148 بازدید
توازن خارجی قوا، بیشتر از گذشته به نفع ایران است! ـ نقد مقاله مندرج در وبسایت رسمی فرقه رجوی

توازن خارجی قوا، بیشتر از گذشته به نفع ایران است! ـ نقد مقاله مندرج در وبسایت رسمی فرقه رجوی

توازن خارجی قوا، بیشتر از گذشته به نفع ایران است! ـ در نقد مقاله مندرج در وبسایت رسمی فرقه رجوی

فریدون اورموی (تحلیلگر و فعال سیاسی)

ارسال به سایت نیم نگاه

Monday, June 11, 2018

“سخن روز- سرمقاله ” ی وبسایت رسمی رجوی ، به تشریح سطحی و آبکی “توازن‌ قوای جدید بین رژیم ایران و آمریکا” پرداخته و چنین می نویسد:

“از روز ۳۱ اردیبهشت ۹۷ که وزیر خارجه آمریکا سیاست و استراتژی جدید آن کشور در قبال رژیم ایران را اعلام کرد، یعنی طی کمتر از ۳هفته، هر روز شاهد اقدام و تحول تازه‌یی در جهت افزایش تحریم‌ها و تشدید فشارهای اقتصادی و انزوای سیاسی رژیم بوده‌ایم”.

این تحریم ها تا زمانی که بتوانند ما را به زانو درآورده و سلطه ی بلا منازع خود را برما اعمال کنند، ادامه خواهد داشت و در برابر، تعادل قوای جهانی- با گرد آمدن دولت های حاکم برنصف مردم جهان – پیمان شانگهای – و درعوض وجود تشتت بی نظیر در گروه ۷، تغییر یافته و البته نه تغییر یافتنی که مورد نظر سرمقاله نویس رجوی است!

به عبارت دیگر، کشورهایی که خواهان چند قطبی شدن جهان بوده ، روز بروز انسجام بیشتری می یابند و در برابر، آمریکا که تاکید برادامه ی این جهان تک قطبی به نفع اقلیت ناچیز و ثروتمند جهان است ، منزوی تر میشود!

اجلاس شانگهای

سخنان آقای پوتین بعد از اتمام اجلاس پیمان شانگهای قابل توجه است:

“او در مقایسه بین پیمان شانگهای و گروه هفت گفت: بیش از نیمی از جمعیت جهان در کشورهای شرکت کننده در اجلاس شانگهای هستند و این اجلاس مهم تر از اجلاس جی ۷ است. از لحاظ ثروت جی۷ ثروتمندتر است ولی از لحاظ حجم اقتصادی “شوس” (بلوک شانگهای) بزرگتر است و مجمع ۲۰ کشور مهم جهان نیز از جی۷ مؤثرتر است”.

ضمنا در اجلاس گروه هفت، نخست وزیر جدید ایتالیا تحریم روسیه توسط اروپا را اشتباه ارزیابی کرد و گفت که روسیه یک قطب مهم اقتصاد جهانی است و باید اروپا مناسبات خود را با آن کشور گسترش بدهد.

در کنار سخنان توام با اعتماد به نفس پوتین، این واکنش وزیر خارجه ی ایتالیا که کشورش همراه اسپانیا ، میرود که سرنوشت دردناکی مانند یونان پیدا کنند، نشان از ایجاد تشتت درجامعه ی بین المللی باند رجوی دارد!

G7

سرمقاله نویس رجوی ، گفتارش را چنین ادامه می دهد:

“همراه با وضعیت نامناسب رژیم در توازن قوای خارجی،‌ در داخل کشور هم به‌ویژه پس از قیام دیماه، تعادل بین مردم و رژیم، به نفع مردم و به زیان رژیم به کلی چرخیده… کما این‌که دیدیم رژیم در کازرون ناچار از عقب‌نشینی شد و در برابر اعتصاب کامیون‌داران هم تا همینجا ناچار از دادن امتیازات بسیاری به آنها شده است”.

دکتر روحانی در اجلاس شانگهای

من با دلایل کاملا واضحی روشن کردم که مسئله ی توازن قوا آن نیست که باند رجوی درصدد حقنه کردن آن است و ثابت نمودم که اوضاع برعکس است و این آرزوی شیطانی باند رجوی، با وضعی که پیش میرود، محقق نخواهد شد!

دیگر اینکه اگر اعتراض معترضین نامبرده از موضع منطقی بوده، عقب نشینی دولت در برابر آن ، کاری مردمی بوده و شایسته ی استقبال است!

وظیفه هر دولت خوب، درک نیازمندی های مردم و قبول خواسته های آنها در حد امکانات موجود خود است و بهتر اینکه ، دولت بجای اینکه به دشمنان مردم و تجاوزگران امتیاز دهد، به ملت خود بدهد!

امپریالیسم و ارتجاع منطقه حامی فرقه رجوی

لینک های مرتبط :

در تاسی به امریکا ، باند رجوی خواستار وجود یک ملت ضعیف و تحت سلطه در ایران است!

ماهیت فرقه تروریستی مجاهدین خلق و فرآیند بی ثباتی ایدئولوژیک سیاسی آن

نگاهی به سخنان مریم رجوی در مراسم افطار

استاد ایرانی دانشگاه آمریکا: تازه ترین خیانت‌ فرقه مجاهدین به کشور و مردم ایران

 

 

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=35319

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

افشاگری های روزنامه نگاران غربی درباره نقض حقوق بشر در تشکیلات مجاهدین

افشاگری های روزنامه نگاران غربی درباره نقض حقوق بشر در تشکیلات مجاهدین

امروزه کافی است واژه MEK را در گوگل جستجو کنیم که به انبوهی از منابع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *