207 بازدید
قصه تلخ سمیه محمدی .. پارادوکس در فلسفه اخلاقی و سیاسی مجاهدین خلق

قصه تلخ سمیه محمدی … پارادوکس در فلسفه اخلاقی و سیاسی مجاهدین خلق

قصه تلخ سمیه محمدی .. پارادوکس در فلسفه اخلاقی و سیاسی مجاهدین خلق

آرش رضایی – مدیر سایت نیم نگاه

در دنیای مدرن و زمانه ای که “عصر تحولات دموکراتیک” نامیده می شود انکار حقوق بنیادین آدمی و به سخره گرفتن عواطف و احساسات خانوادگی اقدامی ناراست و غیر اخلاقی ست. مفاد منشور جهانی حقوق بشر تاکید و تصریح دارد که نمی توان تحت هیچ شرایطی و توجیهی مانع ارتباط و تماس اعضای خانواده با همدیگر شد. هیچکس را نمـی توان به زور و اجبار در یک مکان مشخص بدون ارتباط با دنیای پیرامونی حبس و اسیر کرد. انسانها آزاد هستند که نوع و سبک زندگی و رفتار خود را انتخاب کنند تحمیل عقیده و دیدگاه سیاسی و وادار کردن انسانها به مبارزه برای اهداف معین و مشخص با توجیهات و القائات ایدئولوژیک و مذهبی ، بی شک تلقی فاشیستی از سیاست و دین است و بکارگیری خشونت عریان.

بهره گیری از متدهای پیچیده جنگ روانی بر علیه انسانهایی که خواهان آزادی در همه اشکال آن در انتخاب نوع زندگی ، عقیده و بیان آزادانه افکار خود هستند در “عصر انفجار اطلاعات” نکوهیده و نادرست است. و تجربه تاریخی ثابت کرده است منادیان چنین افکار فاشیستی و مذهبی و ایدئولوژیک ، ذهن بیمار دارند و دچار اختلالات روانی و رفتاری هستند.

سمیه محمدی اسیر فرقه رجوی در کمپ موسوم به اشرف 3 در تیرانا

سفر آقای مصطفی محمدی و خانم محبوبه حمزه پدر و مادر دردمند و چشم انتظار سمیه محمدی که دخترشان بیش از دو دهه است در حصارهای ذهنی و فیزیکی مجاهدین خلق در عراق و هم اکنون در آلبانی بسر می برد به تیرانا پایتخت آلبانی – به منظور ملاقات و تماس با سمیه و اما نوع مواجهه و واکنش مجاهدین خلق به خواسته قانونی و طبیعی این پدر و مادر – براستی قابل تامل ، دردناک و گزنده است. باید به رهبری و مسئولین مجاهدین خلق گفت و تاکید کرد که هدف مقدس با روش های و  شیوه های غیر انسانی و غیر اخلاقی بدست نمی آید شعار مبارزه برای حقوق بشر و آزادی خلق ایران و حاکمیت دموکراسی جز با روش ها ، شیوه های اخلاقی و انسانی و احترام به خواسته ها و مطالبات انسانها حاصل نمی گردد. وقتی مجاهدین خلق از ملاقات و تماس چند دقیقه ای پدر و مادر پیر و چشم انتظار با فرزندشان سمیه بشدت آشفته حال می شوند ، میبایست به شعارها ، اهداف و ماهیت مجاهدین خلق شک و تردید کرد که آنان وقتی از درک ساده ترین احساسات و عواطف خانوادگی عاجز و ناتوان هستند پس چگونه می توانند به احساسات و حقوق بنیادین انسانها احترام بگذارند و در مسیر آزادی و دموکراسی گام بر دارند؟

قصه تلخ سمیه محمدی

لینک های مرتبط :

نامه سرگشاده مادر سمیه محمدی به سران فرقه رجوی و دخترش

لشکر کشی فرقه درمانده رجوی در تیرانا علیه یک پدر و مادر

حمله چماقداران فرقه رجوی در آلبانی به مصطفی محمدی و همسرش

نسبت مطلق انگاری و خشونت طلبی مجاهدین

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=36620

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

جواد فیروزمند

تلاش مذبوحانه فرقه مجاهدین برای پاک کردن گذشته

تلاش مذبوحانه مجاهدین برای پاک کردن گذشته تلویزیون «vizionplus» آلبانی در روز ۲۶ نوامبر ۲۰۱۸ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *