هنر و سینما
166 بازدید
آلبانی ، موساد و مجاهدین خلق

آلبانی ، موساد و مجاهدین خلق

آلبانی ، موساد و مجاهدین خلق

دهم ژوئیه ۲۰۱۸

در مقاله های قبلی به قسمتی از اهداف ”جاسوس های دست به دست شده” یعنی سازمان مجاهدین خلق اشاره کرده ام. اینکه اساسا از چند دهه قبل سازمان مجاهدین از یک سازمان سیاسی ، اجتماعی به یک فرقه آلت دست سرویس های اطلاعاتی تغییر ماهیت داده است. روزگاری در دست صدام حسین بود، بعد ها هم عربستان سعودی ، اسرائیل و آمریکا. بنابراین بخش عمده ای از سازمان مجاهدین خلق مستقر در آلبانی و آنچه ”اردوگاه سوم  نامیده می شود قابل بهره برداری برای سرویس های اطلاعاتی می باشند.

مجاهدین خلق جاسوس سرویس های اطلاعاتی بیگانگان

اما لازم است این توضیح داده شود که اگر سازمان مجاهدین خلق و رهبری آن را ”جاسوس” می نامیم ، با اغماض از این واژه استفاده شده است ، چرا که اساسا مجاهدین خلق به علت عدم حداقل های توان و پایگاه سیاسی ، اجتماعی در داخل ایران حتی این پتانسیل را ندارند که ”جاسوس” باشند، اما از آنجا که در مزدوری و آلت دست شدن برای کشورهای بیگانه سابقه ای طولانی دارند و از این نظر صاحب تجربه و قابل اتکا هستند. بنابراین در همین راستا نیروهای سازمان مجاهدین خلق در آلبانی به عنوان ابزار می توانند مورد استفاده سرویس های اطلاعاتی باشند و شاید به همین دلیل است که فعالیت های سیاسی و دیپلماتیک اسرائیل با کشور آلبانی گسترش پیدا کرده است تا با گسترش میدان نفوذ این کشور در آلبانی ارتباط فیزیکی بین موساد و سازمان مجاهدین خلق بهتر از گذشته صورت گیرد تا در صورت چالش های احتمالی با حکومت ایران و تضادهای منطقه خاورمیانه مورد استفاده قرار دهند.

محمد رضا سعادتی جاسوس کا گ ب

حتما مطلع هستید که امر مزدوری و جاسوسی توسط رهبری سازمان مجاهدین خلق مسبوق به سابقه است از ارتباط محمد رضا سعادتی عضو مرکزیت سازمان با  کا گ ب ، سرویس امنیتی اتحاد جماهیر شوروی سابق در چهار دهه قبل گرفته تا ارتباط گسترده و سیستماتیک مسعود رجوی و مهدی ابریشمچی با سرویس اطلاعاتی رژیم صدام حسین و همچنین ارتباطات مریم رجوی با سرویس اطلاعاتی عربستان سعودی در دهه های اخیر. اما اینک آلبانی و موساد و مجاهدین خلق میدان اصلی ارتباط عریان شده سرویس اطلاعاتی اسرائیل با سازمان مجاهدین خلق در آلبانی شده است. به نظر می رسد این هماهنگی  برای ارتباط عمیق تر موساد با مجاهدین خلق بعد از سفر جان مک کین سناتور آمریکایی در سال گذشته به آلبانی صورت گرفته است. لازم به یادآوری است که مک کین در این سفر به تاریخ آپریل ۲۰۱۷ با مریم رجوی در تیرانا ملاقات و با شرکت در گردهمایی  فرقه مجاهدین در آلبانی از نزدیک با مژگان پارسایی و سایر نمایندگان مسعود رجوی و مریم رجوی آشنا وهماهنگی های لازم صورت گرفت. سناتور مک کین به موازات این دیدارها همچنین دیدارهای مهمی را با مقامات دولت آلبانی صورت داد که بی ارتباط با دیدار رهبران مجاهدین خلق نبوده است.

به گزارش رسانه های آلبانی در ماه می ۲۰۱۸ سفر وزیر دفاع اسرائیل به آلبانی صورت گرفته است و رسانه های آلبانی این دیدار را در ارتباط با مسائل ایران و مجاهدین خلق ارزیابی کرده اند.

در همین راستا به گزارش رسانه های آلبانی در ماه می ۲۰۱۸ سفر وزیر دفاع اسرائیل به آلبانی صورت گرفته است و رسانه های آلبانی این دیدار را در ارتباط با مسائل ایران و مجاهدین خلق ارزیابی کرده اند. اگر موضوع مسئولیت مقام اسرائیلی که نظامی و امنیتی بوده را مورد توجه قرار بدهیم، ارزیابی رسانه های آلبانی  بیراه نمی باشد که محور سفر مقام ذکر شده مجاهدین خلق و چگونگی بکارگیری آن بوده است.

مطلب مستند دیگری که به این بحث کمک می کند گزارش یکی از رسانه های آلبانی است که با عنوان ”موساد یک دفتر در تیرانا راه اندازی می کند” از آن یاد می کند که در لینک زیر آن را مشاهده می کنید.

هماهنگی  برای ارتباط عمیق تر موساد با مجاهدین خلق بعد از سفر جان مک کین سناتور آمریکایی در سال گذشته به آلبانی صورت گرفته است

به اعتقاد کارشناسان سیاسی در آلبانی افتتاح ”دفتر موساد در آلبانی” و همچنین ”دفتر مبارزه با تروریسم” می تواند به خاطر حضور مجاهدین خلق در آلبانی صحنه رقابت ها و تنش ها میان اسرائیل و ایران شود. همچنین اخبار ذکر شده بالا را شاید با خبری که دو ماه قبل در رسانه های آلبانیایی مبنی بر دستگیری دو یهودی آلبانیایی در فرودگاه تیرانا و کشف یک میلیون یورو پول نقد را مرتبط دانستند و ارتباط این دو نفر را که اتهام پول شویی دارند با شرکت مسئول سازنده ” اشرف ۳ ” مورد توجه قرار داده اند که البته همه اینها توسط مقامات قضایی و امنیتی آلبانی تحت بررسی قرار دارد.

اینک آلبانی و موساد و مجاهدین خلق میدان اصلی ارتباط عریان شده سرویس اطلاعاتی اسرائیل با سازمان مجاهدین خلق در آلبانی شده است

اما آنچه که هم اکنون به قطعیت رسیده این است که آلبانی میدان ارتباط و همکاری تنگاتنگ فرقه مجاهدین خلق با سرویس امنیتی اسرائیل ، موساد، شده است. در این میان مشخص نیست در شرایط کنونی سرنوشت قربانیان اسیر در زندان اشرف ۳ و نقض حقوق بشر در آن چه خواهد شد؟

تحریریه سایت نجات یافتگان در آلبانی ـ  ایران آزادی

سیمور هرش خبرنگار سرشناس امریکایی

لینک های مرتبط :

استاد ایرانی دانشگاه آمریکا: تازه ترین خیانت‌ فرقه مجاهدین به کشور و مردم ایران

افسر سابق سیا اذعان کرد«موساد»، «سیا» و «فرقه مجاهدین» در ترور دانشمندان هسته‌ای ایران دست داشتند

مجاهدین، دیپلماسی، رۆیای قدرت؟

سیر خیانت های فرقه رجوی علیه مصالح ملی ایران

 

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=36061

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

ارائه طومار ۱۲ هزار نفری علیه منافقین به دادگاه‌های بین‌الملل

ارائه طومار ۱۲ هزار نفری علیه منافقین به دادگاه‌های بین‌الملل

ارائه طومار ۱۲ هزار نفری علیه منافقین به دادگاه‌های بین‌الملل نهم سپتامبر ۲۰۱۸ دبیر کل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *