هنر و سینما
212 بازدید
شادی و پایکوبی مریم رجوی سرکرده مجاهدین خلق از بازگشت بحران و تحریم های اقتصادی

شادی و پایکوبی مریم رجوی سرکرده مجاهدین خلق از بازگشت بحران و تحریم های اقتصادی

کریم غلامی (عضو سابق مجاهدین خلق ـ ساکن آلمان)

سیزدهم می ۲۰۱۸

خروج آمریکا از برجام و واکنش های جهانی

همانگونه که انتظار می رفت نهایتا دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خروج خود از برجام را اعلام کرد و در یک دستور اجرایی خواهان تحریم های شدید اقتصادی علیه ایران شد. این خبر با واکنش های مختلفی رو به رو شد، طبق معمول عربستان سعود و اسرائیل (دشمنان تاریخی مردم ایران) از این اقدام ترامپ حمایت کردند اتحادیه اروپا و کشورهای اروپایی از تصمیم ترامپ ابراز تاسف کردند. وزیر خارجه آلمان در اظهار نظر خود اعلام کرد که: „با برجام، دنیا امن‌ تر از قبل شده و اروپا به همین خاطر، برای حفظ آن سخت تلاش خواهد کرد“. بی تردید با تصمیم خروج ترامپ از برجام شرایط بین المللی دچار بحران خواهد شد و شرایط سیاسی و اقتصادی داخلی ایران بسیار بحرانی تر خواهد شد. همواره گفته ام که اولین قربانیان تحریم های اقتصادی مردم ایران هستند بخصوص قشر کم درآمد (بخش عظیمی از مردم ایران) افراد ثروتمند و صاحبان قدرت چندان آسیب نمی بینند. نتیجه فرمان جدید ترامپ چیزی نیست جز بیکاری و فقر در نتیجه افزایش بزهکاری.

ترامپ علیه ترامپ … نگاهی متفاوت به بحران کره شمالی و برجام

مجاهدین اولین سود کننده این ترحیم ها هستند

پس از انتشار بیانیه آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر اینکه ایران به تمام تعهدات توافق وین در ماه ژوئیه ۲۰۱۵ عمل کرده، اتحادیه اروپا و آمریکا به تحریم های مالی و اقتصادی خود علیه ایران پایان دادند. با لغو تحریم ها ایران می توانست بار دیگر نفت و گاز به اتحادیه اروپا صادر کند و در پیوند با بازار مالی جهانی قرار گیرد. از سوی دیگر شرکت های غربی امکان انجام معامله با ایران را پیدا می کردند. در این میان مجاهدین خلق به شدت صحنه را باخته و چشم انداز حمله نظامی آمریکا به ایران، را شکست خورده می دیدند گریان و پریشان بودند اما بعد از فرمان ترامپ مبنی بر خروج آمریکا از برجام، مجاهدین به شادی و پایکوبی پرداخته اند. مجاهدین خلق از درد و رنجی که مردم ایران متحمل شده اند و قرار است که متحمل شوند، شاد و مسرور هستند. در یکی از جلسات شستشوی مغزی مجاهدین در قرارگاه باقرزاده (شکنجه گاه) ، مسعود رجوی در پاسخ به پرسشی که تحریم های اقتصادی مردم ایران را تحت فشار قرار می دهد، گفت درست است که مردم ایران تحت فشار قرار خواهند گرفت، ولی مردم ایران نیز باید سهم خود از مبارزه با خمینی را این چنین بپردازند.

حاصل استراتژی رجوی یعنی ”زیستن در شکاف و مزدوری برای بیگانگان”

تقریبا همه نیروهای سیاسی چه داخل ایران و چه خارج ایران حتی سپاه پاسداران در سال جدید ۱۳۹۷، خبر از هم پاشیدن نظام سیاسی ایران را مطرح کردند. البته این موضوع بی تاثیر از اعتراضات دی ماه سال قبل نیست. شرایط دشوار اقتصادی و وضعیت نامتعادل سیاسی ایران میدان را برای دخالت های دیگران حتی همسایه های عرب ایران باز کرده است. به نظر من تنها امید دولت ایران به کشورهای اروپایی است که وضعیت برجام را زنده کنند. البته در این میان آتش زدن پرچم آمریکا در مجلس و نمونه های مانند آن وضعیت سیاسی را بحرانی تر می کند.

حتی اگر فرض را بر این بگیریم که نیروهای سیاسی (بهتر بگویم که دشمنان مردم ایران) به خواسته خود یعنی سرنگون شدن رژیم ایران توسط حمله نظامی آمریکا، برسند و در اثر تحریم های شدید اقتصادی نظامی سیاسی ایران از هم بپاشد، نتیجه هر چه که باشد بازنده آن مردم ایران هستند.

ایران فانوس

لینک های مرتبط :

دیکتاتورهای مدعی دموکراسی و آزادی برای ایران ، وحشیگری مجاهدین در قبال جداشدگان و هرگونه انتقاد

شعار در اشرف ۳ در آلبانی: ترامپ ، بولتون ، جولیانی ـ زدن استارت سرنگونی!!ا

در تاسی به امریکا ، باند رجوی خواستار وجود یک ملت ضعیف و تحت سلطه در ایران است!

خاطرات آقای کریم غلامی (عضو سابق ارتش آزادیبخش و مجاهدین ـ ساکن آلمان) ـ خلع سلاح مجاهدین و آغاز تنافض های ذهنی کادرهای تشکیلاتی ـ قسمت بیست و نهم

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=34742

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

مبارزه روشنگرانه نجات یافتگان در آلبانی با فرقه مجاهدین

مبارزه روشنگرانه نجات یافتگان در آلبانی با فرقه مجاهدین

مبارزه روشنگرانه نجات یافتگان در آلبانی با فرقه مجاهدین تیرانا – منوچهر عبدی (نجات یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *