107 بازدید
نقطه نظرات انتقادی جداشدگان در رابطه با ماهیت فاشیستی و خط مشی تروریستی فرقه مجاهدین خلق ـ قسمت بیست و سه

نقطه نظرات انتقادی جداشدگان در رابطه با ماهیت فاشیستی و خط مشی تروریستی فرقه مجاهدین خلق ـ قسمت بیست و سه

میزگرد نقد مناسبات فاشیستی حاکم بر تشکیلات رجوی ـ قسمت بیست و سه

آذربایجانغربی، ارومیه

منبع: سایت نیم نگاه

طلاق های اجباری و پیامدهای منفی آن بر افراد قرارگاه اشرف

آرش رضایی:

خانم قرصی، وقتی شما واکنش های متفاوت در باره تاکید سازمان مجاهدین بر طلاق اجباری از همسرت داشتید در واقع در یک نقطه مشترک با سایر خانمهای مستقر در قرارگاه اشرف بودید ، اینکه بحث طلاق های ایدئولوژیک برای شما خانمها به عنوان یک زن – حل نشده بود چه به لحاظ ذهنی و چه به لحاظ احساسی – این نقطه مشترک شما خانم ها بود و قطعا در محیط بسته قرارگاه اشرف، در شرایط سختی که قرار داشتید و زندگی می کردید ، آن گونه که شما در توضیحات قبلی تان اشاره داشتید با تامل در واکنش ها ، رفلکس ها و رفتارهای همدیگر در مقر خانمها ، نامطلوب بودن مناسبات و اثرات سوء طلاق های اجباری را به عینه مشاهده می کردید و این امر مشهود زمینه ای می شد برای ایجاد محفل که بر خلاف دستور تشکیلاتی موکد فرماندهانتان و سازمان بود. یا درد دل کردن برای تخلیه فشارهای روانی و عاطفی ناشی از طلاق های اجباری و دهها معضل رفتاری و اختلالات روانی که حادث می شد.

مرضیه قرصی (عضو سابق مجاهدین خلق و ارتش آزادیبخش، ساکن ترکیه)

مرضیه قرصی:

 آقای رضایی دقیقا به نکاتی اشاره کردید که من با همه وجودم این مصائب را لمس کردم. به خاطر همان فشارهای ناشی از جدایی اجباری از پسر دو ساله و همسرم می خواستم هر طوری شده از قرارگاه اشرف خارج شوم و به زندگی عادی باز گردم.

آرش رضایی:

دوستان و همرزمانتان در قرارگاه اشرف نیز مثل شما فکر می کردند؟

مرضیه قرصی:

 به شما اطمینان می دهم اگر فضای آزاد در تشکیلات پدید بیاید و خانمها امکان انتخاب آزادانه داشته باشند اغلب آنها از سازمان خارج خواهند شد و هیچگاه به محیطی چون اشرف باز نخواهند گشت.

آرش رضایی:

 آیا شما مواردی را به یاد دارید خانمها و همرزمان سابقتان تحت فشار “انقلاب ایدئولوژیک” که منجر به طلاق های اجباری در بین اعضا و کادرهای سازمان شد با شما در مورد عشق به همسرشان صحبت کند و از نمردن احساس و عواطف شان نسبت به همسر و فرزندانشان به شما توضیح دهند؟

مرضیه قرصی:

 بله ، موارد خیلی زیادی وجود داشت مثلا در قالب محفل ، خواسته های درونی خانمها به راحتی طرح و آشکار می شد. اغلب خواهران مجاهد می گفتند دلمان برای بچه ها و همسرانمان تنگ شده و از مکنونات قلبی خویش سخن می گفتند البته با سوز و گداز و از سر شوق. من بارها شاهد طرح این نوع خواسته ها در طی سالها حضورم در قرارگاه اشرف در عراق بودم.

استثمار زن در تشکیلات رجوی

آرش رضایی:

و یا از آرزوهای خود مبنی بر بازگشت به زندگی گذشته و کانون متلاشی شده خانواده سخن بگویند ، آرزوی خانمها که با همسرشان زندگی کنند ، خانواده داشته باشند ، بچه داشته باشند ، و آنگونه که خودشان میخواهند زندگی کنند نه آنطور که سازمان می خواهد و نحوه و شکل زندگی را برایشان به اجبار ترسیم می کند؟

مرضیه قرصی:

صدها مورد در رابطه با ابراز تمایلات و علائق کادرهای زن تشکیلات مجاهدین جهت بازگشت به کانون خانواده هایشان را به تلخی می شنیدم. اما افسوس که همه به نوعی گیر افتاده بودند و امکان رهایی از آن وضع سخت و تلخ برای همه نفرات در آن شرایط مقدور نبود.

تنظیم از آرش رضایی

لینک های مرتبط :

نقطه نظرات انتقادی جداشدگان در رابطه با ماهیت فاشیستی و خط مشی تروریستی فرقه مجاهدین خلق ـ قسمت بیست و دو

میزگرد بررسی موارد نقض حقوق بشر در مناسبات درونی فرقه مجاهدین ، ارومیه ـ قسمت هفتاد و دو

مصاحبه سایت نیم نگاه با آقای عادل اعظمی (عضو سابق مجاهدین خلق ـ ساکن انگلستان) ـ اهداف رهبری مجاهدین خلق از میتینگ ویلپنت پاریس ـ قسمت یازدهم

مصاحبه سایت نیم نگاه با سعید باقری (عضو سابق فرقه رجوی) ـ قسمت هشتم

 

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=36749

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

نقطه نظرات انتقادی جداشدگان در رابطه با ماهیت فاشیستی و خط مشی تروریستی فرقه مجاهدین خلق ـ قسمت بیست و هفت

نقطه نظرات انتقادی جداشدگان در رابطه با ماهیت فاشیستی و خط مشی تروریستی فرقه مجاهدین خلق ـ قسمت بیست و هفت

میزگرد نقد مناسبات فاشیستی حاکم بر تشکیلات رجوی ـ قسمت بیست و شش آذربایجانغربی، ارومیه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *