هنر و سینما
303 بازدید
رهایی و نجات مالک مرتضوی از دنیای تاریک و سیاه مجاهدین خلق

رهایی و نجات مالک مرتضوی از دنیای تاریک و سیاه مجاهدین خلق

آرش رضایی ـ مدیر سایت نیم نگاه

Sunday, May 06, 2018

جدایی مالک مرتضوی از کادرهای تشکیلاتی و با سابقه مجاهدین خلق در آلبانی طی هفته گذشته مایه شادی و خرسندی جداشدگان و خانواده های اسرای تحت اسارت تشکیلات رجوی شد.

مالک مدتی از مسئولین حفاظت رهبر عقیدتی مجاهدین مسعود رجوی و نیز از اعضای امنیت و حفاظت درب ورودی قرارگاه اشرف و لیبرتی نیز بود. او طی هفته گذشته پس از رهایی از دنیای تاریک و سیاه مجاهدین خلق خود را به کمیساریا در تیرانا معرفی کرد و هم اکنون با خیال راحت پا به دنیای مدرن گذاشته است. دنیایی که می توان آزادی را تنفس کرد با جریان آزاد اطلاع رسانی مواجه شد و مهمتر از همه “فردیت” و “اراده ی آزاد و فعال” خود را در مسیر تدارک بهزیستی ، خلاقیت و پیشرفت همه جانبه ی فردی و اجتماعی بکار برد و از زندگی نهایت لذت را برد. دنیایی که از اتوریته و خودکامگی فردی و نگرش بیمارگونه ایدئولوژیک و عقیدتی به انسانها ، مسائل ، مفاهیم و رویدادها ـ خبری نیست هیچکس خود را “حقیقت محض” نمی پندارد و انسانها دچار مطلق انگاری حماقت آمیز نمی شوند. خدای مهربان و بهشت را صرفا مختص و در انحصار خود نمی دانند به افکار و عقاید دیگران و فرهنگ های ملل مختلف احترام قائل هستند افکار و نگرش ایدئولوژیک و مذهبی و عقاید و مرام سیاسی خود را به دیگران تحمیل نمی کنند در مسیر جریان آزاد اطلاع رسانی اختلال ایجاد نمی کنند در فوبیا و ترس ناخودآگاه نسبت به دگر اندیشان بسر نمی برند به آزادی و انتخاب آزادانه انسان ـ احترام می گذارند و به نام مبارزه ، انقلابیگری و عدالت ـ عشق ، دوست داشتن و عواطف انسانی را به مسلخ نمی برند.

مجاهدین خلق فرورفته در ژرفای تاریکی ـ آرش رضایی ـ مدیر سایت نیم نگاه

آری دنیای مدرن با دنیای مجاهدین خلق که نگرش ایدئولوژیک دارند و خود را در نوک پیکان تکامل اجتماعی قلمداد می کنند کاملا تفاوت و مغایرت دارد. در دنیای مجاهدین خلق خدا ، ایمان ، اعتقاد و دستیابی به حقیقت ـ صرفا از آن مجاهدین خلق است!! فقط آنها در صراط مستقیم با آن مغز گنجشک وارشان  گام بر می دارند و سایر انسانها در راهی باطل و در گمراهی بسر می برند. به نام خدا شکنجه می کنند و دست به هر جنایت و خشونت می زنند. انسانهایی را که همچون آنان فکر نمی کنند گمراه و مستحق مجازات و کیفر می پندارند و در راه رسیدن به اهداف به اصطلاح مقدس خود به “تقدیس خشونت” متوسل می شوند. ترور ، کشتار و حذف فکری و فیزیکی مخالفین و منتقدین را امری نه مذموم و نکوهیده ، غیر اخلاقی و غیر انسانی که رفتاری و کرداری درست و در مسیر خدا و خلق تلقی می کنند!!

در واقع آقای مالک مرتضوی با رهایی از حصارهای ذهنی و فیزیکی مجاهدین خلق و نکوهش تلقی فاشیستی سران مجاهدین از دین و سیاست به دنیای جدیدی گام گذاشته است دنیایی که در آن هیچکس به خشونت ، حذف ، ترور ، نفی و انکار دیگری در عرصه ی فکر و اندیشه باور ندارد و “عقلانیت انتقادی” ، “محبت و عطوفت انسانی” ، احترام به آزادی بیان ، اندیشه و دموکراسی و پاسداشت ذهن و شخصیت دموکراتیک از الزامات و ویژگی های مشخص و ملموس آن است.

با امید به رهایی همه اعضا و افراد تحت اسارت از دنیای تاریک و سیاه مجاهدین خلق

تاملی بر نسبت مطلق انگاری و ستیزه جویی در فرقه مجاهدین خلق

لینک های مرتبط :

ناکامی منطق جنگ مسلحانه ، فاجعه ای برای آزادی ـ بخش اول

ناکامی منطق جنگ مسلحانه ، فاجعه ای برای آزادی ـ قسمت دوم

مجاهدین خلق ، کابوس یک استراتژی ـ قسمت اول

مجاهدین خلق ـ ناکامی جنگ مسلحانه ، بن بست یک استراتژی

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=34498

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

مواردی از جامعه بی طبقه توحیدی ... مقاله یکی از نجات یافتگان فرقه رجوی در آلبانی

مواردی از جامعه بی طبقه توحیدی … مقاله یکی از نجات یافتگان فرقه رجوی در آلبانی

مواردی از جامعه بی طبقه توحیدی سعید داوودی (نام مستعار) – نجات یافته از اسارتگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *