240 بازدید
خاطرات ناصر شیردم (عضو سابق فرقه مجاهدین) ـ تناقض های ذهنی کادرهای تشکیلاتی ـ قسمت پانزدهم

خاطرات ناصر شیردم (عضو سابق فرقه مجاهدین) ـ تناقض های ذهنی کادرهای تشکیلاتی ـ قسمت پانزدهم

خاطرات آقای ناصر شیردم ـ قسمت پانزدهم

آذربایجانغربی ـ شاهین دژ

ارسال به سایت نیم نگاه

واقعیت دیگر این که رجوی در اصل ، آزادی انسان های در بند و اسیر در قرارگاه اشرف را از آنها گرفت. او توانسته بود با برگزاری نشست های “عملیات جاری” و “غسل هفتگی” در بیش از بیست سال تعداد زیادی از نفرات را در قرارگاه اشرف و آن هم در یک محیط بسته و خفقان آمیز نگه دارد.

در واقع فرقه رجوی استقلال و توان فکر کردن را از افراد گرفته بود.

از این دو نشست که بگذریم رجوی در طول سالهای طولانی توانسته بود با بحث های به قول خودش ایدئولوژیک افراد تشکیلات را اسیر کند. واقعاً او را می شود از چنگیز هم خونخوارتر دانست چرا؟ چون به آدم هایی ظلم کرده و می کند که تمام جوانی شان ، زندگی و حتی خانواده شان را فدای او کردند یعنی ظلمی از این بزرگ تر؟ یعنی روزی خواهد رسید که رجوی به مجازات برسد.

رجوی که کاری برای این خلق قهرمان انجام نداده است. به جز این که فرزندانشان را از آنها گرفته و جوانان وطن را کشته است.

در طی سالها رجوی فقط و فقط این آدم ها را با حرف زدن و تحلیل های توخالی در قلعه اشرف این زندان مخوف نگه داشته بود. واقعاً اگر کسی اشرف را ندیده باشد نمی تواند مناسبات ضد انسانی حاکم بر آن را درک کند. شاید این سوال برای همه کس پیش بیاید که مسعود رجوی چگونه و چطور نفرات تشکیلات را “شستشوی مغزی” داده است تا آنجا که حتی به فکر آزادی خودشان نیستند!!

نشست عملیات جاری

 من در سه نشست رهبری (مسعود و مریم رجوی) بودم. مسعود در نشست ها فقط حرف مفت می زد از شب تا صبح نشست ها ادامه داشت مسعود یکریز حرف می زد و تحلیل های غیر واقع بینانه را به نفرات تشکیلات القاء می کرد. تازه بعد از نشست باید نوشتن فاکت را شروع می کردیم آخر این هم شد کار؟ شد مبارزه؟ اگر مبارزه کردن اینطور است چرا در هیچ کجای دنیا با استفاده از چنین القائات ایدئولوژیک با دیگران و حکومت ها مبارزه نمی کنند؟ من می دانم چرا؟ چون در هیچ کجای دنیا این دستگاه ایدئولوژیک رجوی و مجاهدین کشف نشده است؟ چون از رجوی در فریب دادن آدم ها عقب تر هستند واقعاً رجوی یک رهبر سیاسی و عقیدتی نیست بلکه یک دیوصفت است که حتی به هموطن های خودش هم رحم نمی کند.

تمام نشست های رجوی همچون بحث های انقلاب درونی و نشست های دیگرش القائی و فریبکاری بود ولی به نظر من او توانسته است با این فریبکاری تا حدودی تشکیلات و سازمان خودش را حفظ کند.

سرکوب درون تشکیلاتی در نشست های دیگ و طعمه

واقعیت این است که بالاخره دوران رهبری رجوی هم یک روزی به پایان خواهد رسید ولی تا آن زمان خدا می داند چقدر از جوانان این مرز و بوم باید فدای تحلیل ها و اعمال و رفتار غیرانسانی رجوی شوند.

به نظرم مسعود رجوی هم به این نتیجه رسیده است بحث ها و در واقع تحلیل های غیر واقعی و پوچی را که برای افراد تشکیلات در رابطه با سرنگونی رژیم ایران و مشروعیت مجاهدین خلق می کند دیگر تاثیر ندارد. در مدتی که من در تشکیلات رجوی بودم شاهد جدایی و فرار تعداد زیادی از کادرهای تشکیلات بودم که روزگاری نور چشم رجوی بودند پس حرف های رجوی جوابگوی تضادهای ذهنی و فکری افراد تشکیلاتش نیست خود مسئولین سازمان هم به این مسئله پی برده اند.

از خدا می خواهم جوانان این مرز و بوم را از دست رجوی و فرقه او نجات دهد.

ادامه دارد…

بررسی چگونگی به اسارت گرفتن اعضاء در مناسبات درون تشکیلاتی فرقه مجاهدین

لینک های مرتبط :

خاطرات ناصر شیردم (عضو سابق فرقه مجاهدین) ـ انگیزه برگزاری نشست های غسل هفتگی و عملیات جاری ـ قسمت چهاردهم

دنیای تاریک و سیاه مجاهدین ـ سلب آزادیهای فردی در تشکیلات رجوی ـ قسمت بیست و پنج

بررسی چگونگی به اسارت گرفتن اعضاء در مناسبات درون تشکیلاتی فرقه مجاهدین ـ نشست غسل هفتگی ـ قسمت پنجم

خاطرات آقای کریم غلامی (عضو سابق ارتش آزادیبخش و مجاهدین ـ ساکن آلمان) ـ خلع سلاح مجاهدین و آغاز تنافض های ذهنی کادرهای تشکیلاتی ـ قسمت بیست و نهم

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=35042

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

عمر بر باد رفته در اردوگاههای مجاهدین خلق … قسمت پنجم

عمر بر باد رفته در اردوگاههای مجاهدین خلق … قسمت پنجم

عمر بر باد رفته در اردوگاههای مجاهدین خلق … قسمت پنجم خاطرات علی امانی (عضو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *