هنر و سینما
75 بازدید
عمر بر باد رفته در اردوگاههای مجاهدین خلق … قسمت دوم

عمر بر باد رفته در اردوگاههای مجاهدین خلق … قسمت دوم

عمر بر باد رفته در اردوگاههای مجاهدین خلق … قسمت اول

خاطرات علی امانی (عضو سابق ارتش آزادیبخش و فرقه مجاهدین خلق)

ارسال به سایت نیم نگاه

در تمام دنیا اسیران تحت نظر صلیب سرخ هستند و هرازگاهی به اسیران سر می زنند اما در اسارتگاه سازمان مجاهدین هرگز یک بار هم صلیب سرخ از اسیران دیدار نکرد. چون سران سازمان اجازه ملاقات به نمایندگان صلیب سرخ نمی دادند.

در قرارگاه اشرف هر روز که می گذشت فریبکاری و حیله های سازمان برای اسیران و حتی نفرات این گروه روز به روز بیشتر رو می شد. واقعیت این بود که دست همه نفرات بسته بود و حق اعتراض و یا تقاضا برای خروج از تشکیلات را نداشتیم.

همیشه در مناسبات درونی فرقه باید سکوت می کردیم و حق انتخاب نداشتیم وقتی مسئولین فرقه احساس می کردند کسی به فکر و خیال جداشدن است بلافاصله نشستی برگزار می کردند و با فشار روانی و تهدید و یا تطمیع مانع خروج فرد می شدند.

در فرقه رجوی هر کس نمی خواست مبارزه کند و دنبال کار و زندگی بود او را "حلقه ضعیف" می نامیدند

هر کس نمی خواست مبارزه کند و دنبال کار و زندگی بود او را “حلقه ضعیف” می نامیدند. در واقع بن بست کامل بود و کسی راه و چاره ای نداشت. در قرارگاه باقرزاده بعد از نشست های متعدد مسعود رجوی – نشستی یگانی برگذار کردند که فریده بنائی مسئول نشست بود. به من گفتند بیا حرف بزن. وقتی پشت تریبون رفتم ، دیدم تعدادی از نفرات سازمان اطراف مرا گرفتند و اصلا اجازه حرف زدن به من نمی دهند. یکی از آنان “داریوش نصر” در کنارم بود و تند تند به من می گفت: پدر سوخته درست حرف بزن و گرنه زیر مشت و لگد می کشمت! و چنین تهدیدهایی از سوی چماقداران رجوی آشکارا ادامه داشت. آنها داد و بیداد راه انداختند و انگار دنیا بر سرم خراب شد.

این جنایت کثیف راه و روش فرقه مجاهدین بود که رهبر عقیدتی آن فریبکارانه شعار مبارزه برای تحقق حقوق بشر و آزادی خلق ایران می داد. شگردهای این سازمان در مناسبات درونی باعث می شد آدمی به اصطلاح قفل کند و همه چیز را فراموش می کرد.

در این فرقه هیچ کسی دردش را به کسی دیگری از ترس نمی توانست ، بگوید و براحتی بیان کند. فضای حاکم بر روابط درونی فرقه رجوی به منظور شستشوی مغزی افراد و پذیرفتن اجباری حرفهای سران فرقه طراحی شده بود.

باید تاکید کنم نوشته های اینجانب را بیش از همه – دوستان جداشده از فرقه رجوی خوب درک و لمس می کنند زیرا آنها از این موارد فراوان دیدند و شنیدند و به ماهیت فرقه رجوی بیش از همه پی بردند.

سران جنایتکار فرقه رجوی به کسی اجازه نمی دادند نفرات بر خلاف میل آنها حرف بزنند یا مخالفتی بکنند. اعضای این گروه هر وقت این نوشته ها را بخوانند با گوشت و پوست خود احساس و لمس می کنند که روش های این فرقه ضد انسانی است و راهی که در پیش گرفته است بیشتر به خودخواهی و خود پرستی رهبر فرقه بر میگردد. براستی رهبر فرقه بخاطر منافع شخصی خودش به کسی رحم نمی کرد.

یک روز در قرارگاه باقرزاده در نشست جمعی - مسعود رجوی گفت: نه خلق ، نه مردم - همیشه اولویت برای همه ما و شما حفظ سازمان و رهبر می باشد!!

شاید بارها و بارها برای تک تک جداشده ها و اعضای تشکیلات این سوال مطرح شده که خدای نکرده اگر فرقه رجوی در ایران به قدرت برسد با مردم چه می کنند؟

همه جداشدگان بیاد دارند که یک روز در قرارگاه باقرزاده در نشست جمعی – مسعود رجوی گفت: نه خلق ، نه مردم – همیشه اولویت برای همه ما و شما حفظ سازمان و رهبر می باشد!!

در واقع رجوی اعتقاد داشت ملت ایران تا وقتی ارزش و اعتبار دارند که او و مریم رجوی در قدرت باشند و گرنه آنها هیچ ارزشی ندارند.

و رجوی در پایان نشست رو به همه نفرات و به قول سران فرقه به “حلقه های ضعیف” گفت: با کسی شوخی نداریم هر کس با ما نیست پس بر ضد ماست!!

و بعد ادامه داد: بریده ها (جداشدگان از مجاهدین خلق) حقشان اعدام است. اما در سازمان ما فعلا اعدام نیست ولی آنها باید روزی تاوان پس بدهند.

ادامه دارد …

لینک های مرتبط :

عمر بر باد رفته در اردوگاههای مجاهدین خلق … قسمت اول

خاطرات ناصر شیردم (عضو سابق فرقه مجاهدین) ـ فضای ترس و رعب و وحشت در درون مناسبات مجاهدین خلق ـ قسمت شانزدهم

نقطه نظرات انتقادی جداشدگان در رابطه با ماهیت فاشیستی و خط مشی تروریستی فرقه مجاهدین خلق ـ قسمت بیست و چهار

دنیای تاریک و سیاه مجاهدین ـ همکاری با رژیم مستبد صدام و کشتار شهروندان و پیشمرگان کرد عراقی ـ قسمت بیست و هفت

 

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=37156

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

خاطرات سیروس غضنفری (عضو سابق ارتش آزادیبخش و مجاهدین) ـ نقض حقوق انسانی اسرای ایرانی ـ قسمت هفتم

خاطرات سیروس غضنفری (عضو سابق ارتش آزادیبخش و مجاهدین) ـ نقض حقوق انسانی اسرای ایرانی ـ قسمت هفتم

خاطرات سیروس غضنفری (عضو سابق ارتش آزادیبخش و مجاهدین) ـ نقض حقوق انسانی اسرای ایرانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *