید:

چند صفحه خواهد بود؟

فرشته هدایتی:

فکر می کنم حدود ۳۰۰ صفحه بشود. چون من از خیلی چیزها فاکتور گرفتم و تلاش کردم روی موضوع مشخصی و محورهای مشخص باشد و مسائل تکراری که دوستان دیگری قبلا گفتند و مواردی که تکراری نباشد را بنویسم.

محمد رضا شاهید:

بسیار ممنونم. وقت این برنامه هم تمام شد دومین برنامه نام ها و یاد ها با خانم هدایتی. در برنامه های بعدی تا اندازه بیشتری به مسائل درون تشکیلاتی خواهیم پرداخت چرا که نگفته ها در آنجاست.

ادامه دارد …

لینک های مرتبط :

گزیده ی گفتگوی محمد رضا شاهید با خانم فرشته هدایتی (عضو سابق مجاهدین خلق ساکن – اسلو، نروژ) در برنامه “نامها و یادها” – قسمت سوم

نقطه نظرات انتقادی جداشدگان در رابطه با ماهیت فاشیستی و خط مشی تروریستی فرقه مجاهدین خلق ـ قسمت بیست و هفت

مصاحبه سایت نیم نگاه با آقای عادل اعظمی (عضو سابق مجاهدین خلق ـ ساکن انگلستان) ـ میلیشیاها یا کودکان سرباز و توحش جنسی و انحرافات دهشتناک اخلاقی در تشکیلات رجوی ـ قسمت دوازدهم

میزگرد بررسی موارد نقض حقوق بشر در مناسبات درونی فرقه مجاهدین ، ارومیه ـ قسمت هفتاد و دو

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=38579

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

نشست کارشناسی ایران و ۱+۴، چهارشنبه در اروپا ... سازوکار ویژه مالی اروپا حتماً عملی می‌شود

نشست کارشناسی ایران و ۱+۴، چهارشنبه در اروپا … سازوکار ویژه مالی اروپا حتماً عملی می‌شود

نشست کارشناسی ایران و ۱+۴، چهارشنبه در اروپا … سازوکار ویژه مالی اروپا حتماً عملی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *