53 بازدید
تروریسم سایبری

مجاهدین خلق و تروریسم سایبری

شنبه ۲۶ آبان ۹۷

ارسال به سایت نیم نگاه

بعد از سرنگونی رژیم جنایتکار صدام حسین، سازمان مجاهدین خلق (فرقه رجوی) در ظاهر “خلع سلاح” را پذیرفت ولی در باطن همیشه آماده خرابکاری و تروریسم بوده و هست. کادرهای تشکیلاتی این فرقه آموزش های نظامی دیده و در قتل، کشتار و ترور تجربیات بالایی داشته و بصورت بالقوه و بروز این توانایی ها را حفظ کرده اند.

با تغییر و تحولات سیاسی در دهه اخیر و بوجود آمدن گروه های تروریستی دیگر و حساس شدن جامعه جهانی نسبت به مقوله تروریسم، سازمان مجاهدین خلق چاره ای جز خاموش نگه داشتن عطش اقدامات تروریستی و پیشبرد اهداف نامشروع خود در قالب سیاست و زیر نقاب حقوق بشر و دموکراسی نداشت. دیدارهای متعدد مریم رجوی با عناصر میلیتاریست و جنگ طلب آمریکایی و همچنین ترکی فیصل رئیس سابق دستگاه اطلاعاتی عربستان سعودی نشان از نداشتن پایگاه اجتماعی در ایران دارد که سران این گروه خیانتکار را بر آن داشت تا چنگ در دامان بدخواهان ملت ایران بزنند.

بوقچی های سازمان بنیادگرای مجاهدین خلق

البته برای این فرقه چنین اقدامی تجربه اول نیست و نخواهد بود، آنها با متحد شدن با رژیم صدام در دوران جنگ هشت ساله، اوج کینه توزی و خیانت شان را علیه ملت ایران به اثبات رساندند. همانطور که می دانیم مدتی است که مقر فرقه رجوی به کمک آمریکایی ها از کشور عراق و اسارتگاه های اشرف و لیبرتی به اسارتگاه موسوم به “اشرف ۳” در آلبانی انتقال داده شده است.

ashraf3

به لحاظ مسائل جغرافیایی و ژئوپلیتیک نفرات مجاهدین از مرز ایران کنده شده و با توجه به اینکه هیچ کشوری حاضر به پذیرش یک گروه تروریستی نبود به ناچار در آلبانی استقرار یافتند. با این وضعیت دسترسی فیزیکی به مرز ایران برای این گروه قطع شده و آنها که ادعای نیروهای سرنگون کننده را دارند بلاتکلیف ماندند در این شرایط سران تبهکار این گروه با همدستی سرویس های جاسوسی و اطلاعاتی کشورهای بیگانه مثل موساد، سیا و دستگاه امنیت عربستان سعودی طرح هایی مخفی برای خرابکاری در ایران دارند.

با ظهور ترامپ و قدرت گرفتن عناصر افراطی در کاخ سفید سیاست پنهان دولت های گذشته آمریکا مبنی بر تغییر نظام در ایران به سیاستی علنی و آشکار تبدیل شده است. مجاهدین خلق بازیچه این سیاست و اهرمی برای فشار به ایران برای دولتمردان آمریکا تلقی می شوند.

همزمان با پیشرفت علم و تکنولوژی و بسط و گسترش اینترنت در جهان و همینطور ایران و دسترسی اقشار مختلف جامعه به شبکه جهانی، فرقه رجوی این بستر را برای اقدامات تخریبی مناسب دیده است. خبر ترخیص بیش از ۱۰۰۰ سیستم کامپیوتری از گمرک آلبانی به مقصد مقر مجاهدین خلق (اشرف ۳) حاکی از زمینه سازی برای اقداماتی در فضای مجازی دارد.

اخیرا شبکه تلویزیونی الجزیره در گزارشی با عنوان ” افشاگری عملیات روباتیک فرقه مجاهدین خلق علیه ایران” از شبکههای روباتی اینترنتی برای نشر اکاذیب علیه نظام ایران در فضای سایبری و همچنین کمک به دستورالعمل «تغییر نظام ایران» که واشنگتن به دنبال آن است، پرده برداشت.

مجاهدین خلق و تروریسم سایبری

و اما عملیات روباتیک چیست؟ و چگونه از آنان برای سمت و سو دهی به افکار عمومی در فضای مجازی استفاده می شود؟ روبات های نرم افرازی چگونه کار می کنند؟

به زبان ساده یک روبات نرم افزاری، مجموعه ای از دستورالعمل هایی است که توسط سازنده به آن داده شده که کارهایی از پیش تعیین شده و تکراری را انجام دهد.

این ویژگی ضمن استفاده مفید میتواند بسیار مخرب هم عمل کند بصورتی که با آن می توان هزاران اکانت ایجاد کرده و به هر کدام ماموریت هایی داده تا آنها بصورت خودکار آن را انجام دهند.

حسن حیرانی

فرقه رجوی از این امکان مخرب در شبکه هایی مثل توییتر استفاده می کند آنها روبات هایی را ایجاد می کنند که با استفاده از API توییتر کنترل اکانت را بدست می گیرند. بدین معنا که یک اکانت می تواند بدون اینکه فرد دخالتی در آن داشته باشد اتوماتیک وار اکانت های دیگر را لایک کند مطالب آن را فوروارد یا حتی مطالبی پست کرده و نوشته های دیگران را به اشتراک بگذارد و …

فرقه رجوی از این امکان برای به اصطلاح “داغ کردن” یک هشتگ یا مطلب برای رساندن آن به سطح وسیعی از کاربران استفاده می کند.

در آخر،  سیستم پروپاگاندای پیچیده ی فرقه رجوی از ترکیب روش های غیراخلاقی فوق و دیگر روش های تروریسم سایبری برای شانتاژ خبری، تبلیغات غیر واقعی، مایوس کردن جامعه،  بزرگ کردن حوادث و رویدادها، دعوت به اغتشاش و تخریب و … استفاده می کند. با این حال به سبب شناخت دقیق ملت ایران از این فرقه، آنها روز به روز منزوی تر شده و استفاده از روش های غیر اخلاقی و ضد میهنی، آنها را با چالش های بزرگی مثل فقدان پایگاه اجتماعی مواجه ساخته است.

سجاد پیشرو

 

گزارش ویژه و بی سابقه شبکه الجزیره: افشاگری عملیات روباتیک فرقه مجاهدین خلق علیه ایران

گزارش NBC از نفوذ مجاهدین خلق در کاخ سفید؛ «قمار خطرناک ترامپ»ا

تریتا پارسی: گزارش سال ۲۰۰۴ میلادی اف. بی. آی نشان می دهد ، مجاهدین همچنان برای کارهای تروریستی برنامه ریزی دارند

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=39055

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

افشاگری های روزنامه نگاران غربی درباره نقض حقوق بشر در تشکیلات مجاهدین

افشاگری های روزنامه نگاران غربی درباره نقض حقوق بشر در تشکیلات مجاهدین

امروزه کافی است واژه MEK را در گوگل جستجو کنیم که به انبوهی از منابع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *