115 بازدید
آخرین کلمات خاشقچی قبل از مرگ: دارم خفه می شوم

آخرین کلمات خاشقچی قبل از مرگ: دارم خفه می شوم

آخرین کلمات خاشقچی قبل از مرگ: دارم خفه می شوم

Sunday, November 11, 2018

“بقایای جسد خاشقجی به فاضلاب سپرده شده است”

روزنامه صباح چاپ ترکیه می‌نویسد مقامات سعودی جسد خاشقجی را پس از حل کردن در اسید، راهی فاضلاب کرده‌اند. اردوغان خبر داد که دولت آلمان نیز مستند صوتی ماوقع در کنسولگری عربستان را دریافت کرده است.

پس از آن که مقامات رسمی ترکیه، خبر حل شدن بدن خاشقجی در اسید را تایید کردند، روزنامه صباح نوشت در بررسی فاضلاب خانه کنسول عربستان در استانبول، شواهدی از اسید قوی یافته شده است. مقامات ترکیه از همان ابتدا گمان داشتند که قاتلان، جسد خاشقجی را در اسید حل کرده و به کانال فاضلاب ریخته باشند.

'نظیف کرمان' رئیس بخش تحقیقات روزنامه 'صباح' ترکیه در مصاحبه با شبکه خبری 'الجزیره' قطر گفت: مقامات ترکیه فایل های صوتی ای در اختیار دارند که آخرین لحظات مرگ خاشقچی را به تصویر می کشد

یک روز قبل، “حریت” و دیگر روزنامه‌های ترکیه به نقل از خبرنگار شبکه الجزیره در استانبول نوشته بودند که در اقامتگاه سرکنسول عربستان سعودی در استانبول آثار اسید پیدا شده است. الجزیره به نقل از یک مقام مطلع دادستانی ترکیه که نخواسته نامش فاش شود، اعلام کرد که جسد تکه تکه شده قاشقجی در محل اقامت سرکنسول در یک اتاق در اسید ذوب شده است.

روزنامه ‘صباح’ چاپ ترکیه جزئیات بیشتری را از لحظات آخر قتل ‘جمال خاشقچی’ روزنامه نگار منتقد سعودی فاش کرد از جمله سخنان وی قبل از مردن که می گفت دارم خفه می شوم.

میشل باشله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد روز سه شنبه از کارشناسان بین‌المللی خواست در تحقیقات مستقل در مورد قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد عربستان سعودی شرکت کنند

‘نظیف کرمان’ رئیس بخش تحقیقات روزنامه ‘صباح’ ترکیه در مصاحبه با شبکه خبری ‘الجزیره’ قطر گفت: مقامات ترکیه فایل های صوتی ای در اختیار دارند که آخرین لحظات مرگ خاشقچی را به تصویر می کشد. بر اساس این صداهای ضبط شده، تیم سعودی وی را با کشیدن کیسه ای بر سرش خفه کرده اند.

نظیف کرمان افزود: مرگ خاشقچی بر اثر خفگی هفت دقیقه به طول انجامید و آخرین کلماتی که به زبان آورد، این بود: ‘خفه شدم. این کیسه را از سرم بردارید. من فوبیای خفگی دارم’.

وی در ادامه گفت: تیم سعودی کیسه هایی روی زمین اتاق پهن کرده بودند تا حین عملیات مثله کردن جسد، خون به کف اتاق نفوذ نکند. قطعه قطعه کردن جسد وی به دست ‘صلاح الطبیقی’ پزشک ویژه تشریح ۱۵ دقیقه به طول انجامید و سپس تکه های جسد را در ۵ چمدان بزرگ قرار دادند و به ماشین کنسولگری عربستان منتقل کردند.

رئیس جمهور ترکیه: جسد جمال خاشقجی کجاست؟ و چه کسی دستور قتل او را صادر کرد؟

رئیس بخش تحقیقات این روزنامه چاپ ترکیه با اشاره به این که تیم سعودی برخی از آلات قتل را به ترکیه آوردند، تاکید کرد صباح به زودی تصاویری از آلات قتاله و جزئیات صداهای ضبط شده از لحظات مرگ خاشقچی را منتشر خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، پایگاه اطلاع رسانی ‘خبر.۷ ‘ ترکیه نیز چند روز پیش به نقل از یک مقام مطلع دادستانی استانبول اعلام کرده بود جسد جمال خاشقچی پس از قتل با اسید از بین رفته است.

شبکه خبری الجزیره نیز به نقل از یک مقام دادستانی استانبول با تایید امحای جسد خاشقچی با استفاده از اسیدهای قوی اعلام کرد که نتایج بررسی های کارشناسی نشان می دهد که این اقدام در یکی از اتاق های اقامتگاه سرکنسول انجام شده است.

خاشقچی 59 ساله که گفته می شود قصد داشت اسنادی در خصوص استفاده عربستان از سلاح شیمیایی در جنگ یمن را فاش کند، بعد از انتخاب بن سلمان عنوان ولیعهد این کشور را ترک کرد

خاشقچی ۵۹ ساله که گفته می شود قصد داشت اسنادی در خصوص استفاده عربستان از سلاح شیمیایی در جنگ یمن را فاش کند، بعد از انتخاب بن سلمان عنوان ولیعهد این کشور را ترک کرد.

وی در دوم اکتبر(۱۰مهر) پس از مراجعه به کنسولگری کشور خود در ترکیه ناپدید شد. بررسی های پلیس ترکیه خبر از قتل و تکه تکه شدن جسد وی می داد.

عربستان در پی جنایت خاشقچی هدف انتقادات وسیع و تند محافل بین المللی قرار گرفت و این کشور در نخستین روز از ناپدید شدن این روزنامه نگار، به عنوان متهم ردیف اول این پرونده معرفی شد.

حکومت آل سعود پس از ۱۸ روز انکار در پی فشارهای بین المللی به قتل خاشقچی اعتراف کردند.

دستهای آلوده به خون بن سلمان ، اعتراف رژیم عربستان به شکنجه ، قتل و تکه تکه کردن جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد

لینک های مرتبط :

«مرگ جمال خاشقچی» پایانی بر «قدرت مطلقه» بن سلمان؟

شکنجه، قتل و تکه تکه کردن جمال خاشقچی و سکوت فرقه رجوی – بربریت و توحش بی پایان

سوزان رایس: بن‌سلمان قاتل خاشقچی شریک قابل اعتمادی برای آمریکا نیست “پسر افراطی” پادشاه باید برود

قاتلان خودسر عربستانی ، توجیه شکنجه و قتل هدفمند به سبک ترامپ

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=38913

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

رئیس جمهور ترکیه: جسد جمال خاشقجی کجاست؟ و چه کسی دستور قتل او را صادر کرد؟

رئیس جمهور ترکیه: جسد جمال خاشقجی کجاست؟ و چه کسی دستور قتل او را صادر کرد؟

رئیس جمهور ترکیه: جسد جمال خاشقجی کجاست؟ و چه کسی دستور قتل او را صادر …

یک دیدگاه

  1. برای فرقه های واپسگرا هر کار و هر وسیله ای برای رسیدن یا ماندن در قدرت مجاز است. جنایات آل سعود و فرقۂ رجوی در همین راستا هستن با این تفاوت که رجوی به مراتب بالاتری از دنائت رسیده است چون گاهی او در حق کسانی جنایت کرده است که عمری در تحقق افکار و سیاستهای خود رجوی تلاش کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *