208 بازدید
عمر بر باد رفته در اردوگاههای مجاهدین خلق ... قسمت اول

عمر بر باد رفته در اردوگاههای مجاهدین خلق … قسمت اول

عمر بر باد رفته در اردوگاههای مجاهدین خلق … قسمت اول

خاطرات علی امانی (عضو سابق ارتش آزادیبخش و فرقه مجاهدین خلق)

ارسال به سایت نیم نگاه

من در سال ۱۳۶۵ در منطقه حاج عمران در هنگام عملیات توسط نیروهای ارتش عراق و گروه مجاهدین خلق اسیر شدم، وقتی اسیر شدم یک سال از خدمت سربازیم گذشته بود.

در این عملیات از ناحیه دو پا مجروح شدم و مورد اصابت دو گلوله قرار گرفتم. همچنین ناحیه قفسه سینه ام یک ترکش خورد و سوراخ شد اما به لطف خدا بادگیری داشتم که در لحظه ذوب شد و سوراخ سینه ام را گرفت و مانع وارد شدن هوا به ریه هایم شد. بعد از اسارت در جبهه ، در چنگ گروه مجاهدین گرفتار شدم و ۱۸ سال عمرم را در اردوگاه های این گروه سپری کردم. در تمام سالهای اسارت هیچگاه مسئولین صلیب سرخ اجازه ملاقات با مرا نداشتند و مرا ندیده و از وجود من خبر نداشتند زیرا مسئولین مجاهدین به هیچکس و نهاد و ارگان بین المللی اجازه نمی دادند برای بازدید از اسرا به اسارتگاه آنان در عراق وارد شوند.

اصولا این گروه در عراق قدرت زیادی داشت و همه کارها دست این گروه و صدام بود. بعد از اسارت من و تعدادی دیگر از سربازان ایرانی – مجاهدین شروع به تبلیغات کردند و جلسه هایی برای اسیران گذاشتند. وعده وعیدهایی دادند مبنی بر اینکه اگر با ما همکاری کنید و کمک کنید همه شما را آزاد می کنیم. به همین دلیل ۹۵ درصد اسیران به این سازمان پیوستند به امید آزادی هرچه زودتر و بازگشت به وطن و کانون خانواده!

پارادوکس در فلسفه سیاسی و اخلاقی رهبر عقیدتی فرقه مجاهدین خلق

طی مدتی که در مقرهای مجاهدین در عراق بودیم اجازه نداشتیم با مقامات ارگان های بین المللی تماس بگیریم و یا با آنها مکاتبه کنیم تا با ما دیدار و ملاقات داشته باشند. بتدریج همه ما اسرای ایرانی گرفتار در حصارهای ذهنی و فیزیکی مجاهدین امید خود را از دست دادیم، خلاصه هرگز این گروه کسی را آزاد نکرد و در واقع اسرای ایرانی را به دام انداخت. بنده ۱۸ سال از عمرم را در بدترین شرایط در اردوگاه های این فرقه گذراندم. مسئولین مجاهدین خلق هرگز و هیچ وقت به اسیران پیوستی به گروه اعتماد نکردند و نداشتند. برای هر کاری و فعالیت تشکیلاتی اسرای پیوستی – چندین نفر نگهبان از مسئولین تشکیلات نظارت می کردند. بتدریج نفاق درونی و فریبکاری این گروه و تحلیل های غلط آن برای همه نفرات تشکیلات بخصوص اسرای پیوستی آشکار می شد.

من وقتی اسیر این گروه شدم بچه روستا و بیسواد بودم بالواقع فارسی صحبت کردن را هم بلد نبودم تا آن روزی که اسیر این فرقه شدم حتی اسمی از این سازمان نشنیده بودم. هرگز نمی دانستم چنین سازمانی هست. تصور کنید ۳۰ سال پیش در روستاها هیچ امکاناتی نبود کسی از هیچ چیزی خبر نداشت. هر کسی خودش قضاوت کند که بنده در چه حال و هوایی بودم. بعد از سالیان زندگی جهنمی در این سازمان روز به روز درب ها برای همه بسته و بسته تر می شد. کسی از بیرون خبر نداشت و نمی دانست چه می گذرد. همه چیز در عراق ساخته و پرداخته این فرقه بود نه کتابی نه مقاله ای ، هیچ ارتباطی با بیرون از تشکیلات در عراق تحت حاکمیت صدام حسین مستبد نداشتیم.

به عنوان مثال اگر دست یک نفر رادیو بود فورا از او می گرفتند و به آن فرد حرفهای خیلی زشتی می زدند. خلاصه همه نفرات و بنده روز به روز به ماهیت استبدادی و خشن این گروه پی می بردیم که یک فرقه ای خشونت طلب و بیرحم است.

خاطرات علی امانی عضو سابق فرقه رجوی

رهبرعقیدتی فرقه جز خودش کسی را قبول نداشت اگر سران فرقه مجاهدین کمترین اعتقادی به دموکراسی و آزادی بیان داشتند چرا به نفرات تشکیلات اجازه نمی دادند به اخبار و اطلاعات بیرون از تشکیلات دسترسی پیدا کنند و در جریان اخبار و وقایع ایران و دنیا باشند؟

هرگز کار این فرقه درست نبود رهبری و مسئولان فرقه رجوی همیشه در فکر و خیال بدام انداختن نفرات جدید بودند. در قرارگاه اشرف فضایی بسته و اختناق آمیز حکمفرما بود و فقط یک قانون بود که باید نفرات اطاعت کورکورانه می کردند و حق هیچگونه اعتراضی هم نداشتند و آن قانون فرقه و رهبر آن مسعود رجوی بود.

ادامه دارد …

لینک های مرتبط :

دنیای تاریک و سیاه مجاهدین ـ همکاری با رژیم مستبد صدام و کشتار شهروندان و پیشمرگان کرد عراقی ـ قسمت بیست و هفت

خاطرات آقای کریم غلامی (عضو سابق ارتش آزادیبخش و مجاهدین ـ ساکن آلمان) ـ خلع سلاح مجاهدین و آغاز تنافض های ذهنی کادرهای تشکیلاتی ـ قسمت بیست و نهم

خاطرات ناصر شیردم (عضو سابق فرقه مجاهدین) ـ فضای ترس و رعب و وحشت در درون مناسبات مجاهدین خلق ـ قسمت شانزدهم

خاطرات سیروس غضنفری (عضو سابق ارتش آزادیبخش و مجاهدین) ـ نقض حقوق انسانی اسرای ایرانی ـ قسمت هفتم

 

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=36518

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

عمر بر باد رفته در اردوگاههای مجاهدین خلق … قسمت پنجم

عمر بر باد رفته در اردوگاههای مجاهدین خلق … قسمت پنجم

عمر بر باد رفته در اردوگاههای مجاهدین خلق … قسمت پنجم خاطرات علی امانی (عضو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *