هنر و سینما
93 بازدید
مصاحبه سایت نیم نگاه با سعید باقری (عضو سابق فرقه رجوی) ـ قسمت نهم و پایانی

مصاحبه سایت نیم نگاه با سعید باقری (عضو سابق فرقه رجوی) ـ قسمت نهم و پایانی

نقطه نظرات سعید باقری (عضو سابق فرقه مجاهدین)

آرش رضایی:

آقای باقری، مجاهدین خلق به رهبری مسعود رجوی در سی خرداد سرنگونی حکومت ایران را هدف گذاری کرد و در مسیر دستیابی به قدرت – اقدامات تروریستی و خشونت آمیز را به مثابه هم استراتژی و هم تاکتیک – بکار برد اما خط مشی تروریستی و اقدامات خونبار در جامعه موجب ریزش پایگاه اجتماعی مجاهدین شد و زمینه همدستی و همسوئی فرقه رجوی را با بیگانگان و دشمنان ایران میسر کرد. از اتحاد استراتژیک با رژیم مستبد صدام حسین تا جاسوسی برای سرویس های اطلاعاتی بیگانگان. نکته تامل انگیز اینکه فلسفه وجودی سازمان مجاهدین خلق بر پایه انگاره ها و مولفه های ضد امپریالیستی و نفی و نابودی سیستم سرمایه داری جهانی به سرکردگی امپریالیسم آمریکا (ادبیات بکارگرفته شده از سوی بنیانگذاران مجاهدین خلق) پی ریزی شده بود. در حالی که پس از دو دهه از تاسیس سازمان مجاهدین ما شاهد بودیم که مجاهدین خلق در اواخر دهه ۶۰ چرخش و گرایش باورنکردنی به هیئت حاکمه امریکا پیدا کردند و سپس با دست راستی ترین طیف ها و سیاستمداران امریکایی متحد شدند. در واقع مجاهدین خلق به رهبری مسعود رجوی بعد از انقلاب ایران به جهت کسب قدرت همواره سعی کردند رویکرد معطوف به بیگانگان و نه مردم ایران داشته باشند. حال شاهد هستیم که تندروترین سیاستمداران نظام امپریالیستی امریکا افرادی چون جان بولتن ، رودی جولیانی ، جان مک کین و گینگریج و … حامی سر سخت فرقه رجوی هستند و امید نهائی رجوی به دولت ترامپ و حامیان افراطی و میلیتاریست او است.

این تناقض رفتاری، سیاسی و حتی اخلاقی رو چگونه تحلیل می کنید؟

سعید باقری:

با اندکی تامل و نگاه به انقلابات و تغییر و تحولات بخصوص بعد از جنگ جهانی دوم تا الان میتوان بوضوح مشاهده کرد که به غیر چند انقلاب کمونیستی مثلا در کوبا که آمریکا نقشی در پیروزی آن نداشت در بقیه موارد آمریکا چه مستقیم و چه غیر مستقیم نقش ایفا کرده است. پس سران فرقه مجاهدین به این امر کاملا آگاه هستند و به همین خاطر هم برخلاف اصول اولیه فرقه که شعارهای ضد امپریالیستی سر میدادند ، مجبورند رنگ عوض کرده و دست به دامن همان امپریالیسم شوند!!

البته در رابطه با شعارهای ضد آمریکایی هم بگویم که همه آن شعارها جنبه تبلیغاتی و عوام فریبانه داشته ولی در پشت پرده برای به رسیدن به قدرت مجبورند که از ارباب دنیا کمک بخواهند بخصوص از آن جناح تندرو و جنگ طلب هیئت حاکمه امریکا.

در ضمن زمان خیلی چیزها را عوض میکند و کمتر کسی را میتوانی پیدا بکنی که بر اساس اصول اولیه اش گام بردارد. پس مرور زمان روی فرقه هم تاثیر گذاشته و دگردیسی ایجاد شده در فرقه اجتناب ناپذیر است چون اگر بر حسب نیاز زمان حرکت نکنند از دور خارج خواهند شد ولی این دگردیسی فقط شامل  دیپلماسی میشود ولی در درون تشکیلات همان ارتجاع حاکم  برقرار است.

خلاصه بگویم که فرقه برای رسیدن به قدرت حاضر است دست به هر کاری بزند و آمریکاییها را تشویق به حمله نظامی به ایران بکند یعنی قیمت را از جیب این ملت بپردازد تا چند صباحی به قدرت برسد.

آرش رضایی: تندروترین سیاستمداران نظام امپریالیستی امریکا افرادی چون جان بولتن ، رودی جولیانی ، جان مک کین و گینگریج و ... حامی سر سخت فرقه رجوی هستند

آرش رضایی:

پیام شما به رهبرعقیدتی و سران فرقه مجاهدین خلق در شرایط کنونی با توجه به اینکه سالها در تشکیلات مجاهدین در عراق بودید، چیست؟

سعید باقری:

من ابتدا چند تا سوال از سران فرقه دارم

۱ . آقای رجوی چرا مخفی هستید؟ مگر ادعای رهبری ندارید پس چرا در صحنه تحولات حضور ندارید؟ پس کی میشود به شما اعتماد کرد که سر بزنگاه شما غیب نشوید؟ شاید زمان پاسخگویی رسیده اما شما در غیبت کبری بسر می برید؟

۲. شما در درون تشکیلات چه حرمتی برای آزادی و برای نیروهایتان قائل بوده اید که حال برای خلق قهرمان ایران – آن آزادی را به ارمغان بیاورید؟

به طواف کعبه رفتم

به حرم راهم ندادند

که تو در برون چه کردی

که درون خانه آیی!

من تنها پیامی که به همه رهبران در دنیا دارم این است که به انسان و به آزادی احترام قائل شوند و بخاطر چند روز قدرت و پول – انسانها را قربانی مطامع پلید خود نکنند.

آرش رضایی:

سپاس که دعوت سایت نیم نگاه را برای گفتگو پذیرفتید و صبورانه به پرسش ها پاسخ دادید.

لینک های مرتبط :

مصاحبه سایت نیم نگاه با سعید باقری (عضو سابق فرقه رجوی) ـ قسمت هشتم

مصاحبه سایت نیم نگاه با آقای عادل اعظمی (عضو سابق مجاهدین خلق ـ ساکن انگلستان) ـ اهداف رهبری مجاهدین خلق از میتینگ ویلپنت پاریس ـ قسمت یازدهم

گفت‌ و شنود با خانم فرشته هدایتی (کاندیدای سابق شورای رهبری مجاهدین خلق، ساکن نروژ) – قسمت سوم

نقطه نظرات انتقادی جداشدگان در رابطه با ماهیت فاشیستی و خط مشی تروریستی فرقه مجاهدین خلق ـ قسمت بیست و دو

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=36915

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

فرقه رجوی فناپذیر است ... دیدار با آقای جهانبخش نجفی در دفتر انجمن نجات کرمانشاه

فرقه رجوی فناپذیر است … دیدار با آقای جهانبخش نجفی در دفتر انجمن نجات کرمانشاه

فرقه رجوی فناپذیر است  دیدار با آقای جهانبخش نجفی در دفتر انجمن نجات کرمانشاه آقای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *