هنر و سینما
100 بازدید
به مناسبت سالروز خودسوزی های هولناک تشکیلاتی فرقه مریم رجوی در اروپا، سال ۲۰۰۳

به مناسبت سالروز خودسوزی های هولناک تشکیلاتی فرقه مریم رجوی در اروپا، سال ۲۰۰۳

به مناسبت سالروز خودسوزی های هولناک تشکیلاتی فرقه مریم رجوی در اروپا، سال ۲۰۰۳

صالحی (عضو سابق فرقه مجاهدین خلق)

بیستم ژوئن ۲۰۱۸

یکی از تشابهات فرقه تروریستی رجوی با داعش بی ارزش بودن جان انسان ها و انجام اقدامات فجیع برای حفظ رهبر گروه می باشد. در این راستا در سال ۱۳۸۲ وقتی مریم قجر در فرانسه دستگیر شد ، رجوی ها و دیگر سران فرقه برای خلاص کردن او تمام امکانات ممکن را بکار بردند که یکی از این امکانات انجام عمل فجیع خودسوزی بود.

مصاحبه با نصیر حیدری (عضو سابق فرقه مجاهدین) ـ تشویق به خودسوزی اعضای مجاهدین ـ قسمت هشت

این کار دقیقاً با فرمان تشکیلاتی صورت گرفت. در همان زمان شهرزاد صدر حاج سید جوادی که عنوان مسئول اول فرقه را یدک می کشید به کلیه اعضا دستور داده بود که آماده انجام عملیات خودسوزی باشند. این فرمان حتی در بولتن داخلی فرقه در آن زمان درج شده بود.

شهرزاد صدر حاج سید جوادی

از طرف دیگر حتی در اشرف نیز می خواستند این کار را صورت بدهند و به همین منظور مسئولین وقت هر قسمت ، تحت مسئولین خود را جمع کرده و این خواسته را ابلاغ کردند. در قسمت ما وجیهه کربلایی این موضوع را به ما ابلاغ نمود. خوشبختانه بدلیل موج نفرتی که این کار در اروپا برانگیخت و به ضرر فرقه شد ، موجب گردید که سران فرقه از ادامه روند خودسوزی ها ممانعت کنند و الا همانطور که گفتم برای آنها جان اعضا هیچ ارزشی نداشت.

اگر چه امروز مریم قجر و دیگر سران فرقه با ریاکاری منکر این می شوند که این کار با دستور تشکیلاتی صورت گرفته است اما هر کس با این فرقه آشناست به خوبی می داند که در این تشکیلات حتی نمی توان آب را بدون اجازه تشکیلات خورد. چطور هنگام تبلیغات و تعریف از خود که می شود رجوی گور به گور شده بارها مدعی بود که تشکیلات آهنینی دارد؟ چطور مدعی بود که هنگام حمله آمریکا به عراق بخاطر کار تشکیلاتی اجازه شلیک حتی یک گلوله را هم به اعضا نداده است؟ اما به اینجا که می رسد تشکیلات هرکی به هرکی است و اعضا خودشان تصمیم گرفته اند؟

گفتگو با سیامک حاتمی (عضو سابق ارتش آزادیبخش و مجاهدین خلق) ـ نشست بازسازی تشکیلات

چگونه در فرقه ای که در آن اعضا اجازه انجام هیچ کاری بدون اجازه تشکیلات را ندارند (از کوچکترین مسائل فردی مثل نوع غذا ، نوع لباس ، شکل موی سر و استفاده از ادکلن تا اجازه انجام کار و مجرد یا متأهل بودن) و همه اعضا طوری تربیت می شوند که زیر شعار فریبنده «نظم آهنین و انقلابی» باید مطیع تشکیلات بود ، چطور افرادی با سابقه تشکیلاتی ده ها ساله اجازه انجام عملی به این مهمی را به خود می دهند.

در تشکیلاتی که به اعضا می آموزند هر صحبتی که بکنید و فرمانده فرد از آن بی خبر باشد «محفل» و «شعبه سپاه پاسدارن» است چگونه اعضا می توانند تا این حد آزادی عمل داشته باشند.

در تشکیلاتی که به اعضا القاء می کنند هر کار «خودبخودی» نوعی «لیبرالیسم» است و با آن برخورد خواهد شد ، چطور اعضا حتی به خود اجازه فکر کردن به چنین مسئله مهمی بدون اجازه تشکیلات خواهند داد تا چه رسد به اقدام و انجام آن؟

 در فرقه رجوی در ذهن اعضا اینطور القاء شده بود که خودسوزی یا عمل انتحاری کاری است در جهت «آگاهی افکار عمومی و حقانیت راه فرقه»

هر چند امروز رجوی و مریم قجر بنابر مصالح روز مثل خیلی از موضوعات دیگر با فریبکاری زیر بار این موضوع نمی روند که خودسوزی دستور تشکیلاتی بوده است اما در سال های گذشته یکی از اهرم های مغزشویی برای تحریک اعضا استفاده از واژه «عملیات انتحاری» بود. در سال ۱۳۶۶ و بعد از اخراج تعدادی از اعضای فرقه از فرانسه به گابن ، برای کار تبلیغی و تحریک بقیه اعضا ، در نشریه فرقه چندین درخواست عملیات انتحاری چاپ شده بود.

آیا اگر خودسوزی از نظر رجوی ها نامطلوب بود ، این درخواست ها را با آن همه آب و تاب در نشریه خود درج می کردند؟

مرگ و نیستی ، سرانجام قربانیان ذهن بیمار رهبر عقیدتی مجاهدین

همانطور که در عکس ملاحظه می کنید در فرقه رجوی در ذهن اعضا اینطور القاء شده بود که خودسوزی یا عمل انتحاری کاری است در جهت «آگاهی افکار عمومی و حقانیت راه فرقه». شخص رجوی نیز بارها در نشست های مختلف می گفت که اگر در اروپا بخواهند کاری بکنند آنقدر عملیات خودسوزی راه می اندازیم که دست شان بسته شود.

همانطور که در بالا آمد چه از نظر واقعیتی که خود و دیگران شاهد آن بودیم و چه از نظر ساختار تشکیلاتی ، اقدام جنایتکارانه خودسوزی اعضا در سال ۱۳۸۲ دقیقاً با فرمان مستقیم رجوی ها و دیگر سران فرقه انجام شده است. جنایتی که آنان باید برای آن در کنار انبوه جنایات دیگر خود پاسخگو باشند.

انجمن نجات مرکز مازندران

لینک های مرتبط :

یودیت نورینک ـ نویسنده کتاب «شهدای گمراه»، در پادگان اشرف چه گذشت؟ از خودسوزی ندا تا شکنجه یاسر

دست نوشته های قرارگاه اشرف ـ فرار مریم رجوی به پاریس و خودسوزی اعضای تشکیلاتی ـ قسمت دهم

مصاحبه با نصیر حیدری (عضو سابق فرقه مجاهدین) ـ تشویق به خودسوزی اعضای مجاهدین ـ قسمت هشت

نقطه نظرات انتقادی جداشدگان در رابطه با ماهیت فاشیستی و خط مشی تروریستی فرقه مجاهدین خلق ـ قسمت بیست و دو

 

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=35474

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

مواردی از جامعه بی طبقه توحیدی ... مقاله یکی از نجات یافتگان فرقه رجوی در آلبانی

مواردی از جامعه بی طبقه توحیدی … مقاله یکی از نجات یافتگان فرقه رجوی در آلبانی

مواردی از جامعه بی طبقه توحیدی سعید داوودی (نام مستعار) – نجات یافته از اسارتگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *