هنر و سینما
114 بازدید
احساس شرم آذربایجانی ها از حمایت مزورانه ی رجوی از آنها!

احساس شرم آذربایجانی ها از حمایت مزورانه ی رجوی از آنها!

احساس شرم آذربایجانی ها از حمایت مزورانه ی رجوی از آنها!

فریدون اورموی (تحلیلگر و فعال سیاسی)

ارسال به سایت نیم نگاه

Sunday, August 12, 2018

ورزش فوتبال پدیده فوق العاده مهیجی در بین ورزش ها بوده و از این حیث است که درجریان انجام آن، اتفاقات زیادی میافتد و کسانی که حدود ۴۰ سال ازعمر خود را سپری کرده اند ، شاهد اتفاقات ناگوار بزرگی در جریان برخورد هواداران متعصب و هیجان زده ی  تیم های دو طرف بوده اند و مثلا بیاد دارند که چند سالی پیش، درانگلستان و در جریان بازی بین دو باشگاه انگلیسی ، برخورد طوری خشن بوده که ده ها نفر از طرفین کشته و صدها نفر دیگر زخمی شدند!

در ایران هم هواداران این ورزش فراوانند و حوادث هیجانی گاه و بیگاهی در جریان بازی ها اتفاق میافتد که درمقایسه با استاندارد های جهانی در این مورد ، حالتی مدنی و ملایم تری دارد.

با این وجود، ما شاهد سکته کردن برخی هوادران درجریان این بازی ها بودیم که ناشی از استرس وهیجان زیاد بوده و البته گناهی را متوجه دولت و ملت نمی کند!

با این حال، درجریان مسابقه ی اخیر بین دو تیم پرطرفدار استقلال تهران و تراکتورسازی تبریز ، حوادث ناخوشآیندی اتفاق افتاد که با تدابیر و حوصله خاص میشد جلوی آنرا – که خوشبختانه کسی درآن کشته نشد- گرفت که چنین نشد و ناآرامی هایی رخ داد!

جریان این ناآرامی ها که درمسابقات فوتبال امری کم و بیش عادی درسطح جهان است ، با سرعت و با شیوه ی یک کلاغ چهل کلاغ توسط صدای آمریکا، بی بی سی و ۶۴ رادیو و تلویزیون فارسی زبان لس آنجلسی منتشر شد.

باند رجوی که هرگز دوست نداشته ، تصویری از مسابقات فوتبال ایران را که حضور جوانان بشاش و برازنده ای درآن چشمگیر است ، نشان دهد تا ادعایش درمورد معتاد بودن و افسرده خویی همه ی جوانان ایران مردود اعلام نشود، این بار کوشید که صحنه های هیجانی و کم و بیش نامناسب این مسابقه را – بدون نشان دادن حرکات زیبای موج مکزیکی جوانان زیبا و با نشاط تهران و تبریز و سرزندگی آنها- نشان دهد!

آذربایجانی ها عملا نشان داده اند که پیگیرترین مدافعان راه آزادی و استقلال اند و هیچ مخرج مشترکی با باند رجوی بیگانه پرست وضد آزادی ندارند!

اما اصل مسئله این نیست!

قسمت اصلی قضیه عبارتست از این است که گروهی از جوانان آذربایجان درمراسم سالانه قلعه بابک و کوه سبلان دستگیر شده اند که تجربه نشان داده همواره در مدت کوتاهی آزاد می شوند!

باند رجوی که دشمنی سرسختانه اش با زبان ترکی و مردم آذربایجان زبانزد خاص وعام است ، این بار توطئه سکوتی را که همواره درمورد خواست های ملی و مدنی آذربایجان اعمال میکرد، شکسته و خود را حامی مطالبات مدنی آذربایجان نشان داده است!

گروهی که در درون تشکیلات خود، حرف زدن دو ترک زبان را گناهی کبیره اعلام کرده و با شدیدترین وجه مجازات میکند و این انسان ها را “محفل وزارت اطلاعات در درون سازمان” معرفی می کند!

جریانی که تحمل حرف زدن دو آذربایجانی بزبان مادری خودش را ندارد، چگونه میخواهد در ایرانی که فکر میکند آمریکا به او محول خواهد کرد، میتواند حدود ثلث مردم ایران را با این زبان و فرهنگ تحمل کند؟!

باند رجوی

بنابراین این اقدامات رذیلانه ی باند رجوی در حمایت از دستگیر شدگانی که همواره بزودی آزاد میشوند ، چیزی جز ریختن اشک تمساح بحساب نمیآید و متاسفانه ممکن است بر ضرر آنها هم باشد!

آذربایجانی ها عملا نشان داده اند که پیگیرترین مدافعان راه آزادی و استقلال اند و هیچ مخرج مشترکی با باند رجوی بیگانه پرست و ضد آزادی ندارند!

این گروه دغلکار ، دروغگو و ضد ملی اگر علاقه ای به آذربایجانی ها دارد، این را درعمل باید ثابت کند:

مثلا ممنوعیت استعمال زبان ترکی را در تشکیلات خود رفع نموده و از اعضای خانواده اسرای آذربایجانی خود دعوت کند که به آلبانی آمده و با فرزندان دربند خود ملاقات نموده و روزهایی درکنار آنها باشند و به بحث و گفتگو و احوال پرسی با زبان آذربایجانی مشغول گردیده و برای یکبارهم که شده، از زندگی لذت ببرند!

اصلا امکانات اینترنتی براه انداخته و بگذارند ما آذربایجانی ها با عزیزان مان درآلبانی به صحبت مستقیم نشسته و جریان را از رسانه ها – حتی بصورت زنده – پخش نمایند!

درصورت عدم قبول این پیشنهاد، ثابت خواهید کرد که این دلسوزی ها؟! بقدر کارهای خیانت بارانه رجوی، مزورانه است!

آذربایجانی ها عملا نشان داده اند که پیگیرترین مدافعان راه آزادی و استقلال اند و هیچ مخرج مشترکی با باند رجوی بیگانه پرست وضد آزادی ندارند!

ضمنا اگر واقعی دلی برای سوزانیدن به آذربایجانی ها دارید لطف کرده و از اعتراضات کاملا مدنی آنها حمایت نکنید و بگذارید که آذربایجانی کماکان خوشنام و با ابهت بماند تا مثل همیشه در برهه های حساس تاریخی، نقش بی همتای خود را برای رفع مشکلات خود و ایران، ایفا نماید!

این بهترین خدمت به آذربایجانی هایی است که در طول این دهها سال مطالبات مدنی خود، کسی را نکشته و ترور نکرده اند!

با اشک تمساح ریختن  رجوی ها برای ما ، تحرکات صلح جویانه و مدنی آذربایجانی ها لطمه خورده و حکم خیانت بر علیه آنها را پیدا میکند!

لینک های مرتبط :

سرمقاله نویس رجوی، نمی داند که تروریسم چیز دیگری است!

مروری بر استراتژی‌های ماه‌های اخیر مجاهدین

چیزی شبیه افسانه فقط ما هستیم و خدا… (تصویری، قسمتهای اول، دوم و سوم)

سوز و گداز مسعود رجوی از فعال شدن اعضای جداشده در آلبانی

 

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=36818

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

کانونهای فروپاشی درون فرقه رجوی

کانونهای فروپاشی درون فرقه رجوی

کانونهای فروپاشی درون فرقه رجوی هشتم سپتامبر ۲۰۱۸ طبق اطلاعاتی که ایران اینترلینک در اختیار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *