115 بازدید
ترک برداشتن زندان اشرف ۳ ( زندان مجاهدین خلق در آلبانی ) با روشنگری رسانه های بین المللی

ترک برداشتن زندان اشرف ۳ ( زندان مجاهدین خلق در آلبانی ) با روشنگری رسانه های بین المللی

ترک برداشتن زندان اشرف ۳ ( زندان مجاهدین خلق در آلبانی ) با روشنگری رسانه های بین المللی

احسان بیدی (عضو سابق مجاهدین خلق ، ساکن تیرانا، آلبانی)

بیست و پنجم سپتامبر ۲۰۱۸

مریم رجوی دست نشانده مثلت  آمریکا، اسرائیل و عربستان در کشور آلبانی

حتما مطلع هستید که در طی چند ماه اخیر حضور رسانه های معتبر بین المللی در آلبانی و تهیه گزارش های مختلف و روشنگری در مورد ماهیت مجاهدین خلق افزایش یافته است.

مصاحبه تلویزیون آلبانی با سه تن از جداشدگان فرقه رجوی ـ یوتیوب نیم نگا

تاریخ و گذشته فرقه تروریستی رجوی نشان می دهد که دستش به خون مردم بیگناه ایران و همچنین عراق آغشته است. فرقه مجاهدین خلق که مورد حمایت اربابان و قدرت های بین المللی خودش هست، هیچ وقت فکر  نمی کرد  به خاطر روشنگری رسانه های محلی و بین المللی در یک باتلاق عمیق گرفتار شود.

مریم رجوی دست نشانده مثلت آمریکا، اسرائیل و عربستان همیشه در تصور این بود که می تواند با دادن رشوه و قدرتی که اربابانش دارند، بتواند مهر خاموشی بر لب و دهان منتقدین و مخالفین بکوید و قلم هایی که از خیانت های فرقه مجاهدین خلق پرده بر می دارند، بشکند. 

اما با تلاش اعضای جداشده از مجاهدین خلق در آلبانی که ناشی از زخم و دردی است که بر بدن دارند، صورت مسئله را برای مریم رجوی برعکس آن چیزی که می پنداشت، کردند.
در یک ماه اخیر دو اتفاق مهم افتاد که توجه رسانه های غربی و داخل آلبانی را به خودش جلب کرد.

اولین رویداد ، آمدن مصطفی محمدی و محبوبه حمزه ، پدر و مادر سمیه محمدی ، از کشور کانادا به آلبانی برای دیدن فرزندشان در سازمان مجاهدین بود.

در همین ارتباط  بخوبی آگاه هستید که فرقه رجوی با تلاش مذبوحانه، شانتاژ و گسیل دسته چماقدار تروریست خود تلاش کردند خانواده محمدی را مورد ضرب و شتم قرار دهند و آنها را از مسیر آمده بازگرداند. اما شجاعت این خانواده و روشنگری های رسانه های این نقشه فرقه رجوی را برملا کرد و مجبور شد بهای سنگینی برای ادامه اسارت سمیه محمدی در زندان اشرف ۳ در آلبانی بپردازد.

آنچه که در این ماجرا جالب توجه بود ، وارد شدن رسانه های غربی و بین المللی مانند تلویزیون تاپ چنل ، شبکه ۴ تلویزیون انگلستان و شبکه الجزیره و انعکاس اسارت سمیه محمدی در زندان اشرف ۳ واقع در آلبانی بود، چرا که فرقه مجاهدین خلق اجازه نداد که حتی سمیه محمدی برای چند دقیقه پدر و مادر خود را از نزدیک ببینند.

اما رویداد دوم چه بود؟ 

مریم رجوی با تطمیع و تهدید اعضای سابق این سازمان در آلبانی و با  پشت پا زدن به تمامی معیارهای اخلاقی و حقوقی در تلاش بود که زندگی را بر جداشدگان از فرقه رجوی در کشور آلبانی تنگ کند. از یک سو بر کمیساریا عالی پناهندگان در آلبانی فشار می آورد که مسئولیت پرداخت کمک هزینه پناهندگی را از این نهاد بین المللی سلب و خود امور را به دست گیرد تا اعضای جداشده را در تنگنای مالی قرار دهد.

شکنجه گران و بازجویان بدنام فرقه رجوی

از سوی دیگر با اعزام آدمکش های قدیمی و شکنجه گر خود به نام حسن عزتی با نام مستعار نریمان ، بهرام جنت صادقی که تحت فرماندهی سرزندانبان های فرقه مجاهدین یعنی محمد سادات در بندی با نام مستعار عادل و حسن محصل کار می کنند، اعضای جداشده را تهدید و در نهایت به سکوت وادار کنند که این ترفند فرقه مجاهدین نیز با هوشیاری اعضای جداشده و همچنین روشنگری های رسانه های داخلی کشور آلبانی  نیز شکست خورد و باید گفت جزیره امن فرقه مجاهدین در حصار زندان اشرف ۳ آرام نخواهد ماند.

نجات یافتگان در آلبانی

سمیه محمدی اسیر فرقه رجوی در آلبانی

لینک های مرتبط :

خانواده محمدی فعالیتهای افشاگرانه شان را به شهرستانهای آلبانی گسترش دادند

روانشناسی شکنجه ـ بازجویان و شکنجه گران مجاهدین خلق ـ حسن عزتی با نام مستعار نریمان و بهرام جنت صادقی با نام مستعار مختار ـ قسمت اول

گزارش لیندسی هیلسوم، سردبیر بین المللی کانال ۴ تلویزیون انگلستان از اردوگاه مجاهدین خلق در حومه تیرانا، آلبانی

پاک کردن رد پای اعمال تروریستی و خرابکارانه فرقه رجوی در اروپا برای چیست؟

بازتاب گسترده خواسته مشروع و قانونی پدر و مادر سمیه محمدی در رسانه های آلبانیایی و موج جدید حمایتها

 

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=37789

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

جواد فیروزمند

تلاش مذبوحانه فرقه مجاهدین برای پاک کردن گذشته

تلاش مذبوحانه مجاهدین برای پاک کردن گذشته تلویزیون «vizionplus» آلبانی در روز ۲۶ نوامبر ۲۰۱۸ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *