117 بازدید
زندگی اشرافی تحصیلی پسر مسعود رجوی در نروژ ، جوانان کمپ اشرف و آلبانی محروم از تحصیلات

زندگی اشرافی تحصیلی پسر مسعود رجوی در نروژ ، جوانان کمپ اشرف و آلبانی محروم از تحصیلات

زندگی اشرافی تحصیلی پسر مسعود رجوی در نروژ ، جوانان کمپ اشرف و آلبانی محروم از تحصیلات – تناقض بزرگ جامعه بی طبقه توحیدی مجاهدین

سعید سلطانپور،  کانادا، سی ام اکتبر ۲۰۱۸

مسعود رجوی و رهبران سازمان مجاهدین خلق ، شعار جامعه بی طبقه توحیدی ، عدالت و برابری و حق تحصیل برای همه را در دوران بعد از انقلاب تکرار می کردند. مصطفی رجوی فرزند خردسال مشترک مسعود و اشرف ربیعی ، همسر اول مسعود ، در درگیری خانه تیمی موسی خیابانی در زعفرانیه تهران در ۱۹ بهمن ۱۳۶۰ ، به اوین برده شد. وی بعد از مدتی ، به پدر بزرگش در مشهد تحویل داده شد و بعد از چندی با تلاش و انرژی زیاد ، از ایران خارج به به پاریس برده شد.

رجوی علیه رجوی

مصطفی که الان سی و اندی سال دارد ، از دوران کودکی  همراه با محافظ به مدرسه در فرانسه می رفت. بعد هم که به عراق برده شد. مصطفی از آنجا که برخلاف دختر مریم رجوی – قجر عضدانلو و مهدی ابریشچمی (اشرف) ، در پادگان نظامی اشرف در خانه ویلایی که توسط صدام اهدا شده بود ، زندگی اشرافی داشت ولی از زندگی در آنجا راضی نبود و چند بار هم قصد فرار داشت که در گزارشات ۱۳ قسمتی مستند نقض حقوق بشر نوجوانان  درتشکیلات مجاهدین در سال ۲۰۰۶ به یک مورد آن اشاره کرده بودم. اشرف در جریان حمله آمریکا به عراق به پاریس فرستاده شد و مصطفی در اشرف به همراه پدرش ماند.

رضا صادقی جبلی عضو سابق مجاهدین خلق

مصطفی علیرغم اینکه از تشکیلات ناراضی بود و فرزند ”رهبر” محسوب می شد همواره با دیگر نوجوانان از نظر امکانات زندگی تفاوت داشت.  وی در اشرف با نام محمد رجوی معروف بود. مصطفی زمانی مسول ورزشی در تلویزیون مجاهدین بود. وی بهترین لباس ها و کفش های مارکدار می پوشید ، علاقه خاصی به دختران و زنان داشت که البته یک حس طبیعی انسانی و نوجوانی هست ولی موضوع این بود که هیچ وقت وی مورد مواخذه  قرار نگرفت و یا مانند نوجوانان دیگر در نشست های غسل ، مجبور به اعتراف به تفکرات جنسی اش و حمله دیگران نشد. زیرا در تشکیلات مجاهدین ، رجوی مقدس است و امام زمانی که بدلایل سیاسی و امنیتی ۱۵ سال هست که از نظرها غایب شده است.

بعد از انتقال نیروهای مجاهدین به آلبانی با حمایت و دخالت مستقیم کاخ سفید – مصطفی رجوی به نروژ رفت و در آنجا پناهندگی گرفت.

دانشگاه نروژ

وی بعد از اینکه مدتی علیه سازمان صحبت کرد سازمان وی را در دانشگاه خصوصی (BI UNIVERSITY) با شهریه ۴۵ هزار دلاری در نروژ در رشته حقوق ثبت نام کرد که پول آنرا سازمان مجاهدین می پردازد. مصطفی رجوی ماهانه ۵ هزار دلار پول توجیبی برای مخارج می گیرد باضافه پولی که از دولت نروژ برای پناهندگی می گیرد. علت ثبت نام مصطفی رجوی در رشته حقوق ، این است که مجاهدین قصد دارند وی جای عمویش کاظم رجوی که توسط سازمان امنیت جمهوری اسلامی  در سوئیس ترور شد ، و برای سازمان مجاهدین در سازمان ملل و نهادهای بین المللی کار می کرد ، را بگیرد.

آرمان ربیعی ، نامی هست که مصطفی رجوی در نروژ برای مخفی ماندن از خبرنگاران و افکار عمومی که برای سازمان مجاهدین و سیاست های دوگانه آنها تناقض دارد ، انتخاب شده است.

سعید سلطانپور ساکن تورنتو ، کانادا

 قبل از جریان اشغال کویت توسط صدام در ۱۹۹۱- ۱۳۶۸ مسعود رجوی تصمیم به اعزام کودکان و نوجوانان به نزد هواداران در اروپا و آمریکا و کانادا گرفت. ده ها نوجوان با پاسپورتهای تقلبی به این کشورها اعزام شدند. خوشحالی رجوی که از مرز دریایی کویت به ایران حمله می کنیم چندان طول نکشید زیرا، نیروهای ائتلاف آمریکا ، صدام را از کویت بیرون راندند و شکست سنگینی به نیروهای گارد ریاست جمهوری عراق وارد آوردند. با بدتر شدن وضعیت صدام در عراق ، رجوی تصمیم به برگرداندن نوجوانان به اشرف گرفت زیرا نیروی جوان کمی به سازمان می پیوست و سازمان پشتوانه ای نداشت.  به غیر از چندین مورد که حامیان مجاهدین این فرزندان را برنگرداند، دهها نوجوان مجددا با پاسپورتهای تقلبی زیر چشم مامورین امنیتی کانادا و اف بی ای از کانادا به آمریکا و از آمریکا به عراق برگردانده شدند. در مواردی به دروغ  به دختر (س)  گفته شد که مادرت سرطان دارد وقتی دختر به عراق رفت ، دید مادرش سالم است و سازمان پاسپورت اروپایی وی را نگهداشت. آن دختر تا چندین سال مجبور شد در عراق بماند زیرا سازمان اجازه خروج وی را نمی داد.

در این میان دختران در بخش جداگانه ای نگهداری شدند و گزارشاتی از ارتباط جنسی رهبران و فرماندهان مجاهدین با این نوجوانان و جوانان ، تحت عنوان ازدواج انقلابی  توسط جدا شدگان منتشر شده و یا خصوصی گفته شده است.  این دختران از نظر زندگی در شرایط بهتری از پسران قرار داشتند.  

در هر دو صورت چه پسران و چه دختران ، هیچ کدام از این افراد نوجوان ، نتوانستند ادامه تحصیل بدهند. سازمان وقت آنها را با کارهای روز مره  پر می کرد و با شعار امسال سال سرنگونی هست که از سال ۱۳۶۰ مرتب تکرار شده است ، آنها را از جدا شدن از سازمان منصرف می کردند. در یک کلام از تیم تشکیلاتی  نوجوانان و کودکان متولد و بزرگ شده مجاهدین در عراق  که در حال حاضر همه به سن های بالای ۲۵ سال رسیده اند  تقریبا هیچ نوجوانی تحصیلات دانشگاهی ندارد. آنها خواندن و نوشتن را هم در سطح دبیرستان بلد نیستند.

داستان مصطفی رجوی ، دوگانگی سیاسی و ایدئولوژیک رهبری مجاهدین ، مسعود و مریم رجوی و جامعه بی طبقه توحیدی است که هزاران نوجوان ، جوان و تحصیلکرده و فعال سیاسی و اجتماعی ایرانی ، جان خود را برای آن از دست  دادند. همانگونه که سیستم دوگانه آموزش و پرورش در ایران بین مناطق محروم سیستان و بلوچستان با تهران و شهرهای بزرگ از یک سو و آموزش فرزندان مسولان حکومتی در خارج از کشور با استفاده از ارز دولتی ، تناقض جدی یک سیاست سالم ملی برای آموزش و پرورش برای همه جوانان ایرانی هست. سیاست اپوزیسیون وابسته  مجاهدین نیز از همان جنس است.

آموزش عالی و نحوه زندگی مصطفی رجوی حق وی است. نقد من بر فریب  نیروهای وفادار و تشکیلات مجاهدین و ستمی  و سوء استفاده هایی که به نام مبارزه بر نسل جوان فنا شده در پایگاه های نظامی مجاهدین در عراق رفت و هیچ کسی از مجاهدین به آن پاسخ نمی دهد.

ایرکا نیوز

لینک های مرتبط :

مصطفی فرزند مسعود رجوی در نروژ

رجوی علیه رجوی

سؤالهای پسر رجوی و جام زهر خروج از عراق

تبریک برای آزادی آقای مصطفی رجوی فرزند مسعود رجوی و اشرف ربیعی از دخمه پدرشان

سوء استفاده از کودکان در فرقه ستیزه جوی مجاهدین خلق ، افشاگری مصطفی پسر مسعود رجوی

 

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=38615

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

افشاگری های روزنامه نگاران غربی درباره نقض حقوق بشر در تشکیلات مجاهدین

افشاگری های روزنامه نگاران غربی درباره نقض حقوق بشر در تشکیلات مجاهدین

امروزه کافی است واژه MEK را در گوگل جستجو کنیم که به انبوهی از منابع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *