189 بازدید
اعلام جدایی حسن شهباز از فرقه مجاهدین در آلبانی

اعلام جدایی حسن شهباز از فرقه مجاهدین در آلبانی

اعلام جدایی حسن شهباز از فرقه مجاهدین در آلبانی

بیستم ژوئیه ۲۰۱۸

ما برده های یک “برده دار” بودیم

من حسن شهباز دانشجوی رشته مدیریت در سفر به عراق با سازمان مجاهدین بیشتر آشنا شدم . من البته از سال ۱۳۶۰ خاطراتی از حوادث و وقایع آن زمان داشتم، به پیشنهاد من برای دیدن و آشنایی با دوستم حسن حیرانی به اشرف رفتیم. در بدو ورود با برخورد گرم و عاطفی مسئولین سازمان مجاهدین شدیم و آنها با صحبت هایشان حس وطن پرستی را در درون و ذهن ما تحریک می کردند و من با برانگیخته شدن حس وطن پرستی و… تصمیم به ماندن گرفتم ،اما آنچه که در این سالیان بر من گذشت در این مقال نمیگنجد.

بعد از پذیرش ما را در کارهای تولیدات سازماندهی کردند و پروژه های ساختمانی و کارهای سخت و نفس گیر را به عبارتی به من و سایرین می دادند درصورتی که نفرات نزدیک به خودشان و زاده های خودشان بهترین امکانات را داشتند و از اعتماد و انقلابیگری ما نهایت سواستفاده را می کردند.

جدایی حسن حیرانی و حسن شهباز از فرقه مجاهدین خلق در آلبانی

در لیبرتی توی کار گونی برای سنگرسازی ما را به کار میگرفتند و برده های نوین انقلابی شده بودیم و توی آلبانی در کار انتفاعی  و  کار تویئت و کارهای بازاریابی و نرم افزاری انجام می دادم. آنچنان فرد را در تشکیلات مشغول به کار می کردند و انبوهی کار پوشال بر سرش می ریختند که نمی توانستی شب را از روز و گذر زمان را حس کنی. زمانی به خودم آمدم ودیدم برخلاف گفته هایشان که می گفتند جامعه بی طبقه توحیدی – در عمل اینطوری نبود، چرا که تبعیض در سازمان انقلابی به اوج خودش رسیده بود. از تبیعض و در اختیار گذاشتن بهترین امکانات سازمان و کارهای شیک که در اختیار میلیشیاها بود و یا آنهائی که پدر و مادرشان درون سازمان بودند از بهترین امکانات (برخوردار بودند) و حتی ارتباط با خانواده هایشان در خارج داشتند در صورتی که (مسئولین سازمان) شعار میدادند ارتباط با خانواده سم و مرز سرخ است ولی برای طبقه میلیشیاها و طبقه مسئولین و اینطوری نبود و این سوالی بود که همیشه  به (مسئولین تشکیلات) میگفتم و جوابی نداشتند.

بعد از آمدن به آلبانی و دسترسی به دنیای بیرون به این واقعیت رسیدم که حرفها و استدلالها در مورد تمامی مسائل ، اعم از سیاسی ، استراتژیک و تشکیلاتی دروغ هایی بیش نبوده است و خودخواهی و غرور سردمداران این سازمان جزء ذات این دستگاه بوده و هست و یا بایستی کورکورانه حرفهای آنان را قبول کرد و هیچوقت دم برنیاورد و یا اینکه با غلبه بر این جبر کور راه درست را انتخاب کرد.

تبعیض در تشکیلات رجوی

نطفه دوگانگی و انتقادات من به سازمان مجاهدین در مقطعی شروع شد که در آلبانیا بودم و توانستم (در یک فرصت مناسب از حصارهای تشکیلاتی خارج شوم). سازمان در آلبانی ابتدا اجازه می داد که افراد به صورت گروهی و چند نفره به شهر بروند. من وقتی توانستم با دنیای بیرون ارتباط برقرار کنم و با خانواده ام ارتباط گرفتم و متوجه شدم که آنها برای ملاقات با من به اشرف آمده بودند ولی سازمان به من  چیزی نگفته بود و خانواده من که با زحمت و تلاش و ریسک خطر- خودشان را به عراق و اشرف رسانده بودند را به من اطلاع ندادند. این مسله باعث بی اعتمادی من به سازمان مجاهدین شد. من از آنها جوابی برای این بی احترامی به خانواده ام (نشنیدم) و همچنین توضیح علت عدم اطلاع رسانی به من در این مورد – که متاسفانه دربالاترین سطح در تشکیلات رجوی کسی پاسخگو به این مسله نبود و وجود خانواده را برای یک تشکیلات بسته و ساختار فرقه گرایانه سم می دیدند و حتی بر خلاف شعار مسعود رجوی که می گفت مجاهد خودش باید تصمیم بگیرد ولی این یک دروغ بزرگ بود. سازمان مجاهدین به خودش اجازه می داد به جای تک تک اعضای سازمان تصمیم بگیرد ، از جمله اینکه نباید ملاقاتی با خانواده های خود داشته باشند و حتی تنفر از “خانواده” را در در درون افراد جایگزین عشق و عاطفه می کردند و به این طریق میخواستند نفاق و دوگانگی ایجاد کنند و ما را به عنوان “برده های نوین ” هر چه بیشتر استثمار کنند. به همین دلیل  من در روز چهاردهم فروردین سال ۱۳۹۷ بدون هیچگونه اطلاع قبلی در روزی که نفرات را برای سیزده بدر به بیرون برده بودند بصورت مخفیانه از آن محل دور شدم و بلافاصله خود را به کمیساریای ملل متحد در شهر تیرانا معرفی کردم و بدین وسیله اعلام میکنم که از زمان خروجم از این سازمان هیچگونه واسبتگی به سازمان مجاهدین خلق ندارم.

سایت نجات یافتگان در آلبانی، ایران آزادی

لینک های مرتبط :

اعلام جدایی رسمی حسن حیرانی آخرین عضو جدا شده از مجاهدین خلق در آلبانی _ ۱۷ تیر ۱۳۹۷

پاگنده های فرقه مجاهدین و اخلال در کار کمیساریای پناهندگان در آلبانی

نامه سرگشاده به سفیر آلبانی در آلمان

مواردی از جامعه بی طبقه توحیدی … مقاله یکی از نجات یافتگان فرقه رجوی در آلبانی

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=36250

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

بهرام قاسمی

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران: نمایندگان پارلمان اروپا واقع بین باشند

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ، بخشهایی از سند تصویب شده در کمیته روابط خارجی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *