هنر و سینما
188 بازدید
فعلا سلطه گران و باند رجوی است که سرنگونی طلب جدی ست!

فعلا سلطه گران و باند رجوی است که سرنگونی طلب جدی ست!

فعلا سلطه گران و باند رجوی است که سرنگونی طلب جدی ست!

فریدون اورموی (تحلیلگر و فعال سیاسی)

ارسال به سایت نیم نگاه

Saturday, June 02, 2018

سعید سجادى نامی که یکی از عمله واکره های رجوی باشد در تحلیل گونه ای در سایت های مجاهدین خلق می نویسد:

“… واقعیت سرسخت این است که رژیم حاکم بر ایران – که به لحاظ ماهوى شدیداً تجاوزگر و ضدبشر است، باعث درد و رنج بیکران، قتل و نسل کشى بسیارى در خارج از مرزهاى ایران بوده، و همچنین به طرق مختلف امنیت ملى خیلى از کشورها را تهدید میکند “.

نه تنها رژیم فعلی ایران ، بلکه رژیم های قبلی اش هم حدود ۲۰۰ سالی است که به هیچ کشوری حمله و تجاوز نکرده و اگر شما علیرغم این روشنگری من، بازهم اصرار دارید که کرده، مطمئن باشید که دردنیای موهوم اجنه و … زندگی می کنید و این زندگی ربطی به عالم زمینی ندارد و من حق دارم که گفته های شما را دروغ یا موهومی بدانم!

برابر تصدیق ارگان های ذیصلاح بین المللی، ایران امنیت هیچ کشوری را تهدید نمی کند و درعوض ، امپریالیزم آمریکا و اذنابش هستند که چنین میکند و رجوی همواره مهر تاییدی دردست دارد که این تجاوزگری ها را برسمیت بشناسد!

پروازهای خیالی مریدان چشم و گوش بسته ی رجوی خودشیفته!!

همینطور:

” از این جهت طبیعى است که دیگر ملتها – و دولتهایشان به نمایندگى از آنان، خواهان تغییر رفتار رژیم باشند و سیاستهایشان را حول آن شکل دهند. البته اگر تغییرى در رفتار رژیم حادث نشود، ملل دیگر حق دارند که خواهان سرنگونى رژیم هم بشوند. سرنگونى رژیم، میتواند خواست مشروع تمامى ملل متأثر از رژیم باشد، و این به منزله مداخله در امور داخلى دیگرى نیست بلکه به معنى حفظ موجودیت و امنیت ملى خود است. از این زاویه، دولتها میتوانند از نیروهاى سیاسى ایرانى که قادر به تسریع و هدایت پروسه سرنگونى- و در عین حال قادر به تامین ثبات و متعهد به برپایى یک ساختار مشروع سیاسى در فرداى سرنگونى، هستند حمایت کنند. اما تا رسیدن به سیاست مشخص “تغییر رژیم”، طبیعى است که هیچ دولتى از اپوزیسیون سرنگونى طلب حمایت نخواهد کرد چونکه این در تضاد با سیاست رسمى “تغییر رفتار” آنها خواهد بود “.

میتوانید نام یکی از این کشورها را که دولت هایشان نماینده ی مردم است  و درضمن، خواستار تغییر رژیم ایران هستند ، ذکر کنید؟

مثلا ما کشور اکوادور یا … را داریم که حکومت مردمی و انقلابی دارند و آیا روسای این کشور چنین آرزویی را داشته و تحقق این آرزو را بر زبان آورده اند؟!

جواب منفی است!

نه تنها کشورهایی مثل اکوادور این کار را نمی کنند، بلکه کشورهای بزرگی مانند چین ، روسیه، هندوستان هم که قدرتمند بوده  وحرف هایشان قابل توجه جهانیان است ، نمی کنند!

حتی کشور وابسته و قبلا استیلاگری مثل ژاپن هم متحد مهم امریکاست، خجالت میکشد این قبیل صحبت ها را مطرح کند!

اما کشورهایی مثل آمریکا، اسرائیل ، عربستان و … را داریم که دولت اولی مدافع حقوق یک درصد از مردم جهان (ثروتمند های در سطح بسیار بالا که ثروت بعضی از آنها از بودجه ی سالانه ی کشور بزرگی بنام ایران بیشتر است) که البته میخواهند ایران د ربرابر زورگویی های آنها نافرمانی نشان ندهد و مثلا بگذارد که خاورمیانه به دولت های کوچک مدام درحال منازعه باهم تقسیم شده و راه اسرائیل بعنوان کشتی جنگی غرب هموار باشد، طبیعی است که ابتدا خواهان تغییر این رفتارند و اگر دست داد ، گرایش به سرنگونی حکومت ایران را دارند و شما بعنوان مدعیان  دروغین سکولاریزم و بانیان جامعه ی بی طبقه ی توحیدی چرا باید همسوی آنها باشید؟

آیا این شعارهایتان دروغ نبوده و با هدف جذب جوانان ساده و پرشور (از جویندگان کار و ورشکستگانی که از کشور فرار کرده و به باند رجوی پیوستند، صرفنظر میکنم) تکرار میشده که این روزها تکرار نمی شود؟

حرفهای تکراری ـ نقد و بررسی مناسبات قرون وسطایی و خط مشی ستیزه جویانه مجاهدین خلق

در ادامه:

” در رابطه با سیاست جدید و قاطع امریکا که متأثر از منافع و امنیت ملى مردمش است، گرچه هدف “تغییر رفتار” رژیم حاکم بر ایران است، ولى به خاطر ماهیت رژیم و تاریخچه مردم و مقاومت با رژیم، این سیاست “تغییر رفتار” تا حدود زیادى تبعات و تأثیراتى مثل سیاست “تغییر رژیم” بر روى رژیم خواهد داشت “.

فوقا توضیح داده شد که دولت آمریکا هرگز نماینده ی ملت آمریکا نبوده و اگر در بر همین پاشنه بچرخد، بازهم نخواهد بود!

بنابراین خواست رژیم تجاوزگز نامبرده که با خواست رجوی رویهم افتاده (دایر بر تغییر رفتار ایران تا سطح تغییر آن) هیچ مشروعیت وموضوعیتی ندارد!

موضوعیت بدانجهت که آمریکا همسایه ی ما نیست و حق ندارد از دهها هزار کیلومتر دورتر به لب مرزهای ما آمده و چنین توقعاتی از ما داشته باشد!

دیگر اینکه شما خودتان را لوس نکنید بدانجهت که همگان میدانند که خواست شما دایر بر تغییر رفتار یا سرنگونی این و آن، هیچ اثری ندارد!

لینک های مرتبط :

نقدی بر مقاله خانم ناهید همت آبادی ـ تناقض و سطحی نگری در تحلیل روند تحولات سیاسی ایران

نگاهی به سخنان مریم رجوی در مراسم افطار

در تاسی به امریکا ، باند رجوی خواستار وجود یک ملت ضعیف و تحت سلطه در ایران است!

چند می گیری شورش کنی؟

 

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=35212

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

کانونهای فروپاشی درون فرقه رجوی

کانونهای فروپاشی درون فرقه رجوی

کانونهای فروپاشی درون فرقه رجوی هشتم سپتامبر ۲۰۱۸ طبق اطلاعاتی که ایران اینترلینک در اختیار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *