207 بازدید
مصاحبه سایت نیم نگاه با آقای عادل اعظمی (عضو سابق مجاهدین خلق ـ ساکن انگلستان) ـ اهداف رهبری مجاهدین خلق از میتینگ ویلپنت پاریس ـ قسمت یازدهم

مصاحبه سایت نیم نگاه با آقای عادل اعظمی (عضو سابق مجاهدین خلق ـ ساکن انگلستان) ـ اهداف رهبری مجاهدین خلق از میتینگ ویلپنت پاریس ـ قسمت یازدهم

ادامه گفتگو با آقای عادل اعظمی

Saturday, June 30, 2018

آرش رضایی:

عادل جان گفتگو با شما تامل انگیز و لذتبخش است چرا که بر خلاف برخی از دوستان جداشده – قلم شیوا ، قدرت بیان خوب و زمینه مطالعاتی وسیع دارید هر چند یک تیپ آکادمیک نبودید ولی شناخت و اطلاعات شما در باره مقولات متفاوت و مطالعه گسترده رمان و کتاب های نویسندگان روس و امریکایی و غربی مثل ماکسیم گورکی ، داستایوسکی و همینگوی گرفته تا اندیشمندان و نویسندگان و شاعران داخل کشور همچون صادق هدایت ، صمد بهرنگی و شاملو … پالس روشنی از عمق و وسعت دید شما است و یکی از وجوه متفاوت و بنیادین جنابعالی با بسیاری از جداشدگان و اعضای مجاهدین خلق که  اغلب پیشزمینه مطالعاتی وسیع و عمیق ندارند و وقتی به تشکیلات رجوی به هر دلیلی پیوستند با مناسبات و فضایی که در فرقه مجاهدین حاکم بود مبدل به افرادی تک ساحتی و تک بعدی با اطلاعات و زمینه مطالعاتی اندک شدند. یکی دیگر از جداشدگان مجاهدین که گفتگو و مصاحبه با وی برایم لذتبخش و تامل انگیز بود نسرین ابراهیمی است او علیرغم اینکه همچون شما مطالعات وسیع و عمیقی قبل از پیوستن به مجاهدین خلق نداشت چون اقتضای سنش چنین امری را ایجاب نمی کرد و موقع پیوستن به مجاهدین و رفتن به قرارگاه اشرف در عراق – ۱۴ سال داشت و نوجوانی بیش نبود اما به دلیل تیزبینی ذاتی ، هوش و احساسات سرشاری که دارد همچون آب روان به دقت و با هوشمندی از تجربه ی ده سال اقامت در قرارگاه اشرف و تشکیلات رجوی سخن می گفت و در نوع خود مصاحبه با نسرین که در سایت نیم نگاه در هفت قسمت مندرج شده است حاوی نکات بسیار مهمی است. در هر حال باید از شما تشکر کنم علیرغم مشغله کاری و برای وقتی که می گذارید و در این مصاحبه و گفتگوی نسبتا طولانی شرکت می کنید. دوست دارم ادامه گفتگویمان در باره مناسبات درون تشکیلاتی مجاهدین خلق را موقتا متوقف کنم و به دلیل شرایط و تحولات پر شتابی که این روزها نظاره گر هستیم و در حال وقوع است گریزی بزنم به میتینگ و گردهمآیی پر و سر و صدای فرقه رجوی در ویلپنت پاریس در سی ژوئن برابر با ۹ تیر هجری شمسی.

پرسش مشخص من از شما این است اهداف رهبری مجاهدین خلق از میتینگ ویلپنت پاریس امسال چیست؟ چه نتایج و سودی برای تشکیلات ستیزه جو و فاشیستی مجاهدین خلق دارد؟

مجاهدین خلق در خدمت دستگاههای اطلاعاتی و جاسوسی عربستان صعودی

آقای عادل اعظمی:

در مورد پاسخ به سوال شما بهتر است کمی به گذشته سازمان برگردیم. گذشته نه چندان دور اشرف، می بینیم استراتژی سازمان از فردای آتش بس و پایان جنگ هشت ساله « از این ستون تا آن ستون فرج است» سوار بوده و پیش رفته است و بنابر ماهیت فرقه ایش در شرایط متفاوت به رنگ های مختلف درآمده و تغییر کرده است.

و این گونه نمایشات و تبلیغات و تجمعات تازگی ندارد و سالهاست که اینگونه نمایشات مسخره به بخشی از استراتژی سازمان تبدیل شده است. و از فردای آتش بس و پایان جنگ این خط با جدیت دنبال شده است.

در سالهای سردرگمی عراق بعد از آتش بس تقریبا هرساله ده ها و شاید صدها مانور کوچک و بزرگ طراحی و اجرا می شد که مطلقا هدف – آمادگی جنگی نبود. خود رجوی در نشست ها می گفت که ما باید در چشم صاحب خانه (صدام) خود را فرو کنیم و به عمد در تمام مانورها از افسران ارشد عراق هم دعوت می شد که نظارت کنند تنها با این امید که گزارش مختصری به بالا بدهند. واقعا علاوه بر مشغول کردن نیروها در آن بلاتکلیفی و مستهلک کردن اعضای تشکیلات – یک کار پرحجم تبلیغاتی هم بود.

فروپاشی فرقه تروریستی مجاهدین خلق اجتناب ناپذیر است

در آن سالها من راننده تانک بودم و در مانورها در آن گرمای ۵۰ درجه عراق داخل تانک واقعا جهنم بود که نهایتا نمایشات مسخره و مانورها نتیجه ای نداد و در چشم صاحب خانه فرو نرفتیم هیچ ، خود صاحب خانه هم به دار آویخته شد.

در مرحله بعد آمریکایی ها آمدند اینبار سازمان با تمام توان رفت پشت خوش رقصی و سر و دم جنباندن برای ارباب جدید و به قول رجوی «صاحب خانه جدید» و راه انداختن مراسم های بزرگ و پرخرج و دعوت شیوخ و رژه با دسته جارو ، چوب و نمایشات مسخره و بریز و بپاش ، که شاید ذره ای توجه آمریکا را به خود جلب کنند ولی نه تنها آمریکا پشیزی برای آنها قائل نشد بلکه از عراق و اشرف هم رانده شدند.

امروز هم در اروپا و فرانسه همین داستان ادامه دارد تمام تلاش و هدف این گردهمایی و این همه ریخت و پاش و ریختن دلار به حلقوم شخصیتهای جنگ طلب حاضر این بوده است که خود را در چشم آمریکا فرو کنند که به اصطلاح نمایش قدرتی باشد ولی حقیقتا با حضور حجم بالایی از خارجیان ، افغانی ، سوری و حتی آفریقائیان – نمایش رسوایی سازمان است و بی ریشه گی سازمان و نداشتن بدنه اجتماعی در میان مردم ایران. و با دعوت بدنام ترین چهره های سیاسی نمایشی ست از عمق ضدیت این فرقه با مردم ایران.

دکتر رسول نفیسی استاد دانشگاه در آمریکا و جامعه شناس

ماهیت تمام فرقه ها و به طور خاص فرقه مجاهدین “شکاف سازی و شکاف زا” هستند و مثل کرم از تنش ها تغذیه می کنند در شکافها زندگی می کنند و تمام تلاش این هست که شکاف را هرچه بیشتر کنند و هیچ مرزی هم نمی شناسند و از هیچ فرومایگی و ذلتی هم کوتاهی نمی کنند.

اما هر بار که کمی زمان نیاز است تا ثابت شود هیچ شکافی همیشگی نیست و باز رانده می شوند مثل شکاف و تنش جنگ ایران و عراق که وقتی صلح شد دیگر عملا حیاتی برای حضور سازمان در عراق باقی نماند. یا حضور آمریکا در عراق و ناآرامی ها و شرایط بحرانی عراق که سران سازمان مجاهدین فکر می کردند شاید بتوانند کلاهی از این نمد برای خود دست و پا کنند که باز بی نتیجه ماند.

حالا هم تمام تلاش سران سازمان و تمرکز آن در خارج و در اروپا روی تنشی ست که بین ایران و آمریکا ایجاد شده است. به طور خاص خوش رقصی آشکاریست برای فرو کردن خود در چشم ترامپ و اتفاقا باز به دلیل ماهیت فرقه ای که نان به نرخ روز خوردن است در هر مقطعی شعار اصلی فرقه رجوی باب میل و مذاق ارباب جدید تغییر می کند. در عراق شعار یک به صد و جنگ صد برابر بود و حالا در میتینگ های اروپایی و به طور خاص در این میتینگ ویلپنت پاریس ، شعار تظاهر به صلح و ایران غیر اتمی ست که باب میل غرب است. ولی آنها بنا به تجربه سالیان با این نمایشات به جایی نخواهند رسید و هیچ فعالیت ، میتینگ و گردهمایی و تجمعی نمی تواند خلا عمیق نداشتن کوچکترین پایگاه اجتماعی در ایران را پر کند وقتی یک جریان با ایستادن و دست در دست ضد ایرانی ترین حاکمیتها و شخصیت ها گذاشتن – منفور یک خلق شد دیگر بازگشتی متصور نیست و قطعا قضاوت نهایی با تاریخ و مردم ایران است.

ادامه دارد…

لینک های مرتبط :

مصاحبه سایت نیم نگاه با آقای عادل اعظمی (عضو جدا شده از مجاهدین خلق ـ ساکن انگلستان) ـ ذهن بیمار و تحلیل های نادرست از بافت و ساختار اجتماعی ایران ـ قسمت دهم

مصاحبه با خانم نسرین ابراهیمی عضو سابق ارتش آزادیبخش و مجاهدین خلق ـ قسمت هفتم

مصاحبه سایت نیم نگاه با سعید باقری (عضو سابق فرقه رجوی) ـ قسمت هشتم

مصاحبه با نصیر حیدری (عضو سابق فرقه مجاهدین) ـ ریزش نیرو در تشکیلات رجوی ـ قسمت نهم

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=35716

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

نشست کارشناسی ایران و ۱+۴، چهارشنبه در اروپا ... سازوکار ویژه مالی اروپا حتماً عملی می‌شود

نشست کارشناسی ایران و ۱+۴، چهارشنبه در اروپا … سازوکار ویژه مالی اروپا حتماً عملی می‌شود

نشست کارشناسی ایران و ۱+۴، چهارشنبه در اروپا … سازوکار ویژه مالی اروپا حتماً عملی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *