170 بازدید
ماهیت فرقه تروریستی مجاهدین خلق و فرآیند بی ثباتی ایدئولوژیک سیاسی آن

ماهیت فرقه تروریستی مجاهدین خلق و فرآیند بی ثباتی ایدئولوژیک سیاسی آن

ماهیت فرقه تروریستی مجاهدین خلق و فرآیند بی ثباتی ایدئولوژیک سیاسی آن

مقاله ای از آقای مصطفی آزاد (تحلیلگر و فعال سیاسی)

Thursday, June 07, 2018

ارسال به سایت نیم نگاه

در محتوای ارائه شده این سازمان همواره بر دیدگاه سکولار در راستای مواضع ایدئولوژیک و سیاسی آن تاکید شده است. یعنی جدایی دین از سیاست به مفهوم عام و مشخص آن مورد تاکید قرارگرفته و مرتبا تکرار می گردد. ولی واقعیت این است:

سازمان تروریستی مجاهدین بر پایه فکری منتج از حضور قبلی سردمداران اش در جبهه ملی و سپس نهضت آزادی، کار تدوین بسیار سطحی و ضعیف ایدئولوژی خود را در سالهای ۱۳۴۸ تا ۱۳۵۰ به پایان رسانید و عینا تلقی انطباقی اسلام و علم را همانند مهندس بازرگان در برداشت های فکری خود بوجود آورد. چسبیدن به اصل تکامل و به جامعیت رساندن کتاب تبیین جهان در سالهای اول انقلاب توسط مسعود رجوی شائبه های این مجموعه فکری جریان تروریستی رجوی میباشند به طوریکه با استناد به اصل ترمودینامیک حرارت جهنم!!! تحلیل و ارزیابی شود. ضمن اینکه با عنوان دروغین اینکه مارکسیسم مترقی است و اسلام انقلابی رجوی چپ مارکسیسم!!؟ است و قبل ها دیدگاههای ضد طبقاتی محمود عسگری زاده از مرکزیت سازمان در خصوص رد مالکیت شخصی و دقیقا تایید نظرات مارکسیستی مارکس و ادعاهای جامعه بی طبقه توحیدی در طی سالیان متمادی از سوی رهبران سازمان، این جریان سیاسی و تروریستی در تلفیقی نامیمون از برداشت ضعیف از اسلام و هکذا حتی مارکسیسم گامهای لرزان خود را برای حرکتهای سیاسی و جدای از توده های مردم چه قبل و چه بعد انقلاب برداشت.

خانم دکتر پوران اکبری ، دکترای ادیان و عرفان اسلامی از دانشگاه بیروت ـ محقق و متخصص در زمینه فرقه شناسی

یادمان نرفته است که در سال ۱۳۵۴ این سازمان تروریستی کتاب قرمزرنگی با عنوان “بیانیه تغییر مواضع ایدئلوژیک سازمان مجاهدین خلق ایران” به یکباره منتشر نموده و ادعا نمود این جریان دیگر اسلام را بعنوان مکتب مبارزه قبول ندارد!؟. توضیح اینکه مطابق مفاد آموزشهای به اصطلاح ایدئولوژیک در قرارگاه اشرف سابق بطور شفاف اعلام میشد از هر ۱۰۰ نفر اعضای سازمان در سال ۵۴ تعداد ۹۵ نفر مارکسیست شدند؟؟؟!!. و جالب تر اینکه تعداد معدودی از اعضای به زعم همگان مسلمان از سوی مارکسیست های سازمان ترور هم شدند. پس تدوین کارایدئولوژی همان سالهای اولیه ناقص و انحرافی بوده است. ولی اتفاق و رویداد دوسال و نیم بعد و تحقق انقلاب اسلامی کار را برای مسعود رجوی و کمتر از ۵۰ نفر از اعضای لرزان و وارفته دور و بر و باقیمانده او برای بهره برداری از فضای تازه بوجود آمده و لاپوشانی شقه شدن اساسی تشکیلات و مارکسیست شدن اعضا و جذب جوانان دانشجو و اصرار و تاکید فقط بر کارهای تشکیلاتی و عملی و عدم توجه به کارهای ایدئولوژیک حتی درآن بستر ضعیف و انحرافی ، آسان نمود.

جریان شناسی سازمان مجاهدین خلق ایران ، با رویکرد فرقه شناسی سازمانی : فرقه رجوی ـ بخش هفدهم

ورود فرقه سیاسی تروریستی مجاهدین در سال ۱۳۶۴ به بحث “انقلاب ایدئولوژیک درون سازمانی” با طلاق مریم رجوی از مهدی ابریشمچی و ازدواج وی با مسعود رجوی نقطه عطف بسیار مهم در سرازیر و سرعت گرفتن این بلای فکری به دامن انحرافات عقیدتی بشمار میرود. یعنی کیفیت ایدئولوژی انحرافی اینک با دیدگاههای خود شخص رجوی و چسب شدن الحاقات فرقه ای دیگر با ساز و کار مجاب سازی ذهنی افراد برای تابعیت بی چون چرا شامل طلاق دادن همسران در تشکیلات ، ممنوعیت خروج از تشکیلات و سازمان در عراق ، منحل شدن مرکزیت سازمان ، نادیده گرفته شدن اصل سانترالیزم دمکراتیک در تشکیلات و نامیده شدن مسعود رجوی بنام رهبر عقیدتی این جریان ، بصورت پیچیده تری شکل گرفت. همان زنان طلاق داده شده بصورت پنهانی طی آیین فرقه ای شخص رجوی و مریم بطور دوره ای در مراسم رقص رهایی به عقد او درآمده و بنابه اظهار مطبوعاتی تنی چند از همان افراد در اروپا مستمرا مورد سوءاستفاده جنسی او قرار می گرفتند. و علیرغم اینکه هیچکس حق نداشت برای همسر خود به طور ذهنی نیز ارتباط داشته باشد و در غیر این صورت لزوما در نشست و جلسات موسوم به غسل هفتگی با اظهار شخصی مورد مواخذه قرار می گرفت. رهبری سازمان و مریم همانند زن و شوهر در مناسبات حضور داشتند برای مثال در سال ۱۳۷۸ مسعود رجوی در نشستی ناخودآگاه در ضمن بیان مطلبی تشکیلاتی در سالن اجتماعات اشرف بیان نمود “آنقدر این مسئله ذهنی من شده بود که دیشب نتوانستم بخوابم و نصف شب وقتی از خواب برخاستم مریم هنوز خوابیده بود!!!!!؟؟؟”

آرش رضایی : تاملی بر نسبت مطلق انگاری و ستیزه جویی در فرقه مجاهدین خلق

این ضعف های نهایتا خونبار ایدئولوژیک موجب گردید سازمان در بستری از خودخواهی رهبری آن در سالهای اولیه انقلاب به ناامنی فضای اجتماعی و خیابانی دامن زده و در سال ۱۳۶۰ با رویکردی وحشتناک تر به ترورهای کورکورانه و سایر اقدامات خشونت طلبانه مبادرت ورزد. تعداد ۱۷۰۰۰ شهدای ترور کشور دستاورد این عملکرد مسعود رجوی میباشند. این معجون افکار ضد اسلامی و ضد ملی آنچنان تاروپود فکری و تشکیلاتی را طی سالیان در این سازمان درهم نوردید که سازمان در سال ۶۵ و اوج جنگ ناعادلانه صدام حسین علیه ایران ، به دامن او در عراق برگشت و عملا جزوی از ارتش عراق جای گرفت و اینک با تمام انرژی در هماهنگی با کشور اسراییل و امریکا برای شعله ور شدن جنگ امریکا علیه مردم شرافتمند مردم ایران می دمد.

لینک های مرتبط :

اتحاد شوم جبهه امپریالیسم ، ارتجاع منطقه و گروه تروریستی مجاهدین خلق

جریان شناسی سازمان مجاهدین خلق ایران ، با رویکرد فرقه شناسی سازمانی : فرقه رجوی ـ بخش هیجدهم

ناکامی منطق جنگ مسلحانه ، فاجعه ای برای آزادی ـ بخش اول

نگاهی به سخنان مریم رجوی در مراسم افطار

 

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=35251

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

افشاگری های روزنامه نگاران غربی درباره نقض حقوق بشر در تشکیلات مجاهدین

افشاگری های روزنامه نگاران غربی درباره نقض حقوق بشر در تشکیلات مجاهدین

امروزه کافی است واژه MEK را در گوگل جستجو کنیم که به انبوهی از منابع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *