هنر و سینما
71 بازدید
جان مک کین حامی پروپاقرص دارودسته تروریست رجوی و جلاد خلق ویتنام در گذشت

جان مک کین حامی پروپاقرص دارودسته تروریست رجوی و جلاد خلق ویتنام در گذشت

جان مک کین حامی پروپاقرص دارودسته تروریست رجوی و جلاد خلق ویتنام در گذشت

Sunday, August 26, 2018

سناتور جان مک‌کین، سناتور جمهوری‌خواه از ایالت آریزونای آمریکا، سوم شهریور ماه در اثر ابتلا به سرطان پیشرفته مغز در ۸۱ سالگی درگذشت.

جان مک کین از طرفداران سخت‌گیری بیشتر ایالات متحده در برخورد با ایران بود. او در جریان یک سخنرانی در آوریل ۲۰۰۷ در یک جلسه پرسش و پاسخ در ایالت کارولینای جنوبی، آوازی منسوب به گروه بیچ بویز در پشت میکروفون به شوخی سر داد که در آن آواز خوانده شده: «بر روی ایران بمب بمب بمب بمب بریزیم» (Bomb bomb bomb bomb Iran). این واقعه باعث واکنش‌های تندی در مطبوعات و رسانه های امریکایی و جهان گردید.

مک‌کین شش دوره عضو سنای آمریکا بود و در این مجلس ریاست کمیته نیروهای مسلح را بر عهده داشت و همگان او را به عنوان کارشناس مسائل دفاعی و امور خارجی می‌شناختند.

اتحاد شوم جبهه امپریالیسم ، ارتجاع منطقه و گروه تروریستی مجاهدین خلق

جان مک‌کین در جنگ ویتنام شرکت فعال داشت اسارت مک کین  از ۲۶ اکتبر ۱۹۶۷ آغاز شد. او در حال انجام بیست و سومین مأموریت بمباران بر فراز ویتنام شمالی بود که اسکای هاک A-4E او با اصابت موشکی بر فراز هانوی سقوط کرد. هر دو بازو و یک پای او هنگام خروج از هواپیما شکست و هنگامی در دریاچه تروک باک فرود آمد در آستانهٔ خفگی بود. برخی ویتنامی‌های شمالی او را نجات دادند و او را به زندان مرکزی هانوی بردند.

او به عنوان سیاست‌مداری محافظه‌کار شناخته می‌شد، و در خصوص سیاست خارجی به داشتن موضعی تهاجمی مشهور بود. او دو بار، از جمله در رقابت با باراک اوباما، تلاش کرد تا به مقام ریاست جمهوری آمریکا برسد، اما هرگز موفق نشد.

مک کین که پدر و پدربزرگش فرمانده نیروی دریایی بودند و خود در ۲۹ اوت ۱۹۳۶ در یک پایگاه نظامی آمریکا در پاناما به دنیا آمده فارغ‌التحصیل دانشکده نیروی دریایی آمریکا بود.

او یکی از بزرگ‌ترین منتقدان سیاست خارجی باراک اوباما به شمار می‌رفت، و تصمیم دولت او برای خروج از عراق و کوتاه آمدن در برابر حکومت بشار اسد، را به‌ باد انتقاد گرفت.

جان مک کین از طرفداران سخت‌گیری بیشتر ایالات متحده در برخورد با ایران بود

مک‌کین همچنین یکی از مخالفان بزرگ توافق اتمی موسوم به برجام به شمار می‌رفت و در سال ۲۰۱۷ که دونالد ترامپ پیش از خروج از برجام از تایید پایبندی ایران به این توافق سر باز زد،‌ اقدام دونالد ترامپ را ستود.

جان مک‌کین از سوی دیگر از طرفداران پروپاقرص پیوستن کشورهای شرق اروپا به ناتو، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، بود و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، را خطری حتی بزرگ‌تر از داعش می‌دانست.

پوتین در مقابل مک‌کین را فردی متعلق به «دنیایی کهنه» با عقایدی قدیمی می‌دانست، اما در عین حال میهن‌پرستی او را می‌ستود.

http://www.nimnegah.org/farsi/1396/06/%d8%aa%d8%b1%d9%88%d8%b1%db%8c%d8%b3%d8%aa-%d9%be%d8%b1%d9%88%d8%b1%db%8c-%d8%af%d9%86%db%8c%d8%a7%db%8c-%d8%ba%d8%b1%d8%a8-%d9%88-%da%af%d8%b3%d8%aa%d8%b1%d8%b4-%d8%aa%d8%b1%d9%88%d8%b1-%d9%88-%d8%aa/

لینک های مرتبط :

اتحاد شوم جبهه امپریالیسم ، ارتجاع منطقه و گروه تروریستی مجاهدین خلق

سناتوری که جمهوری‌خواهان هم به او «افراطی» می گویند!

فوران نارضایتی از دیدار با سناتور مک کین در فرقه رجوی ـ مک کین بجای مسعود رجوی آمد!!

راندِوو در تیرانا: دیدار مریم رجوی با جان مک‌کین سناتور آمریکایی

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=37096

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

سفر آلیستر برت معاون امور خاورمیانه وزارت خارجه بریتانیا به ایران

سفر آلیستر برت معاون امور خاورمیانه وزارت خارجه بریتانیا به ایران

سفر آلیستر برت معاون امور خاورمیانه وزارت خارجه بریتانیا به ایران Saturday, September 01, 2018 …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *