166 بازدید
یعنی میخواهند رجوی را دماغ سوخته بکنند؟!

یعنی میخواهند رجوی را دماغ سوخته بکنند؟!

یعنی میخواهند رجوی را دماغ سوخته بکنند؟!

فریدون اورموی (تحلیلگر و فعال سیاسی)

ارسال به سایت نیم نگاه

Monday, July 30, 2018

به هرنوشته ی رسانه های باند رجوی که نگاه میکنیم ، از تغییر قریب الوقوع رژیم ایران که گویا از “تغییر دوران” نشات میگیرد ، برخورد می کنیم!

از نظر تحلیل گران سطحی نگر رجوی ، دلیل پابرجا ماندن حکومت ایران، “مماشاتی” بود که غرب و خود آمریکا در برابر آن به خرج میداد و مانع آن میشد که مجاهدین رجوی بعنوان نماینده ی قانونی ایران و آنهم بدون اطلاع و فارغ از دخالت اراده ی مردم ایران ، درنهادهای بین المللی برسمیت شناخته میشد و کار باین راحتی و با خیر و خوشی بانجام موفقیت آمیز خود می رسید!

برابر تحلیل های دوسال اخیر این گروه الکی خوش و درعین حال بشدت فتنه گر، این “مماشات” با “تغییر دوران” – از نظر آنها بر سرکار آمدن ترامپ و از نظرنگارنده میل شدید سیستم مسلط جهانی برای افول – عوض شده و همه چیز برای جلوس مریم بر تخت طاووسی که قرار است در میدان آزادی تهران برایش قرار دهیم ، آماده است و تنها کافی است که آمریکا و دوستان و متحدانش، دیپلمات ها و کارگزاران ایران را از تمامی مراکز و دفاتر خود در خارج ، بیرون کرده و آدم هایی از گماشتگان رجوی بجای آنها نشانده و قضیه را با خیر و خوشی فیصله دهند!

اما این رویای بغایت شیرین، با سخنان آقای جیمز متیس (وزیر دفاع اوانجلیست آمریکا) قاعدتا آن را به کابوس تبدیل کرد و البته باند رجوی فعلا دچار سرگیجگی بوده و هنوز سخنان تسکین دهنده و خود فریبانه ای را در این مورد مطرح نکرده است!

جیمز متیس وزیر دفاع ایالات متحده: آمریکا به دنبال تغییر رژیم ایران نیست

سخنان این وزیر مسیحی – صهیونیست آمریکا که آب پاکی بر تحلیل های رجوی ها ریخت ، بشرح زیر در بعضی از رسانه های فارسی زبان درج شده است:

“آمریکا به دنبال تغییر رژیم ایران نیست – آمریکا سیاست سقوط یا تغییر رژیم ایران را در پیش ندارد.” این خبر روز جمعه از سوی جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا در جریان یک نشست خبری در پنتاگون اعلام شد. او افزود که هدف واشنگتن، محدود کردن رفتارهای تهدیدآمیز ایران در منطقه خاورمیانه است.

از زمان خروج آمریکا از توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ میلادی تاکنون، حکومت دینی ایران تحت فشار آمریکا و تحریم‌هایی است که واشنگتن علیه ایران و اقتصاد این کشور اعمال کرده است.

با افزایش تنش‌های دیپلماتیک میان دو کشور، مقامات تهران و واشنگتن جنگی لفظی را علیه یکدیگر شروع کردند و دونالد ترامپ نیز اعلام کرد چنانچه ایران به تهدیدات خود ادامه دهد با پیامدهای ناگواری روبرو خواهد شد.

توهمات ذهنی مریم رجوی پایانی ندارد

یکی از رسانه‌های استرالیا نیز به تازگی و به نقل از یکی از مقامات این کشور، از اقدام نظامی قریب‌الوقوع آمریکا علیه تاسیسات هسته‌ای ایران خبر داده بود.

به گزارش یورو نیوز، جیمز متیس در جریان نشست خبری روز جمعه این ادعا را رد کرد و آن را دروغ خواند. او به خبرنگاران گفت: «من اطمینان دارم که در حال حاضر چنین چیزی مطرح نیست. او افزود: «آنچه از آنها می‌خواهیم تغییر رفتارشان و کاستن از تهدیداتی است که با نیروهای نظامی خود، با سرویس امنیتی و با جنگهای نیابتی خود می‌توانند برای منطقه داشته باشند”.

البته قسمت اخیر سخنان این وزیر دفاع ، درحکم تهمتی است که به ایران زده والا هرشخص منصفی میداند که این جنگ های نیابتی از طرف آمریکا، دست نشاندگان و تروریست هایش انجام میگیرد و ایران کاری جز دفاع از امنیت ملی خود و استحکام مرزهایش نمی کند و حتی ترامپ که در اوایل کار تسلیم این چنینی نئولیبرال ها نشده بود، کارهای ایران در خاورمیانه را در راستای مبارزه با تروریزم ارزیابی می کرد!

لینک های مرتبط :

نگاهی اجمالی به سخنان مریم رجوی و پرونده سازی ناکام تروریستی اش!

جیمز متیس وزیر دفاع ایالات متحده: آمریکا به دنبال تغییر رژیم ایران نیست

یک معمای سیاسی در پاریس

کارشناس ارشد اندیشکده «موسسه واشنگتن برای سیاست خاور نزدیک»: ترامپ به دنبال معامله بزرگ با ایران است

 

 

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=36487

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

افشاگری های روزنامه نگاران غربی درباره نقض حقوق بشر در تشکیلات مجاهدین

افشاگری های روزنامه نگاران غربی درباره نقض حقوق بشر در تشکیلات مجاهدین

امروزه کافی است واژه MEK را در گوگل جستجو کنیم که به انبوهی از منابع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *