140 بازدید
ناتوی عربی شکست خورده و باند رجوی درمانده!

ناتوی عربی شکست خورده و باند رجوی درمانده!

ناتوی عربی شکست خورده و باند رجوی درمانده!

فریدون اورموی (تحلیلگر و فعال سیاسی)

ارسال به سایت نیم نگاه

Wednesday, August 08, 2018

باند رجوی در کنار توقعات فوق العاده ای که از تحریم ترامپ برعلیه “خلق قهرمان ایران” دارد و برخورد اروپا و اوراسیا – طبعا باید سطح این توقعات را پایین آورد و فکر دیگری بحال ناخوش اش بنماید، مدتهاست که این جریان ضد ملی و دشمن بشریت ، پیمان کذائی ای که با دسایس اسرائیل و خام دستی عربستان  – و البته عمدتا برعلیه ایران – بسته شده، به رقص و پایکوبی کذائی مشغول بوده و چه مقالات خودفریبانه وعوام فریبانه می نویسد!

کار ترامپ با مقاومت های متعددی مواجه شد و راست آنست که او که میخواست ایران را منزوی تر نموده و یا درآستانه انتخابات کنگره و مصرف داخلی، رجزهای تند و تیزی خواند، درعوض خودش را منزوی تر کرد و …

ناتوی عربی هم که اینقدر رجوی ها را بوجد آورده بود، نتیجه ای مصیبت وار برای بانیانش داشت!

ایرج مصداقی عضو سابق مجاهدین خلق ساکن اروپا

اجازه دهید مسئله را از قلم یک کارشناس مسائل خاورمیانه بخوانیم:

“هر از گاهی آمریکایی ها طرح های جدید برای دوشیدن اعراب حوزه خلیج فارس ارائه می دهند که حتی یک کارشناس مبتدی هم گول چنین طرحی را نمی خورد .  طرح ابتدایی آمریکا مبنی بر این بود که بیش از ۶۵ کشور اسلامی را بر علیه ایران بسیج کنند و عربستان سعودی میزبان آنها بود.

در این ماجرا عربستان سعودی وادار شد میلیاردها دلار هزینه کند و  پرزیدنت ترامپ با رقص شمشیر در ریاض سعودی ها را دلخوش کرد که رهبری این ائتلاف را به آنها خواهد سپرد.

این ماجرا نشان داد که آمریکایی ها بخوبی نقطه ضعف سعودی ها را در یافته اند و انگشت روی آن گذاشته اند: رهبری کشورهای اسلامی.

پس از صرف میلیاردها دلار هزینه سر بزنگاه هیچ کدام از این کشورهایی که رهبرانشان در ریاض جمع شده بودند حاضر نشدند تحت پرچم عربستان سعودی قرار گیرند و هر کدام به بهانه ای از همکاری با عربستان سر باز زدند.

شاید برخی هنوز به یاد داشته باشند که عربستان سعودی زمان حمله به یمن یک لیست بلند بالایی بیش از شصت کشور اسلامی را به عنوان متحد خود در حمله به یمن ارائه داد و مدعی شد که رهبر همه این کشورها در این عملیات است اما پای کار فقط خود عربستان و امارات عربی متحده باقی ماندند و امارات هم به دنبال منافع خود در این ماجرا بود و هیچگاه تحت وصایت عربستان قرار نگرفت.

ناتوی عربی توهم یا واقعیت؟

زمانی هم که ترامپ به ریاض سفر کرد و مدعی جمع کردن ۶۵ کشور اسلامی بر علیه ایران شد هنوز به آمریکا بازنگشته بود اختلافات میان این کشورها بروز کرد و یکی یکی اعلام کردند که کاری با چنین ائتلافی ندارند و فقط برای صرف شام و فالوده خوردن با پادشاه عربستان و رئیس جمهوری ایالات متحده به ریاض سفر کرده اند.

البته ایالات متحده کشورهای عربی حوزه خلیج فارس را وادار کرد چیزی حدود ۴۰۰ میلیارد دلار اسلحه خریداری کنند تا سلاح های مورد نیاز این ائتلاف را تامین کنند.

جدیدا هم ایالات متحده پا پیش گذاشته تا این بار به جای ائتلاف ۶۵ کشوری ائتلافی کوچکتر تشکیل دهد که کشورهای عرب حوزه خلیج فارس به اضافه اردن و مصر در آن عضو باشند و یک ناتوی عربی بر علیه ایران تشکیل دهند.

معلوم است که باز هم آمریکایی ها در صدد هستند سر برخی کشورهای عربی را گرم کنند و آنها را وادار کنند تسلیحات بیشتری را از ایالات متحده خریداری کنند چون بسیار ساده لوحانه است باور کنیم اصلا امکان شکل گیری چنین ناتویی وجود دارد.

اختلافات فیما بین عربستان و امارات و بحرین و مصر از یکسو و قطر از سوی دیگر هنوز حل و فصل نشده.

اختلافاتی که خلق الساعه نمی باشد و چند قرن است میان قبایل و عشایر شبه جزیره عربستان وجود دارد.

رقص شمشیر ترامپ با شیوخ عربی همدلی یا شکار دلارهای نفتی

کویت پس از جنگ با عراق تلاش کرده همیشه خود را دور از جنگ و درگیری نگاه دارد و با همه همسایگان رابطه نسبتا مسالمت آمیز داشته باشد.

مصر که لیدر جریان ملی گرایی عرب است به هیچ وجه حاضر نیست تحت فرماندهی عربستان سعودی قرار گیرد و شاید بسیاری ندانند که مردم مصر چه قدر نسبت به رهبران کشورهای عرب حوزه خلیج فارس کینه دارند و باور دارند که اینان اموال اعراب را نابود کرده اند.

اردنی ها هم تفاوت زیادی با مصری ها ندارند و آنها نیز کینه تاریخی ای نسبت به اعراب حوزه خلیج فارس دارند.

در مورد عمان هم همه می دانند که روابط بسیار تاریخی و صمیمی ای با ایران دارد و هیچ وقت حاضر نخواهد بود این روابط را به روابط دشمنانه تبدیل کند.

پس معلوم نیست این ناتویی که ایالات متحده امید به تشکیل آن دارند بر چه پایه و ستونی استوار می باشد که می خواهد بر علیه ایران قد علم کند.

شاید بهتر است این کشورها بیشتر به فکر ایجاد رابطه صمیمی ودوستانه ای با ایران باشند تا اینکه بخواهند به دنبال ایجاد ائتلاف هایی دشمنانه که موجب افزایش تنش در منطقه می گردد باشند، اینان بهتر است از خواب و خیال بیرون بیایند و با واقعیت های منطقه و جهان روبرو شوند واینقدر خود را بازیچه ایالات متحده قرار ندهند “.

لینک های مرتبط :

سرمقاله نویس رجوی، نمی داند که تروریسم چیز دیگری است!

مجاهدین، دیپلماسی، رۆیای قدرت؟

جیمز متیس وزیر دفاع ایالات متحده: آمریکا به دنبال تغییر رژیم ایران نیست

موضوعیت ماندگاری!! برای سازمان تروریستی مجاهدین

 

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=36741

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

افشاگری های روزنامه نگاران غربی درباره نقض حقوق بشر در تشکیلات مجاهدین

افشاگری های روزنامه نگاران غربی درباره نقض حقوق بشر در تشکیلات مجاهدین

امروزه کافی است واژه MEK را در گوگل جستجو کنیم که به انبوهی از منابع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *