هنر و سینما
205 بازدید
مصاحبه سایت نیم نگاه با سعید باقری (عضو سابق فرقه رجوی) ـ قسمت هشتم

مصاحبه سایت نیم نگاه با سعید باقری (عضو سابق فرقه رجوی) ـ قسمت هشتم

نقطه نظرات سعید باقری (عضو سابق فرقه مجاهدین)

Wednesday, May 16, 2018

آرش رضایی:

آقای باقری همانطور که می دانید ریزش و فرار نفرات فرقه مجاهدین از وقتی که از لیبرتی به آلبانی منتقل شدند شدت بیشتری گرفته است و فرقه با شبیه سازی کمپ اشرف در اردوگاهی در حومه تیرانا تحت عنوان “اشرف ۳” سعی دارد مانع جدایی و فرار نیروها و اعضای تشکیلات شود. مریم رجوی بارها در سفر به کمپ جدید اشرف در آلبانی و ترتیب دادن نشست های متعدد و وعده سرنگونی قریب الوقوع نظام سیاسی حاکم بر ایران به خیال خود می خواهد مانع ریزش و فرار افراد گردد. به نظر شما سرانجام فرقه مجاهدین چه خواهد بود؟ به عبارتی دیگر آیا فروپاشی فرقه رجوی همانگونه که نجات یافتگان از اسارتگاه فرقه بدان تاکید و تصریح دارند نزدیک نیست؟

سعید باقری:

نقطه شروع هر چیزی آغاز پایانش میباشد چون در این جهان هستی غیر از بحث خدا هیچ چیز دیگر مطلق نیست و تا ابد باقی نخواهد ماند شاید از یک نقطه آغاز شده و رشد کرده و به اوج برسد ولی هیچ وقت ابدی نخواهد بود.

حالا اگر بخواهیم وضعیت  فرقه را بررسی بکنیم آنها هم از این قاعده مستثنا نیستند در طول تاریخ فرقه های متعددی آمده اند و رفته اند ولی فقط نامی در تاریخ از آنها برده میشود ولی از ایدئولوژی آنها اثری باقی نمانده است مثلا فرقه اسماعیلیه و داستان خداوند الموت که الان فقط نامشان در تاریخ مانده است.

در رابطه با فرقه مجاهدین باید بگویم دوران فروپاشی آنها هم فرا رسیده و این را میشود از تعداد ریزش نیروهایش هم در زمانی که در عراق مستقر بودند و هم در این زمان که در آلبانی مستقر هستند بوضوح دید و سران فرقه هم هر چقدر بخواهند و هر ترفندی هم بکار ببرند باز هم نمی توانند جلوی این ریزش را بگیرند چون هر چه زمان می گذرد دروغها و عوام فریبی هایشان بیشتر رو شده و اعتماد نیروها کمتر میشود و این یعنی آغاز دوران فروپاشی.

نقطه نظرات انتقادی جداشدگان در رابطه با ماهیت فاشیستی و خط مشی تروریستی فرقه ستیزه جوی مجاهدین

در ایدئولوژیهای فرقه ای و تعصبی اکثرا از درون ، پایه و اساس آن ایدئولوژی سست میشود البته عوامل بیرونی هم تاثیر گذار هستند و به عنوان کاتالیزور عمل کرده و این روند را سریعتر میکنند. مثلا وقتی نیروها پیشرفت علمی ، فرهنگی و نیز زرق و برق دنیای بیرون را میبینند که سالها از آنها دور مانده اند و به این موضوع پی میبرند که چقدر در ناآگاهی و جهالت و مادون نگه داشته شده اند بیشتر از ماهیت فرقه و ایدئولوژی عقب مانده و ارتجاعی آن متنفر میشوند و دوست دارند در دنیای آزاد و بدون هیچ قید و بندی زندگی بکنند. حالا اگر رهبری فرقه هر چه وعده و وعید بدهد هر چقدر دیوار زندانی را که موسوم به “اشرف ۳” است را بالا ببرد باز هم نمی تواند جلوی ریزش و فرار نیروهایش را بگیرد.

یکی دیگر از علائم فروپاشی نارضایتی عمومی کسانی که هنوز جدا نشده اند و در درون فرقه هستند میباشد که عموما با نافرمانی و… اعتراض خود را ابراز میدارند. پس نتیجه میگیریم هر چه فشار بیشتر شود و هر چه وعده های توخالی داده شود نتیجه عکس داده و نیروها بیشتر در سراشیبی ریزش قرار میگیرند.

به امید روزی که در هر نقطه دنیا آزادی ، برابری ، صلح و دوستی برقرار شده و هیچ اثری از هیچ نوع دیکتاتوری نباشد.

آرش رضایی:

به امید آن روز ـ حال که شما بعد از رهایی از حصارهای ذهنی و فیزیکی فرقه مجاهدین خلق به کشور بازگشته و ازدواج کرده و صاحب دو فرزند شده اید چه پیامی برای اعضای مجاهدین در آلبانی دارید کسانی که هنوز بنا به دلایلی از تشکیلات رجوی جدا نشده اند؟

سعید باقری:

من اول از تجربه خودم بگویم تا زمانی که در فرقه بودم فکر میکردم که هرگز نمی توانم جدا شده و به زندگی عادی برگردم چون از مسائل مختلف می ترسیدم مثلا از مارک “بریده” که برایم خیلی سخت بود این را قبول بکنم و یا از کلمه خائن یا از انواع مارکهای مختلف دیگر که واقعا لایق خود سران فرقه میباشد ، می ترسیدم. یعنی تمامی این ترسها و ذهنیتها را فرقه در ذهن ما ایجاد کرده بود که نتوانیم حتی برای یک لحظه هم که شده به فکر جدا شدن از فرقه بیفتیم و فکر میکنم الان هم کسانی که هنوز جدا نشده اند نتوانسته اند این حصارهایی که فرقه در ذهن آنها ایجاد کرده را بشکنند و از درون آن پیله بیرون بیایند و من تنها چیزی که میتوانم به آنها بگویم این است که ذهنیتتان را بشکنید و از هیچ چیزی ترس و واهمه نداشته باشید و ببینید دنیای آزاد خیلی با آن چیزی که در اذهان شما کاشته اند فرق میکند.

مسعود و مریم رجوی، چگونه یک مجاهد بنیادگرا و تروریست تولید می کنند؟

من به یک نکته هم اشاره بکنم کسانی که مدعی مبارزه برای آزادی هستند آیا واقعا خودشان توانسته اند هم در درون خود و هم در درون فرقه این آزادی را احساس بکنند؟ اگر واقعا این احساس را دارند اشکالی ندارد ولی اگر غیر از این باشد موضوع فرق میکند یعنی کسی که هنوز خودش در بند و اسیر یک سری افکار و ایدئولوژی پوسیده است چطوری میتواند آزادی را به دیگران به ارمغان بیاورد!! پس ای کسانی که هنوز در بند و اسیر حصارهای ذهنی فرقه رجوی هستید بیایید اول خودتان را از این حصارها نجات دهید و بعدا ادعای مبارزه و مبارز بودن را بکنید.

من الان نزدیک به ۱۳ سال است که جدا شده ام و ازدواج کرده و صاحب دو فرزند شده ام و از زندگی خصوصی خودم راضی هستم البته نمی گویم مشکلی ندارم بلکه با تمامی مشکلات میجنگم ولی حداقل آزادم که فکر کنم تصمیم بگیرم و عمل بکنم.

ادامه دارد…

لینک های مرتبط :

مصاحبه سایت نیم نگاه با آقای سعید باقری (عضو سابق فرقه رجوی) ـ قسمت هفتم

مصاحبه سایت نیم نگاه با آقای عادل اعظمی (عضو جدا شده از مجاهدین خلق ـ ساکن انگلستان) ـ ذهن بیمار و تحلیل های نادرست از بافت و ساختار اجتماعی ایران ـ قسمت دهم

مصاحبه با نصیر حیدری (عضو سابق فرقه مجاهدین) ـ ریزش نیرو در تشکیلات رجوی ـ قسمت نهم

چگونه از حصارهای ذهنی و فیزیکی فرقه رجوی در آلبانی رها شدم ـ مصاحبه با آقای بهمن اعظمی – قسمت اول

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=34774

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

چیزی شبیه افسانه فقط ما هستیم و خدا… قسمت ششم

چیزی شبیه افسانه فقط ما هستیم و خدا… قسمت ششم

چیزی شبیه افسانه فقط ما هستیم و خدا … تصویری، قسمتهای اول تا ششم Monday, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *