124 بازدید
توصیه «نشنال اینترست» به رسانه‌های آمریکایی درباره فرقه مجاهدین خلق

توصیه «نشنال اینترست» به رسانه‌های آمریکایی درباره فرقه مجاهدین خلق

توصیه «نشنال اینترست» به رسانه‌های آمریکایی درباره فرقه مجاهدین خلق

“نشنال اینترست”، هفدهم ژوئیه ۲۰۱۸

نشریه آمریکایی به رسانه‌های این کشور توصیه کرد اگر می‌خواهند دوباره مشکلات جنگ با عراق برای آمریکایی‌ها تکرار نشود، به حمایت از مجاهدین خلق پایان دهند.

نشریه «نشنال اینترست» در یادداشتی به بررسی حمایت مقامات و مخصوصا مطبوعات آمریکایی از اقدامات مخرب مجاهدین خلق علیه ایران پرداخته و نوشت رسانه‌های ایالات متحده باید بفمهند که این امر، نتیجه‌ای مشابه حمایت‌هایشان از حمله آمریکا به عراق درپی خواهد داشت.

مجاهدین خلق مزدوران طیف جنگ طلب امریکا و رژیم ارتجاعی عربستان سعودی

در ابتدای این یادداشت با اشاره به حمایت مشترک دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان در کنگره آمریکا از فرقه رجوی، آمده است که آنها سازمانی هستند که در اعلام نیّت خود برای تغییر حکومت ایران تعلل نمی‌کنند.

نشنال اینترست در ادامه به نشست ماه گذشته این فرقه در پاریس پرداخته و نوشت که در آن جلسه، ۳۳ مقام ارشد نظامی و سیاسی آمریکایی از جمله «رودی جولیانی» وکیل رئیس‌جمهور و «بیل ریچاردسون» نماینده پیشین این کشور در سازمان ملل، حضور داشتند.

این نشریه با بیان اینکه بعد از سرنگونی دولت دیکتاتوری صدام در عراق، فرقه ستیزه جوی مجاهدین خلق جهت‌گیری خود را برای کسب حمایت آمریکا تغییر داد، ادامه داد: «آنها همچنین با دولت [باراک] اوباما لابی کردند تا از لیست گروه‌های تروریستی خارج شوند. امروزه این گروه به خبرپراکنی برای جذب حمایت برای تغییر حکومت ایران روی آورده است».

او با تشبیه این گروه به مخالفان صدام و اشاره به اینکه برخی از آن گروه‌ها ده‌ها میلیون دلار از آمریکا پول گرفته بودند، نوشته است پول مالیات‌دهندگان آمریکایی خرج سازمانی شد که اطلاعات نادرستی درباره تهدیدات حکومت صدام منتشر می‌کرد.

این نشریه در ادامه نوشت: «نتیجه آن جنگی شد که جان ۴۴۰۰ آمریکایی را گرفته و تاکنون ۲ تریلیون دلار خرج روی دست دولت آمریکا گذاشته است. تخمین زده می‌شود این هزینه به ۶ تریلیون دلار نیز برسد».

رواند آبراهیمیان پروفسور تاریخ و سیاست ایران در کالج باروخ در نیویورک، مجاهدین خلق را یک فرقه سازمان یافته توصیف کرده است

این یادداشت با اشاره به هزینه‌هایی که مقامات آمریکایی برای سخنرانی در همایش‌های فرقه مجاهدین خلق دریافت کرده‌اند، نوشته است: «(جان) بولتون (مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور آمریکا) مبلغ ۴۰هزار دلار برای سخنرانی در سال ۲۰۱۷ دریافت کرد. گزارش‌های دیگر نشان می‌دهد که سخنرانان در نشست‌های مجاهدین مبلغی تا ۵۰ هزار دلار نیز دریافت می‌کنند».

بولتون در سخنرانی سال گذشته، برای مبلغی که دریافت کرده بود، چنین اظهاراتی را به زبان آورد: «تقابل مداومی با حکومت (ایران) وجود دارد و این مخالفان امروز در این سالن جمع شده‌اند… سیاست اعلامی ایالات متحده باید براندازی حکومت (فعلی) تهران باشد».

«یرواند آبراهیمیان» پروفسور تاریخ و سیاست ایران در کالج باروخ در نیویورک، مجاهدین خلق را «یک فرقه سازمان‌یافته» مانند «مونی‌ها» در شبه‌جزیره کره توصیف کرده با این تفاوت که مونی‌ها تلاش نمی‌کنند از دولت آمریکا برای سرنگونی یک حکومت خارجی استفاده کنند.

نشنال اینترست در پایان به رسانه‌های آمریکایی توصیه کرد که به دامن زدن به تلاش‌های گروه مجاهدین برای جلب حمایت مقامات آمریکایی جهت اجرای اقداماتی برای براندازی نظام ایران پایان دهند و از مصیبتی که حمایت از جنگ عراق برایشان به ارمغان آورد، درس بگیرند.

لینک های مرتبط :

آمریکا برای سرنگونی دولت ایران به فرقه خون آشام مجاهدین خلق کمک می کند

مجله آمریکایی“نشنال اینترست”(National Interest): اقدام خطرناک ترامپ ، معاشقه با طاعون برای مقابله با ایران!

یک معمای سیاسی در پاریس

دولت آمریکا و حباب سیاسی مجاهدین خلق!

مجاهدین، دیپلماسی، رۆیای قدرت؟

تلویزیون ایران اینترنشنال: گردهمایی سالانه مجاهدین خلق در ویلپنت پاریس

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=36204

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

افشاگری های روزنامه نگاران غربی درباره نقض حقوق بشر در تشکیلات مجاهدین

افشاگری های روزنامه نگاران غربی درباره نقض حقوق بشر در تشکیلات مجاهدین

امروزه کافی است واژه MEK را در گوگل جستجو کنیم که به انبوهی از منابع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *