96 بازدید
وضعیت نابسامان تشکیلات، باز هم مریم عضدانلو را به آلبانی کشاند

وضعیت نابسامان تشکیلات، باز هم مریم عضدانلو را به آلبانی کشاند

وضعیت نابسامان تشکیلات، باز هم مریم عضدانلو را به آلبانی کشاند

فرید

Thursday, October 25, 2018

دیروز در اخبار داشتیم که :

“مریم رجوی حدود یک هفته است که در هتل ناشنال تیرانا با تعداد زیادی از همراهان مستقر شده و دیدارهایی داشته است که این موضوع عدم رضایت مقامات امنیتی آلبانی را به دنبال داشته که به مقامات سیاسی در این خصوص معترض بوده اند.”!

این امر به دو دلیل حائز اهمیت می باشد، نخست آنکه نیروها در آلبانی به دلیل پی بردن به پوچ بودن تمامی شعارهای سران فرقه ، دست به فرارهای جدید و جدائی در سطح بالا نمودند. بعنوان مثال برنگشتن آقای غلامعلی میرزایی از یک تردد شهری که کادری ۳۰ ساله بود ، یا جدائی آقای محمد میش مست که از اعضای قدیمی سازمان بودند ، همه نمی توانند بدون علت جدی و یک زخم عمیق در تشکیلات باشند!

اعلام جدایی رسمی عظیم میش مست یک عضو دیگر فرقه رجوی پس از ۳۰ سال

نکته بعدی ، این احتمال است که تعدادی از نیروها در خارج از آلبانی ، دچار تردید های جدی از خط و خطوط سران فرقه شدند و به واقعیت هائی پی بردند که این نیروها را به نقطه جدیدی از انتخاب به ماندن ، یا رفتن از فرقه نموده است و مریم عضدانلو با آمدن خودش به آلبانی قصد دارد با بهانه های واهی این نیروها را به آلبانی کشانده و در منطقه شدیدا حفاظت شده اردوگاه مانز (زندان اشرف ۳ ) ، نگهداری کند و سخت می کوشد ، با اهرم های فیزیکی و امنیتی این عده را چند صباحی بیشتر حفظ  کند.

در هر حال این ورود مریم عضدانلو به آلبانی با هدف اصلی حفظ نیرو به هر قیمت می باشد.

در حاشیه این اقدام ، حتما که دیدارهائی با سران دست نشانده بومی فرقه در آلبانی به منظور تمرکز بیشتر در کشور آلبانی هم خواهد داشت. نگرانی هائی هم در این زمینه از طرف برخی مقامات امنیتی آلبانی ابراز شده است که در جای خود نیاز به تحلیل و بررسی دارد.

وعده های سرخرمن سران کذاب فرقه رجوی ، دیگرآستانه تحمل اعضاء را به مرز ابراز مخالفت های علنی رسانده است. وعده سر خرمن داستان همیشگی سران این فرقه را حکایت می کند که با وعده های امید به آینده ای روشن و سود آور قصد ایجاد دلبستگی موقت در اعضاء را دارد. دروغ گفتن نوع دیگری از آزادی رجوی ها است!

ابراز نگرانی مقامات امنیتی آلبانی از مستقر شدن مریم رجوی در هتل ناشنال تیرانا

از وعده های پوشالی سران فرقه می توان به تعدادی اشاره نمود :

– از سال ۶۷ هر سال را سال سرنگونی اعلام کردند!

– سال ۷۵ و ۷۶ وعده سرنگونی تا دو سال را دادند!

– سال ۷۹ رجوی گفت: رژیم نفس های آخر را می کشد ، کمربندها را محکم ببندید و بزودی در میدان آزادی سرود آزادی را سرخواهیم داد!

– در جریان مذاکرات هسته ای ، رجوی در پیامی به اعضای خود وعده های سرخرمن داد! او در مورد مذاکرات هسته ایی ایران با ۱+۵ گفته بود ، چه با اتم و چه بی اتم نظام جمهوری اسلامی توسط به اصطلاح مقاومت و مردم ایران سرنگون خواهد شد ، در ادامه افزود اکنون دیگر رفع تحریم از این رژیم نه تنها هیچ مساله ای حل نمی کند بلکه در ابعاد بحران سرنگونی می افزاید و آنرا عمیق تر می کند!

خبرهای رسیده از داخل مقر فرقه رجوی در آلبانی حاکی است که نارضایتی و اعتراضات در سال جدید شدت گرفته و محدودیت هایی که مریم رجوی اعمال نموده هم مزید بر علت شده و عده کثیری در سطوح بالای فرقه خواهان خروج و جدایی هستند و در حال حاضر کار اول و آخر مسئولین منصرف نمودن آنها و دادن وعده های سرخرمن از قبیل اینکه “ترامپ کار را تمام خواهد کرد” است. در مواردی حتی افراد در نشست ها عنوان کرده اند که این بحث بیهوده و پوچ سرنگونی رژیم را کنار بگذارید و از خواب بیدار شوید و قدری به اعضا آزادی بدهید.

اما براستی مریم عضدانلو این بار در آلبانی دقیقا برای چه کاری آمده است؟ اگر گمانه زنی ها درست باشد ، باید منتظر روکردن برگ زرین؟! دیگری از مریم سالخورده و مکار باشیم تا تلاش کند چند صباحی دیگر به عمر ننگین فرقه بیافزاید.

موضوع اصلی که مریم عضدانلو ، باید در مورد آن موضع رسمی و علنی بگیرد ، چرائی جدائی ها و وضعیت جداشدگان در آلبانی است. این همه ریزش اگر ادامه داشته باشد ، باید شاهد بروز اخبار دیگری نیز از ریزش های نیروئی باشیم ، هر اقدام به فرار بی شک صدمات و خسارات جبران ناپذیری را به بدنه تشکیلات وارد خواهد کرد و این نگرانی هر شب و روز مریم عضدانلو همسر سوم مسعود رجوی است که نکند دستش از سلطنت استبدادی فرقه کوتاه گردد …  

انجمن نجات مرکز آذربایجانشرقی

لینک های مرتبط :

دیدار دو خواهر بعد از ۳۶ سال … زینب نجات یافته از اسارتگاه فرقه رجوی با مونا

اعلام جدایی رسمی آقای موسی دامرودی از فرقه ستیزه جوی مجاهدین خلق در آلبانی

اعلام جدایی رسمی عظیم میش مست یک عضو دیگر فرقه رجوی پس از ۳۰ سال

جدایی رسمی آقای غلامعلی میرزایی از فرقه رجوی (سی سال عضویت در فرقه)

 

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=38502

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

افشاگری های روزنامه نگاران غربی درباره نقض حقوق بشر در تشکیلات مجاهدین

افشاگری های روزنامه نگاران غربی درباره نقض حقوق بشر در تشکیلات مجاهدین

امروزه کافی است واژه MEK را در گوگل جستجو کنیم که به انبوهی از منابع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *