هنر و سینما
707 بازدید
یازده سپتامبر ، شادی تروریست های فرقه رجوی در قرارگاه اشرف و قرارگاه باقرزاده ـ قسمت دوم

یازده سپتامبر ، شادی تروریست های فرقه رجوی در قرارگاه اشرف و قرارگاه باقرزاده ـ قسمت دوم

یازده سپتامبر ، شادی تروریست های فرقه رجوی در قرارگاه اشرف و قرارگاه باقرزاده

رنج و اندوه انسانهای بیگناه ، شادی و هلهله تروریست های فرقه رجوی در قرارگاه اشرف و قرارگاه باقرزاده

آن چه که مسلم است خشونت و ترور با عقلانیت و خردورزی در تضادی آشکار است. آدمی با دستهای آلوده به خون هرگز به ارزشهای انسانی و دموکراتیک ، آزادی و دموکراسی اهمیت نخواهد داد. آرمان انسانی با شیوه و روش انسانی قابل دسترسی است و گرنه ادعای آزادی و دموکراسی و حمایت از حقوق بشر یک شوخی بی مزه تاریخی ست و یا ناشی از ذهن بیمار و زشت حامیان تروریسم و خشونت طلبان.

تاملی ژرف در ماجرای تلخ یازده سپتامبر و موضعگیریهای متفاوتی که در رابطه با این رویداد تلخ و اندوهبار از سوی افراد و گروههای مختلفی چون فرقه ستیزه جو و افراطی رجوی اتخاذ شد در واقع ماهیت واقعی دارودسته ریاکار و فریبکار مجاهدین را به اثبات رساند.

بی شک ، سردمداران تبهکار و ریاکار مجاهدین خلق جرئت ابراز موضعگیری شان را در رابطه با رویداد تلخ ۱۱ سپتامبر نداشته و ندارند. اما اعضای جداشده فرقه رجوی همچون آقای قادر رحمانی شاهدی برتمامی آنچه که در قرارگاه باقرزاده در روز یازدهم سپتامبر افتاد ، هستند و ایشان به خوبی ذهن بیمار و زشت رجوی و دارو دسته اش را در باغ وحش باقرزاده به تصویر کشیده اند تا درس عبرت برای همه کسانی باشد که هنوز فریب شعارهای پوچ و تو خالی حقوق بشری رهبران فرقه مجاهدین را می خورند.

آرش رضایی ـ مدیر سایت نیم نگاه

یوتیوب نیم نگاه

– سکانس اول

ساعت هشت و چهل و شش دقیقه بامداد سه شنبه یازده سپتامبر سال ۲۰۰۱ یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۶۷ متعلق به شرکت هوایی آمریکن ایرلاین با ۸۱ مسافر و ۹۱ هزار لیتر سوخت به برج شمالی مرکز تجارت جهانی نیویورک اصابت می کند. شانزده دقیقه بعد در ساعت نه و دو دقیقه هواپیمای دیگری با ۵۶ مسافر به برج جنوبی می خورد.

سی و پنج دقیقه بعد پرواز شماره ۷۷ با ۵۸ مسافر به ساختمان پنج ضلعی وزارت دفاع آمریکا در واشنگتن اصابت می کند.

و سرانجام در ساعت ده و ۱۰ دقیقه صبح یک بوئینگ دیگر با ۳۸ مسافر در شنکسویل ایالت پنسیلوانیا واقع در ۲۴۰ کیلومتری شمال غربی شهر واشنگتن در اثر درگیری مسافرین با تروریست ها سقوط می کند.

در مجموع در حدود سه هزار نفر در این حملات تروریستی جان باختند.

تام هایدنبرگر که خلبان بازنشسته است همسر خود میشل مهماندار هواپیما را در یازده سپتامبر از دست داده است. او در حالیکه اشک به چشم دارد از جزئیات آن روز می گوید:

” من صبح آن روز با میشل صحبت کردم. او مادر خوبی بود. از من پرسید آیا بچه ها بیدار شده و آماده مدرسه شده اند. آیا نهارشان آماده است؟ گفتم همه چیز خوبه و وقتی به لس آنجلس رسید با هم دوباره صحبت خواهیم کرد. “

دقایقی بعد همسایه تام هایدنبرگ به او می گوید که هواپیمایی به یکی از برجهای مرکز تجارت جهانی در نیویورک برخورد کرده است.

تام هایدنبرگر که همسرش میشل مهماندار پرواز شماره ۷۷ بوده درباره اینکه چه احساسی نسبت به عاملان این حادثه دارد می گوید:

” طبیعی است که شما احساس خصومت و خشم می کنید. اما این چه فایده ای دارد؟ آیا نفرت ورزیدن موجب می شود که همسر من بازگردد؟ نه. آیا نفرت داشتن سه هزار نفر قربانی را زنده می کند؟ نه. تنفر و خصومت نتیجه ای جز ایجاد تنفر و خصومت بیشتر ندارد. “

یازده سپتامبر عملیات انتحاری تروریست های القاعده و شادی اعضای مجاهدین خلق

مشاهدات قادر رحمانی (عضو سابق ارتش آزادیبخش و مجاهدین خلق) در ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ میلادی ـ مکان قرارگاه باقرزاده درعراق یکی از پایگاه های مجاهدین خلق

– سکانس دوم

برای نشست جمعی حدود ده روزی بود که ما را در باقرزاده جمع کرده بودند و نشست ها تا آن موقع لایه ای بود و لایه ما نیز معروف بود به لایه m جدید (معاون جدید نهاد). از نشست برمی گشتیم. به جلوی سالن غذاخوری که رسیدیم متوجه شدیم یکسری از نفرات دورهم جمع شده اند. برخلاف همیشه در آن زمان همه با لباس ورزش در آن قسمت جمع می شدند ولی اینبار کسی لباس ورزشی نداشت و به صورت عجیب و غریبی مشغول کف زدن و شادی کردن بودند جالب اینکه معصومه ملک محمدی ، جواد خراسان و قدرت حیدری (از کادرهای رده بالای مجاهدین) نیز در جمع بچه ها بودند. بلندگوی سالن نیز سرود ، سرکوچه کمینه ، مجاهد پرکینه ، آمریکایی بیرون شو ، خونت روی زمینه … را گذاشته بود. از بچه ها پرسیدیم چی شده؟ معلوم شد که چند هواپیما به برجهای دوقلو در نیویورک کوبیده اند ولی صحت و سقم اش زیاد معلوم نبود خبرهای مختلفی می شنیدیم از جمله چند ناوگان آمریکا در خلیج فارس مورد هدف قرار گرفته اند ، هواپیماهای عراقی روی نیروهای آمریکایی عملیات انتحاری انجام داده اند یا چند هواپیمای امریکایی در آسمان عراق مورد هدف قرار گرفته و خلاصه خبر سی ان ان که برجهای دوقلو فروریخته جالب بود. مسئولین هر خبری که می آمد گویی قصد دارند شادی بیشتری بین بچه ها تزریق کنند … همان شب قرار شد برایمان فیلم سینمایی نیز بگذارند ولی معلوم نبود ربطش به ما چه بود؟

ساعت ده صبح فردای همان روز قرار شد نشست همگانی باشد پس از بازدید بدنی طبق معمول یک ساعتی داخل سالن منتظر ماندیم تا مسعود و مریم (رجوی) آمدند و یکسری کف زدن های تکراری و شعارهای توخالی داده شد.

مسعود : آن فیلمی که از سی ان ان ضبط شده را اینجا دارید ، چپ و راست سن ، دو عدد وایت اسکرین بزرگ نصب بود فیلم به دستور رهبرعقیدتی مجاهدین خلق پخش شد. یک هواپیمای مسافربری به ساختمان تجارت جهانی در نیویورک برخورد کرد. طبق فضایی که دیروز مسئولین مجاهدین ساخته و پرداخته بودند بچه ها کف زدند و خوشحالی می کردند. یک چیز جلب توجه می کرد مریم نیز همراه نفرات کف می زد ولی مسعود دست به کمر و ژست گرفته بود گویی فرمانده عملیات انتحاری القاعده در ۱۱ سپتامبر خودش بوده ، دومین هواپیما نیز اصابت کرد باز حاضرین کف زدند وقتی برجها را نشان می داد که فرومی ریزند ابتدا مسئولین از جلو و پشت سرآنها نفرات بلند شدند و اینبار همراه کف زدن ، شعار مرگ بر آمریکا سرداده شد. مریم نیز بلند شد ولی با دختری که برایشان چایی برده بود مشغول صحبت شد.

بعد مقداری هم اخبار مربوط به فلسطین و اسرائیل پخش شد که یاسرعرفات در محاصره قرار داشت. برنامه تلویزیونی تمام شد مسعود گفت اگر امکان دارد یکبار دیگر نیز فیلم مربوط به صحنه های ۱۱ سپتامبر را نشان دهید.

دوباره همان فیلم را دیدیم و همان صحنه ها تکرار شد.

مسعود : بهنام (محمد محدثین) اخبار را دنبال کنید خبری شد به ما اطلاع دهید اگر لازم شد مباحث خودمان را می گذاریم برای بعد. سپس رو به زهره اخیانی : خواهر زهره فیلم دیگری ندارید او هم گفت : نه برادر ، همینها بودند.

مسعود : بنازم به اسلام ، هیچ سلاحی و هیچ قدرتی در مقابلش توان مقابله نیست تازه این اسلام ارتجاعی بود که اینگونه خودش را نشان داد صبر کنید تا روزی اسلام انقلابی وارد عمل بشه.

حاضرین دست زدند ولی فضای متناقضی ایجاد شده بود. از طرفی چون سوژه آمریکا بود می شد حدس زد که چرا برای چنین کاری دست می زنند و شادی می کنند. ولی افرادی که از مینیموم آگاهی برخوردار بودند نمی توانستند بحث مردم بیگناه را با آمریکا یکی کنند بخصوص افرادی که از طبقه های خیلی بالا و از ترس که خود را پایین می انداختند.

مقداری کاغذ یادداشت به میزهای جلو انتقال داده شد. مسئول صنفی رهبری با کلاسوری به دست بالا رفت، نوشته ها مطالعه شد لحن رهبر مقاومت (مسعود رجوی) تغییر کرد مثل این بود که اشتباهی ژست اسلام انقلابی گرفته است.

مسعود : راستی این اسامه بن لادن اگر راست می گوید چرا نمی رود در کشور خودش عملیات کند؟

بحث رفت روی فلسطین ، آقا مسعود به یاسرعرفات انتقاد داشت که چرا در نشست کنفرانس کشورهای اسلامی به ایران رفته و ادامه داد هر کس با رژیم دست توی دست بگذارد آخر و عاقبتش این می شود و آن ، بالاخره ما نفهمیدیم برای سفر یاسرعرفات به ایران ناراحت است یا برای ۱۱ سپتامبر خوشحال؟

مریم : بچه ها صحنه ها را که می دیدم فقط به این فکر می کردم که ما چقدر غنی هستیم اینهایی که اینکارها را کردند (القاعده) مثل شما انقلاب ایدئولوژیک که ندارند مثل شما تشکیلات مستحکم که ندارند تازه این اول کاره، کجاش رو دیدین؟ (کف زدن حاضرین)

مریم : مسعود ، با این کار فکر می کنم قبل از هرکس این بچه ها فهمیدند که ما چقدر نیازمند رهبری هستیم و رهبری عقیدتی چطور از آدم مسئله حل می کند!! باور کنید اینهایی که اینگونه شجاعانه دست به عملیات انتحاری زدند چیزی نیست جز انتخاب بین خود و رهبری، رهبری را انتخاب کردند.

سپس مسعود رو به نفرات گفت : این تازه نوک شست بود اگر شما انقلاب را ول نکنید می توانید کاری کنید که آن طرفی ها … و بعد خندید (کف زدند حاضرین)

مریم : من شخصا با این کار موافق نیستم ولی خوشحالم چون ابرقدرت هایی مثل آمریکا باید بفهمند که قدرتی هست که بمب اتم در مقابلش هیچ است.

مسعود : راستی شما با این انقلابتان می توانید چنین کاری را برایم انجام دهید من که گفتم در این دنیا کسی را ندارم و هیچ قدرتی را نمی خواهم به غیر از شما ، منظورم همین بود آیا افتاد؟ حاضرین کف زدند و مثل دیوانه ها شعار حاضر ، حاضر سر دادند.

آنتراکت داده شد و پس از برگشت ، تا مسعود و مریم بیایند یکبار دیگر نیز فیلم برخورد هواپیماها به ساختمان تجارت جهانی را مجددا برای بچه ها نمایش دادند. ولی تناقض تا حدی بود که اینبار به غیر از چند نفر از جمله مسعود و مریم رجوی، کسی دست نزد و شادمانی نکرد.

لینک های مرتبط :

۱۱ سپتامبر ، شادی تروریست ها در قرارگاه فرقه مجاهدین در عراق

جواد فیروزمند (عضو سابق مجاهدین) : یازدهم سپتامبر و تلاش برای گندزدایی از چهره «ضد امپریالیستی» مجاهدین!

۱۱ سپتامبر ، شادی تروریست ها در قرارگاه فرقه مجاهدین در عراق ـ قسمت سوم

همدلی مجاهدین با عاملین فاجعه ۱۱ سپتامبر

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=37487

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

تولد مرگی که مقدس بود

تولد مرگی که مقدس بود

تولد مرگی که مقدس بود ششم سپتامبر ۲۰۱۸ پانزدهم شهریورماه سال ۱۳۴۴ شمسی در کشور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *