هنر و سینما
61 بازدید
همراهی عربستان سعودی و فرقه تروریستی مجاهدین خلق

همراهی عربستان سعودی و فرقه تروریستی مجاهدین خلق

همراهی عربستان سعودی و فرقه تروریستی مجاهدین خلق

مصطفی آزاد (تحلیلگر و فعال سیاسی)

ارسال به سایت نیم نگاه

Sunday, September 09, 2018

سوابق موضع گیری فرقه رجوی در ابتدای انقلاب ۵۷ در قبال کشورهای ارتجاعی عربی منطقه و از جمله کشور عربستان سعودی در یادمان هنوز مانده است. حمایت از جنبشهای آزادیبخش!! منطقه و جهان توسط حرفهای دوسویه و بی اصالت مسعود رجوی مرتبا در نشریات وابسته به سازمان طرح و رسانه ای می شد. زیاده خواهی این جریان تروریستی بالاخره بعد از گذار از اقدامات تروریستی سالهای ۶۰ و برپایی جنجال دکترین شوک مسعود رجوی تحت موضوع انقلاب درون سازمانی در سال ۶۴ و سپس عزیمت از فرانسه به خاک عراق و همکاری با دولت صدام حسین ، موجب گردید سازمان براساس اتفاقات عینی و سیاسی انجام شده دیدگاههای سیاسی خود را تعدیل و به موازات همان کشورهای عربی مرتجع از جمله عربستان سعودی و اردن و هکذا دولت عراق در صحنه حضور داشته باشد.

فرقه مجاهدین خلق مزدوران رژیم مرتجع عربستان سعودی

خوب است نگاهی به وقایع زیر بیاندازیم:

  • درمراسم حج و مرداد ماه سال ۱۳۶۶ تهاجم خونینی برای حجاج ایرانی توسط مامورین تحریک شده عربستانی و طی صحنه های مشکوکی رخ می دهد.

  • در همان ماهها عزت الله سحابی دبیر نهضت آزادی وقت در خاطرات خود نوشته و می گوید توسط افراد مورد اعتماد خود مطلع شده که سازمان مجاهدین براساس روابط جدید همان ایام خود با کشورعربستان شیطنت هایی در این خصوص داشته است.

  • در آبانماه سال ۱۳۶۶ (یعنی همان سال) مسعود رجوی به همراه عباس داوری و سیدالمحدثین و چندین تن دیگر (حدود ۲۵ نفر) با توجه به ملاقات قبلی سیدالمحدثین با سفیر عربستان در بغداد و ظاهرا برای مناسک حج!! عازم مکه می شوند که علیرغم پنهانکاری سازمان نهایتا فرقه رجوی در نشریه ۱۶ اسفند سال ۱۳۶۶ با چاپ تصویر مسعود رجوی در کسوت لباس احرام از آن رونمایی می کند.

  • در مطالب قید شده در بعضی اظهار نظر دوستان و صاحب نظران آمده که سازمان در تهییج مامورین عربستان برای شلیک مستقیم به حجاج ایرانی در ایام حج (مردادماه) دست داشته در حالیکه این سفر رجوی و هیئت همراه در آبانماه همانسال اتفاق افتاده است ضمن اینکه سازمان از نزدیکی عربستان سعودی به ایران در آن سالها بشدت عصبانی بود و همچنان بر همراهی عربستان با عراق علاقمند و تاکید داشت. نیاز به حمایت های مالی بیشتر و فراتر از حمایت های نظامی و اقتصادی صدام حسین چیزی بود که رهبری سازمان به آن چشم دوخته بود و پولهای طلایی عربستان چشمان طماع مسعود رجوی را شدیدا مات کرده بود. نهایتا تفاوت تاریخ اتفاقات فوق قابل تامل بوده ولی اراده شیطنت های ضدانسانی سازمان برای حضور و نفوذ در میان حجاج ایرانی در ایام حج طبق برنامه ریزی مکرر و با هماهنگی استخبارات عراق و حتی بدون اطلاع دولت عربستان همواره مدنظر مسعود رجوی بوده است.

  • مارک و برند وسایل انفرادی رویت شده و بدست آمده افراد کشته شده سازمان در جنگ مرصاد متعلق به کشور عربستان سعودی و اردن بودند.

  • چنین تلاشهایی در راستای تحریک و دور نگه داشتن کشورهای عرب همسایه ایران علی الخصوص عربستان از ایران بود. چرا که در سال ۱۳۷۰ و بعد از قیام شعبانیه مردم کربلا علیه صدام حسین ، مسعود رجوی در ملاقات با رئیس اطلاعات عراق عینا این مطلب را می گوید که ” ما با مورفی ملاقات کردیم و خطر ایران را به وی گوشزد کردیم و اینکه کشور عربستان در تیررس فعلی حکومت ایران قرار دارد.”

  • در سالهای گذشته و بعد از فوت پادشاه قبلی و روی کار آمدن ملک سلمان و میدان داری پسر وی محمد بن سلمان و هکذا انتصاب الجبیر به وزارت خارجه عربستان ، سمت و سوی سیاسی عربستان با توجه به نیاز امریکا و انگلیس جهت تحریک عربستان علیه ایران و رونق یافتن بازار فروش اسلحه تغییر یافت. این تشدید مقابله با ایران عینی تر شد. در ایام یکسال قبل از تخلیه قرارگاه اشرف در عراق ، اغلب روزهای هفته تریلی های عربستانی با انواع محموله های هدیه عربستانی در مقابل چشم خانواده قربانیان فرقه به داخل اشرف وارد و تخلیه می شدند. جنگ کور سیاسی عربستان قطعا در همکاری های اطلاعاتی دریافتی از فرقه مجاهدین در پشت پرده هم انجام می شد. طبق اطلاعات موجود از آن زمان و علی الخصوص سالهای اخیر سازمان مرتبا لیست های مفصلی از اسامی مسئولین نظامی و سیاسی کشور را در اختیار دولت عربستان برای ترورهای بیولوژیک و… قرار می دهد. شهادت سفیر سابق ایران در لبنان در فاجعه چند سال گذشته حجاج نمونه عینی این موضوع می باشد. دعوت از ترکی الفیصل ، رئیس سابق سازمان امنیت عربستان در دوسال پیش به مراسم سالانه ویلپنت گویای نزدیکی فوق العاده سازمان با محمد بن سلمان می باشد.

  • محکومیت شلیک موشکهای شیعیان حوثی یمنی به مناطق اقتصادی و فرودگاههای عربستان در مقابله و بازدارندگی از جنایت آل سعود در یمن در دو مرحله با صدور اطلاعیه ای از سوی مریم رجوی مورد محکومیت واقع شده است. دیگر برای سازمان تروریستی مجاهدین قرارگرفتن در هر جبهه ضدایرانی و با هر تفکر جنایتکارانه و حتی ضدحقوق بشری معنایی ندارد.

  • آلبانی ، موساد و مجاهدین خلق

علی ایحال رهبری سازمان براساس جمعبندی سالهای گذشته با این ایده که ما به مقابله همه جانبه با ایران اهمیت می دهیم ، با دست یازیدن به شگردهای تبلیغی و ارائه اطلاعات نادرست و تحریک کننده به کشور عربستان سعودی عملا به مزدوران با مواجب!! آن کشور تبدیل شده است. گمانه زنی های رسانه ای گزارشگران اروپایی موید این موضوع می باشد. فشارهای سیاسی رجوی برای فراهم آوردن بستر حتی رودررویی عربستان با ایران و سپس مداخله امریکا و به طرفیت عربستان از آرزوهای ضدانسانی مریم رجوی می باشد. تهیه برنامه های یکساعته تلویزیونی از محل استقرار سازمان در آلبانی شامل خاطرات حضورشان در سازمان و پخش هرازچندگاهی سخنرانی های مریم رجوی در ویلپنت و… از شبکه العربیه همسویی خطرناک و نفرت انگیز این جریان تروریستی را بیشتر می نمایاند.

لینک های مرتبط :

مجاهدین، دیپلماسی، رۆیای قدرت؟

موضوعیت ماندگاری!! برای سازمان تروریستی مجاهدین

ناتوی عربی شکست خورده و باند رجوی درمانده!

استاد ایرانی دانشگاه آمریکا: تازه ترین خیانت‌ فرقه مجاهدین به کشور و مردم ایران

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=37432

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

باند رجوی، چرخش ناگزیر از سرویس اطلاعاتی به بنگاه تبلیغاتی و نقش اسرائیل در آن

باند رجوی، چرخش ناگزیر از سرویس اطلاعاتی به بنگاه تبلیغاتی و نقش اسرائیل در آن

باند رجوی، چرخش ناگزیر از سرویس اطلاعاتی به بنگاه تبلیغاتی و نقش اسرائیل در آن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *