هنر و سینما
83 بازدید
نقطه نظرات انتقادی جداشدگان در رابطه با ماهیت فاشیستی و خط مشی تروریستی فرقه مجاهدین خلق ـ قسمت بیست و چهار

نقطه نظرات انتقادی جداشدگان در رابطه با ماهیت فاشیستی و خط مشی تروریستی فرقه مجاهدین خلق ـ قسمت بیست و چهار

میزگرد نقد مناسبات فاشیستی حاکم بر تشکیلات رجوی ـ قسمت بیست و چهار

آذربایجانغربی، ارومیه

منبع: سایت نیم نگاه

طلاق های اجباری و پیامدهای منفی آن بر افراد قرارگاه اشرف

ناصر سید بابایی:

ببخشید می خواهم در رابطه با توضیحات خانم مرضیه قرصی به نکاتی جالب اشاره کنم ببینید وقتی مسئولیت های فرماندهی در قرارگاه اشرف به خانمها محول شد آنها خیلی برخورد تندی با ما داشتند. این رفتارهای نادرست و تحقیر آمیز خانم ها شاید ناشی از تبلیغات سوء و ضد مردانه ای بود که آگاهانه مسئولین سازمان و شخص مسعود رجوی برای نیات شوم خودش تدارک دیده بود و به این شکل و صورت می خواست مانع فروپاشی سازمان و ریزش نیروها و نیز انشعاب در بین افراد قرارگاه اشرف بشود. برخوردهای تند و تحقیر آمیز فرماندهان زن در اشرف باعث می شد که مردها به خاطر همین قضیه ساکت نباشند و واکنش هایی را از خود نشان می دادند از جمله اینکه فرماندهان زن را به بهانه های گوناگون مورد تمسخر قرار می دادند و آنها را مسخره می کردند. وقتی مسئول نشست زن می شد مردها رغبت چندانی به گوش دادن به مباحث نشست از خود نشان نمی دادند. من بارها شاهد این موضوع بودم. در مقابل در نشست ها – فرماندهان زن نیز بیکباره و بدون دلیل و منطق به مردها می توپیدند و سعی داشتند در لابلای بحث ها با ربط و بی ربط مردهای شرکت کننده در نشست را تحقیر کنند و یا مورد سرزنش خودشان قرار دهند. برای مثال مسئول نشست با نقطه ضعفی که از مردها پیدا می کرد در مقابل همه افراد حاضر در نشست بی ملاحظه ی خاص شروع می کرد به فحش و دشنام دادن ، توهین کردن و خرد کردن فرد مورد نظر.

آرش رضایی:

خوب این موضوع باعث می شد که مردها خیلی آزرده و سرخورده شوند و آنها نیز در هر فرصتی با خانم ها در اشرف برخورد بدی میکردند. می خواهم ناصر جان استنباط خودم را از سخنان شما به این شکل بیان کنم که در واقع مدینه فاضله و تحلیل های مسعود رجوی مبنی بر هژمونی زنان و برابری زن و مرد وقتی در مناسبات سازمان عملی شد و در بین مردان و زنان مستقر در قرارگاه اشرف و یا سایر قرارگاههای سازمان در عراق عینیت یافت نه تنها برابری بین زن و مرد ایجاد نکرد که به کدورت ها و کینه های بین زنان و مردان دامن زد. زیرا رابطه ها مطلوب ، مفید و انسانی نبود. و خانم ها در نهایت به طور ناخودآگاه خشن تر و مبدل به تیپ هائی تند خو می شدند.

ناصر سید بابایی:

بله ، تند خویی بیش از حد.

ناصر سید بابایی (عضو سابق ارتش آزادیبخش و مجاهدین خلق)

آرش رضایی:

باید اعتراف کرد خانم ها در طی سالها اقامت در اشرف و یا سایر قرارگاههای سازمان در عراق در واقع احساس زنانگی خودشان را به تدریج از دست می دادند. آقای قادر رحمانی شما چه نظری دارید؟

شما که معمولا در نشست ها بیشتر مخاطب فرماندهان زن بودید.

قادر رحمانی:

اینکه حس زنانگی شان را از دست داده باشند من اینطوری فکر نمی کنم من فکر می کنم که …

آرش رضایی:

منظورم این است احساسات زنانه در محیط نظامی و خشن و فضای بسته و خشن حاکم بر قرارگاههای سازمان در عراق ، کمرنگ شده بود ، این امری ناگزیر است؟

قادر رحمانی:

بله ، اما بیشتر خانم ها در اشرف سعی می کردند لااقل اینگونه وانمود کنند که در برخورد با مردان حس زنانگی شان خیلی کم شده و به اصطلاح در انقلاب خواهر مریم ذوب شده اند.

روش های غیر اخلاقی مجاب سازی ذهن در فرقه رجوی ادامه دارد

آرش رضایی:

شما فرمودین می خواستند وانمود کنند؟ اما چرا؟

قادر رحمانی:

بله می خواستند وانمود کنند که ما بیشتر از مردها در انقلاب ذوب شده ایم و شایستگی بیشتری داریم.

ببینید مسئولین نشست ها معمولا زنها بودند من همیشه با هر مسئول زنی که گفتگو می کردم و برخورد داشتم ، متوجه می شدم احساس ترس دارند. و این ترس را در چشمان آنها حس می کردم. آنها جدای از این که خیلی سعی می کردند با شجاعت یا با جسارت پیش ما مردان و در نشست ها حرف بزنند اما معمولا ترسی آشکار در چشمان آنها بود و می شد حس کرد ترس از چی؟ همیشه از این موضوع ترس داشتند که مبادا در بین حرف های آنها که مسئول نشست بودند مردی حرفی بی قافیه بزند و در این میان همه چیز خراب شود. اینها تا این حد می آمدند جلو تا به اصطلاح خودی نشان دهند حتی به جرئت می توان گفت که زنها می خواستند در مقابل ما مردها از خود رفتارهای مردانه بروز دهند تا آن قافیه را از دست ندهند تا این حد وانمود می کردند. ولی این که حس زنانگی شان را از دست بدهند نه من ، فکر نمی کنم. آنها وانمود می کردند که چنین حسی ندارند ولی واقعیت نداشت.

آرش رضایی:

در واقع خانم های مستقر در اشرف غالبا تظاهر می کردند و نقش دوگانه ای بازی می کردند تا به اصطلاح در مناسبات جایی برای خود باز کنند.

قادر رحمانی:

کاملا درسته.

تنظیم از آرش رضایی

ادامه دارد…

لینک های مرتبط :

نقطه نظرات انتقادی جداشدگان در رابطه با ماهیت فاشیستی و خط مشی تروریستی فرقه مجاهدین خلق ـ قسمت بیست و سه

مصاحبه سایت نیم نگاه با سعید باقری (عضو سابق فرقه رجوی) ـ قسمت نهم و پایانی

گفت‌ و شنود با خانم فرشته هدایتی (کاندیدای سابق شورای رهبری مجاهدین خلق، ساکن نروژ) – قسمت سوم

گفتگوی سایت نیم نگاه با خانم بتول سلطانی (عضو سابق شورای رهبری مجاهدین و ارتش آزادیبخش) ـ در باره عقده ها و کمپلکس های جنسی رهبرعقیدتی مجاهدین ـ قسمت دوم

 

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=36962

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

مصاحبه سایت نیم نگاه با سعید باقری (عضو سابق فرقه رجوی) ـ قسمت نهم و پایانی

مصاحبه سایت نیم نگاه با سعید باقری (عضو سابق فرقه رجوی) ـ قسمت نهم و پایانی

نقطه نظرات سعید باقری (عضو سابق فرقه مجاهدین) آرش رضایی: آقای باقری، مجاهدین خلق به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *