198 بازدید
قصه تلخ سمیه محمدی .. پارادوکس در فلسفه اخلاقی و سیاسی مجاهدین خلق

قصه تلخ سمیه محمدی … پارادوکس در فلسفه اخلاقی و سیاسی مجاهدین خلق

قصه تلخ سمیه محمدی .. پارادوکس در فلسفه اخلاقی و سیاسی مجاهدین خلق

آرش رضایی – مدیر سایت نیم نگاه

در دنیای مدرن و زمانه ای که “عصر تحولات دموکراتیک” نامیده می شود انکار حقوق بنیادین آدمی و به سخره گرفتن عواطف و احساسات خانوادگی اقدامی ناراست و غیر اخلاقی ست. مفاد منشور جهانی حقوق بشر تاکید و تصریح دارد که نمی توان تحت هیچ شرایطی و توجیهی مانع ارتباط و تماس اعضای خانواده با همدیگر شد. هیچکس را نمـی توان به زور و اجبار در یک مکان مشخص بدون ارتباط با دنیای پیرامونی حبس و اسیر کرد. انسانها آزاد هستند که نوع و سبک زندگی و رفتار خود را انتخاب کنند تحمیل عقیده و دیدگاه سیاسی و وادار کردن انسانها به مبارزه برای اهداف معین و مشخص با توجیهات و القائات ایدئولوژیک و مذهبی ، بی شک تلقی فاشیستی از سیاست و دین است و بکارگیری خشونت عریان.

بهره گیری از متدهای پیچیده جنگ روانی بر علیه انسانهایی که خواهان آزادی در همه اشکال آن در انتخاب نوع زندگی ، عقیده و بیان آزادانه افکار خود هستند در “عصر انفجار اطلاعات” نکوهیده و نادرست است. و تجربه تاریخی ثابت کرده است منادیان چنین افکار فاشیستی و مذهبی و ایدئولوژیک ، ذهن بیمار دارند و دچار اختلالات روانی و رفتاری هستند.

سمیه محمدی اسیر فرقه رجوی در کمپ موسوم به اشرف 3 در تیرانا

سفر آقای مصطفی محمدی و خانم محبوبه حمزه پدر و مادر دردمند و چشم انتظار سمیه محمدی که دخترشان بیش از دو دهه است در حصارهای ذهنی و فیزیکی مجاهدین خلق در عراق و هم اکنون در آلبانی بسر می برد به تیرانا پایتخت آلبانی – به منظور ملاقات و تماس با سمیه و اما نوع مواجهه و واکنش مجاهدین خلق به خواسته قانونی و طبیعی این پدر و مادر – براستی قابل تامل ، دردناک و گزنده است. باید به رهبری و مسئولین مجاهدین خلق گفت و تاکید کرد که هدف مقدس با روش های و  شیوه های غیر انسانی و غیر اخلاقی بدست نمی آید شعار مبارزه برای حقوق بشر و آزادی خلق ایران و حاکمیت دموکراسی جز با روش ها ، شیوه های اخلاقی و انسانی و احترام به خواسته ها و مطالبات انسانها حاصل نمی گردد. وقتی مجاهدین خلق از ملاقات و تماس چند دقیقه ای پدر و مادر پیر و چشم انتظار با فرزندشان سمیه بشدت آشفته حال می شوند ، میبایست به شعارها ، اهداف و ماهیت مجاهدین خلق شک و تردید کرد که آنان وقتی از درک ساده ترین احساسات و عواطف خانوادگی عاجز و ناتوان هستند پس چگونه می توانند به احساسات و حقوق بنیادین انسانها احترام بگذارند و در مسیر آزادی و دموکراسی گام بر دارند؟

قصه تلخ سمیه محمدی

لینک های مرتبط :

نامه سرگشاده مادر سمیه محمدی به سران فرقه رجوی و دخترش

لشکر کشی فرقه درمانده رجوی در تیرانا علیه یک پدر و مادر

حمله چماقداران فرقه رجوی در آلبانی به مصطفی محمدی و همسرش

نسبت مطلق انگاری و خشونت طلبی مجاهدین

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=36620

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

کریم غلامی عضو سابق مجاهدین

نامه سرگشاده کریم غلامی به شبکه تلویزیونی آلبانیایی

خانم ها و آقایان هیئت مدیره محترم ویژیون پولس مطلع شدم در برنامه ای تحت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *