هنر و سینما
61 بازدید
توازن خارجی قوا، بیشتر از گذشته به نفع ایران است! ـ نقد مقاله مندرج در وبسایت رسمی فرقه رجوی

توازن خارجی قوا، بیشتر از گذشته به نفع ایران است! ـ نقد مقاله مندرج در وبسایت رسمی فرقه رجوی

توازن خارجی قوا، بیشتر از گذشته به نفع ایران است! ـ در نقد مقاله مندرج در وبسایت رسمی فرقه رجوی

فریدون اورموی (تحلیلگر و فعال سیاسی)

ارسال به سایت نیم نگاه

Monday, June 11, 2018

“سخن روز- سرمقاله ” ی وبسایت رسمی رجوی ، به تشریح سطحی و آبکی “توازن‌ قوای جدید بین رژیم ایران و آمریکا” پرداخته و چنین می نویسد:

“از روز ۳۱ اردیبهشت ۹۷ که وزیر خارجه آمریکا سیاست و استراتژی جدید آن کشور در قبال رژیم ایران را اعلام کرد، یعنی طی کمتر از ۳هفته، هر روز شاهد اقدام و تحول تازه‌یی در جهت افزایش تحریم‌ها و تشدید فشارهای اقتصادی و انزوای سیاسی رژیم بوده‌ایم”.

این تحریم ها تا زمانی که بتوانند ما را به زانو درآورده و سلطه ی بلا منازع خود را برما اعمال کنند، ادامه خواهد داشت و در برابر، تعادل قوای جهانی- با گرد آمدن دولت های حاکم برنصف مردم جهان – پیمان شانگهای – و درعوض وجود تشتت بی نظیر در گروه ۷، تغییر یافته و البته نه تغییر یافتنی که مورد نظر سرمقاله نویس رجوی است!

به عبارت دیگر، کشورهایی که خواهان چند قطبی شدن جهان بوده ، روز بروز انسجام بیشتری می یابند و در برابر، آمریکا که تاکید برادامه ی این جهان تک قطبی به نفع اقلیت ناچیز و ثروتمند جهان است ، منزوی تر میشود!

اجلاس شانگهای

سخنان آقای پوتین بعد از اتمام اجلاس پیمان شانگهای قابل توجه است:

“او در مقایسه بین پیمان شانگهای و گروه هفت گفت: بیش از نیمی از جمعیت جهان در کشورهای شرکت کننده در اجلاس شانگهای هستند و این اجلاس مهم تر از اجلاس جی ۷ است. از لحاظ ثروت جی۷ ثروتمندتر است ولی از لحاظ حجم اقتصادی “شوس” (بلوک شانگهای) بزرگتر است و مجمع ۲۰ کشور مهم جهان نیز از جی۷ مؤثرتر است”.

ضمنا در اجلاس گروه هفت، نخست وزیر جدید ایتالیا تحریم روسیه توسط اروپا را اشتباه ارزیابی کرد و گفت که روسیه یک قطب مهم اقتصاد جهانی است و باید اروپا مناسبات خود را با آن کشور گسترش بدهد.

در کنار سخنان توام با اعتماد به نفس پوتین، این واکنش وزیر خارجه ی ایتالیا که کشورش همراه اسپانیا ، میرود که سرنوشت دردناکی مانند یونان پیدا کنند، نشان از ایجاد تشتت درجامعه ی بین المللی باند رجوی دارد!

G7

سرمقاله نویس رجوی ، گفتارش را چنین ادامه می دهد:

“همراه با وضعیت نامناسب رژیم در توازن قوای خارجی،‌ در داخل کشور هم به‌ویژه پس از قیام دیماه، تعادل بین مردم و رژیم، به نفع مردم و به زیان رژیم به کلی چرخیده… کما این‌که دیدیم رژیم در کازرون ناچار از عقب‌نشینی شد و در برابر اعتصاب کامیون‌داران هم تا همینجا ناچار از دادن امتیازات بسیاری به آنها شده است”.

دکتر روحانی در اجلاس شانگهای

من با دلایل کاملا واضحی روشن کردم که مسئله ی توازن قوا آن نیست که باند رجوی درصدد حقنه کردن آن است و ثابت نمودم که اوضاع برعکس است و این آرزوی شیطانی باند رجوی، با وضعی که پیش میرود، محقق نخواهد شد!

دیگر اینکه اگر اعتراض معترضین نامبرده از موضع منطقی بوده، عقب نشینی دولت در برابر آن ، کاری مردمی بوده و شایسته ی استقبال است!

وظیفه هر دولت خوب، درک نیازمندی های مردم و قبول خواسته های آنها در حد امکانات موجود خود است و بهتر اینکه ، دولت بجای اینکه به دشمنان مردم و تجاوزگران امتیاز دهد، به ملت خود بدهد!

امپریالیسم و ارتجاع منطقه حامی فرقه رجوی

لینک های مرتبط :

در تاسی به امریکا ، باند رجوی خواستار وجود یک ملت ضعیف و تحت سلطه در ایران است!

ماهیت فرقه تروریستی مجاهدین خلق و فرآیند بی ثباتی ایدئولوژیک سیاسی آن

نگاهی به سخنان مریم رجوی در مراسم افطار

استاد ایرانی دانشگاه آمریکا: تازه ترین خیانت‌ فرقه مجاهدین به کشور و مردم ایران

 

 

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=35319

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

دست و پازدن های فریبکارانه

دست و پازدن های فریبکارانه

دست و پازدن های فریبکارانه آقای مصطفی آزاد (تحلیلگر و فعال سیاسی) ارسال به سایت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *