هنر و سینما
126 بازدید
بزودی دیدار دونالد ترامپ و کیم جونگ‌اون رهبر کره شمالی در سنگاپور

بزودی دیدار دونالد ترامپ و کیم جونگ‌اون رهبر کره شمالی در سنگاپور

بزودی دیدار دونالد ترامپ و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در سنگاپور

Sunday, June 10, 2018

دونالد ترامپ راهی سنگاپور شد تا با رهبر کره شمالی دیدار و مذاکره کند. دیداری تاریخی، که رئیس‌جمهوری آمریکا تاکید کرده کسی نتیجه آن را نمی‌داند چرا که هرگز در چنین سطحی رخ نداده است.

گفتگوی رهبر کره شمالی با مایک پمپئو

دونالد ترامپ سفر به سنگاپور را «مامورتی برای صلح» توصیف کرد و افزود از کرۀ شمالی برای کارهایی که تاکنون انجام داده سپاسگزار است و ضروریست تا روند غیرهسته‌ای شدن بطور کامل انجام شود.

او گفت: «واقعا باور دارم که کیم جونگ-اون تصمیم دارد برای مردمش کاری مثبت انجام دهد.» به گفته آقای ترامپ، کیم جونگ-اون می‌تواند باعث موفقیت کرۀ شمالی شود اما باید توجه داشته باشد که این فرصت تنها یک بار فراهم خواهد شد.

ترامپ تاکید کرد که چنانچه احساس کند در جریان نشست سنگاپور آقای کیم جدی نیست، گفتگوها را ادامه نخواهد داد.

دونالد ترامپ راهی سنگاپور شد

رئیس‌جمهوری ایالات متحده، اجلاس گروه هفت در کبک کانادا را پیش از دیگر سران این گروه ترک کرد تا راهی سنگاپور شود. او و کیم جونگ‌اون، رهبر کره شمالی، قرار است روز ۲۲ خرداد در این کشور دیدار و گفت‌وگو کنند. دیداری که در سطح رئیس‌جمهوری آمریکا و رهبر کره شمالی، از پایان جنگ شبه‌جزیره کره در سال ۱۹۵۳ و شکل‌گیری دو کره، بی‌سابقه است.

خود ترامپ نیز در کنفرانس خبری پیش از ترک کانادا بر آن تاکید کرده و گفته «نمی‌دانی (چه خواهد شد). تا به حال چنین چیزی در این سطح رخ نداده است».

رئیس‌جمهوری آمریکا می‌گوید «هدف او مشخص است» اما همه چیز ممکن است «کاملا به‌شکل ناگهانی رخ دهد».

دونالد ترامپ به خبرنگاران گفته است «فکر می‌کنم در همان لحظات اول، خواهم دانست. فقط احساس من، دریافت من. این کاری‌ست که من انجام می‌دهم». او سپس افزوده است «و اگر فکر کنم اتفاقی نخواهد افتاد، وقت خودم را تلف نخواهم کرد. نمی‌خواهم وقت او (کیم جونگ‌اون) را هم تلف کنم».

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در 22 خرداد ماه با ترامپ دیدار می کند

 رهبر کره شمالی «یک‌شنبه وارد سنگاپور می‌شود»

خبرگزاری ژاپنی کیودو، و خبرگزاری رویترز به‌نقل از منابعی گزارش داده‌اند که کیم جونگ‌اون، رهبر کره شمالی روز یک‌شنبه، ۲۰ خرداد، وارد سنگاپور خواهد شد.

هنوز دقیقا مشخص نیست رهبر کره شمالی با چه پروازی وارد سنگاپور خواهد شد. نخستین سفر خارجی آقای کیم، سه ماه پیش، به چین و با قطار انجام شد.

ماه گذشته میلادی کیم جونگ‌اون با استفاده از هواپیمای شخصی به شمال‌شرق چین سفر کرد. او از این هواپیما تنها برای سفرهای داخل کره شمالی استفاد می‌کرد.

برخی گزارش‌ها حاکی‌ست رهبر کره شمالی با استفاده از هواپیمایی که چین در اختیارش می‌گذارد به سنگاپور خواهد رفت، اما این موضوع هنوز تائید یا رد نشده است.

رهبر کره شمالی «یک‌شنبه وارد سنگاپور می‌شود»

انتظار می‌رود دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده نیز روز یک‌شنبه وارد سنگاپور شود.

سنگاپور در حال حاضر تمهیدات امنیتی شدیدی را به اجرا گذاشته است؛ بر شمار نفرات پلیس و نیروهای امنیتی افزوده، در مناطق مختلف ایست بازرسی ایجاد کرده و مناطق مشخصی را نیز به عنوان «مناطق امنیتی ویژه» مشخص کرده‌است.

موضوع اصلی مذاکرات رهبران آمریکا و کره شمالی، خلع سلاح هسته‌ای پیونگ‌یانگ است. کره شمالی تاکنون با خلع سلاح کامل خود موافق نکرده‌است و رهبران آن کشور مدعی هستند جنگ‌افزارهای هسته‌ای «بازدارنده» هستند و سبب شده‌اند تا در شبه‌جزیره جنگی رخ ندهد.

دو کره از زمان جنگ در شبه‌جزیره که پای قدرت‌های جهانی، آمریکا و چین، را نیز به میان کشید، به توافق صلح دست نیافته‌اند و منطقه حائل میان دو کشور نیز یکی از نظامی‌ترین مناطق جهان به‌شمار می‌رود.

بیش از ۲۸ هزار سرباز آمریکایی در کره جنوبی مستقر هستند و کره شمالی طی سال‌های گذشته به‌طور فزاینده‌ای زرادخانه اتمی خود را گسترش داده و بر ظرفیت موشک‌های بالیستیک خود افزوده‌است.

لینک های مرتبط :

دیدار تاریخی دونالد ترامپ با رهبر کره شمالی ۲۲ خرداد ماه در سنگاپور

ترامپ از «گفت‌وگوهای سازنده‌» برای برگزاری نشست با رهبر کره شمالی خبر داد

دیدار مخفیانه مایک پمپئو مدیر سیا با رهبر کیم جونگ اون رهبر کره شمالی

کره شمالی از توقف تمام آزمایش‌های موشکی و هسته ای خود خبر داد… استقبال ترامپ از تعلیق آزمایش‌های موشکی و هسته‌ای کره شمالی

 

 

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=35292

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

مایکل سینگ کارشناس ارشد اندیشکده «موسسه واشنگتن برای سیاست خاور نزدیک»: ترامپ به دنبال معامله بزرگ با ایران است

کارشناس ارشد اندیشکده «موسسه واشنگتن برای سیاست خاور نزدیک»: ترامپ به دنبال معامله بزرگ با ایران است

مایکل سینگ کارشناس ارشد اندیشکده «موسسه واشنگتن برای سیاست خاور نزدیک»: ترامپ به دنبال معامله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *