129 بازدید
شکنجه، قتل و تکه تکه کردن جمال خاشقچی و سکوت فرقه رجوی - بربریت و توحش بی پایان

شکنجه، قتل و تکه تکه کردن جمال خاشقچی و سکوت فرقه رجوی – بربریت و توحش بی پایان

شکنجه، قتل و تکه تکه کردن جمال خاشقچی و سکوت فرقه رجوی – بربریت و توحش بی پایان

آرش رضایی – مدیر سایت نیم نگاه

Monday, October 15, 2018

آیندگان احتمالا جان کلام جمال خاشقجی در نقد محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی را از یاد نخواهند برد، آنجا که گفت: «یادمان باشد که فرمانروایی ‘تنها یک نفر’ در کشورهای مختلف شکست خورده است. این در تاریخ ثابت شده است. خودکامگی محکوم به شکست است.»

آیندگان احتمالا جان کلام جمال خاشقجی در نقد محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی را از یاد نخواهند برد

گزارشی از نیویورک تایمز در ۱۱ اکتبر ۱۹ مهر ماه افکار عمومی را در اقصی نقاط جهان متحیر کرد بربریت و توحش بی پایان در دنیای مدرن برای ذهن مدرن و انسان روزگار ما در عصر تحولات دموکراتیک – غیر قابل هضم و بسیار تلخ و دردناک است:

“جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار سرشناس منتقد حکومت، پس از آنکه روز دوم اکتبر – ۱۰ مهر – وارد کنسولگری عربستان در استانبول شد، ناپدید شده و از سرنوشت وی هیچ اطلاعی در دست نیست. آقای خاشقجی که برای بخش دیدگاه‌های «واشنگتن‌پست» مقاله می‌نوشت، برای دریافت یک مدرک رسمی برای ازدواج وارد ساختمان کنسولگری عربستان سعودی شد و نامزد وی ساعت‌ها در مقابل ساختمان منتظر وی ایستاد، اما او هرگز از آنجا خارج نشد. در میان این تیم ۱۵ نفره، «یک پزشک متخصص بریدن استخوان که ماموریت وی تکه‌تکه کردن استخوان‌های خاشقجی پس از مرگ او بوده» هم حضور داشته است. مقام‌های ارشد امنیتی و سیاسی ترکیه معتقدند که این تیم ضربت، عملیات قتل و تکه‌تکه‌کردن خاشقجی را دوساعته به اتمام رساندند و پس از آن ترکیه را به مقصد کشورهای مختلفی ترک کردند.”

"توماس فریدمن، برندهٔ سه جایزهٔ پولیتزر"

با انتشار گزارش نیویورک تایمز – همه دنیا در بهت فرو رفت رسانه ها و شبکه های اجتماعی و خبرنگاران در همه کشورها انگار غافلگیر شدند ولیعهد عربستان که “توماس فریدمن، برندهٔ سه جایزهٔ پولیتزر” حامی سفت و سختش در نیویورک تایمز بود هم لب به انتقاد از روند حکمرانی او در عربستان می‌گشاید. فریدمن یک سال پیش در مقاله‌ای چالش برانگیز و جنجالی، بن سلمان را تنها مردی در خاورمیانه خوانده بود که می‌تواند تغییر را در این منطقه به معنای واقعی ایجاد کند، بعد از فاجعه خاشقجی، حرف خود را پس گرفت و در مقاله‌ای تند، انتقادهای بسیاری را علیه بن سلمان طرح کرد.

“توماس فریدمن ستون‌نویس روزنامه نیویورک تایمز که یک‌سال پیش با سفر به عربستان بن سلمان را تنها مردی دانست که می‌تواند در خاورمیانه تغییر واقعی ایجاد کند، حالا از نگاه پیشین خود بازگشته و از ترامپ می‌خواهد ریاض را برای پاسخ دهی در خصوص ماجرای جمال خاشقجی تحت فشار قرار دهد.”

عربستان تحت نظر محمد بن سلمان در قضاوت تاریخ و افکار عمومی و وجدان انسانی - نمونه‌ای از یک حکمرانی استبدادی که بدون در نظر گرفتن شئونات دموکراسی، حق شهروندی، انتقادپزیری و حتی انسانیت، رفتار می‌کند، ارزیابی می گردد

عربستان تحت نظر محمد بن سلمان در قضاوت تاریخ و افکار عمومی و وجدان انسانی – نمونه‌ای از یک حکمرانی استبدادی که بدون در نظر گرفتن شئونات دموکراسی، حق شهروندی، انتقادپذیری و حتی انسانیت، رفتار می‌کند، ارزیابی می گردد. این قضاوت البته نشات گرفته از موهومات نخواهد بود بلکه مروری است از آنچه که در حدود ۳ سال و اندی از روند بالا رفتن بن‌سلمان از نردبان قدرت در آل سعود گذشته است. او پله پله پیشرفت کرد تا به مرد شماره یک خاندان سلطنتی سعودی بدل شود. و حال ولیعهد عربستان مبدل به یک جنایتکار قسی القلب و سنگدل شده است مردی که براحتی آب خوردن دستور به شکنجه و قتل و تکه تکه کردن روزنامه نگار منتقد عربستانی ساکن امریکا و ستون نویس همیشگی “واشنگتن پست” می دهد.

سکوت معنا دار فرقه ستیزه جوی مجاهدین خلق در رابطه با رویداد تلخ شکنجه ، قتل و تکه تکه کردن جمال خاشقچی در خلوت کنسولگری عربستان چندش آور است

در این میان سکوت معنا دار فرقه ستیزه جوی مجاهدین خلق در رابطه با رویداد تلخ شکنجه ، قتل و تکه تکه کردن جمال خاشقچی در خلوت کنسولگری عربستان در استانبول که به سبک فیلم‌های فرانسیس فورد کاپولا اتفاق افتاده است و خبر داغ و روز همه رسانه ها و شبکه های اجتماعی و تلویزیونی جهان است بسیار مشمئز کننده و چندش آور است.

بی شک مسعود و مریم رجوی دوست ندارند به هیچوجه ارباب و مراد خود را ذره ای از خود ناراحت و مایوس نمایند. ترکی الفیصل رئیس سابق دستگاه اطلاعاتی و امنیتی به نمایندگی از رژیم قرون وسطایی عربستان حامی و مربی رجوی هاست و مسعود و مریم رجوی با سکوت خود در این روزها ثابت کردند که این یک اصل انکار ناپذیر است.

بی شک مسعود و مریم رجوی دوست ندارند به هیچوجه ارباب و مراد خود را ذره ای از خود ناراحت و مایوس نمایند

لینک های مرتبط :

واکنش‌های جهانی به «قتل» جمال خاشقجی؛ از تحریم تا تهدید ریاض به مجازات شدید

نیویورک‌تایمز: عربستان تیمی ۱۵ نفره برای قتل خاشقجی به استانبول فرستاد

مخالفت و اعتراض به سفر ولیعهد عربستان قاتل کودکان یمن در انگلستان

دیده بان حقوق بشر: حملات هوایی عربستان سعودی در یمن جنایت جنگی است

گزارش کارشناسان شورای حقوق بشر سازمان ملل از ارتکاب جنایات جنگی امارات و عربستان در یمن

 

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=38257

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

جواد فیروزمند

تلاش مذبوحانه فرقه مجاهدین برای پاک کردن گذشته

تلاش مذبوحانه مجاهدین برای پاک کردن گذشته تلویزیون «vizionplus» آلبانی در روز ۲۶ نوامبر ۲۰۱۸ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *