هنر و سینما
165 بازدید
در تاسی به امریکا ، باند رجوی خواستار وجود یک ملت ضعیف و تحت سلطه در ایران است!

در تاسی به امریکا ، باند رجوی خواستار وجود یک ملت ضعیف و تحت سلطه در ایران است!

فریدون اورموی (تحلیلگر و فعال سیاسی)

ارسال به سایت نیم نگاه

Saturday, May 12, 2018

روزی پیدا نمی شود که باند جنایتکار یاد شده (فرقه مجاهدین خلق) ، حرف های ترامپ و نتانیاهو را بلغور نکرده تا به موجب آن ثابت کند که این آمریکا نیست که در حال تروریزم پروری و به آتش کشیدن جهان است و مردم هر چه بدبختی دارند از دست ایران می کشند!

ما البته با منطق و استدلال انسانی همواره کوشیده ایم که ثابت کنیم ، مسئله برعکس آنست که آمریکا میگوید و مجاهدین خلق رجوی نشخوار میکنند!

البته گاها در جواب این به ریشه زدن های ما ، رسانه های رجوی صبر و تحمل را از دست میدهند و به ما اتهاماتی از قبیل مزدوری و … میزنند که البته از شنیدن این افترا باکی نیست و چه بهتر که درراه دفاع از منافع ملی ، با افترائات رجوی و پادوانش مواجه شویم!

دام های نخبگان و نظریه پردازان شورای روابط خارجی امریکا برای مردم ایران

این بار خواستم که هدف اصلی هارت و پورت های ترامپ و باند رجوی درمورد نقض برجام را از زبان یک غیر ایرانی نقل کنم تا دانسته شود کسان دیگری هم وجود دارند که مثل من براین نظرند که آمریکا و پشت سر آن اسرائیل و فرقه رجوی ، خواستار عقب نشینی دائمی ما بعد از یک عقب نشینی مقطعی و مصلحتی احتمالی بوده و زمانی دست از سر ما برخواهند داشت که تحت تسلط کامل سلطه گر اعظم – که رفته رفته و با کمال خوشحالی هر روز دندانی از او کشیده میشود – باشیم وگرنه باید که هر نوع حـکومتی در ایران که حتی کمی استقلال خواهی به نمایش بگذارد ، باید که سرنگون شود:

” خروج امریکا از توافق هسته ای با تهران نخستین گام از برنامه ای است که برای تغییر رژیم در ایران تدارک دیده شده است. باید الگویی که در عراق بکار گرفته شد برای ایران به اجرا در آید. این نظر سامی رمدانی کارشناس امور خاورمیانه، در گفتگو با راشا تودی است.

این استاد جامعه شناس که در عراق متولد شده معتقد است اگر گفته های ترامپ را مورد تعمق قرار دهیم ، می بینیم امریکا نه تنها یک جانبه از این قرارداد بین المللی عقب نشینی می کند، بلکه تهدید می کند که رژیم ایران را نیز تغییر خواهد داد. او می گوید: لحن ترامپ و واژه هائی که بکار می برد یادآور سخنان جورج بوش پسر، قبل از آغاز اشغال عراق در سال ۲۰۰۳ است، یعنی پیش از اینکه ایالات متحده ـ برای آغاز جنگ و نسل کشی در عراق متوسل به آن دروغ هائی شود که ساخت. این کارشناس معتقد  است که نظامیان امریکا نه تنها رژیم عراق را ساقط کردند بلکه کل کشور را ویران ساختند. افزون بر این به اعتقاد او تلاش امریکا برای بی ثبات کردن ایران از دهها سال پیش آغاز شده است.

حاصل استراتژی رجوی یعنی ”زیستن در شکاف و مزدوری برای بیگانگان”

رمدانی، عضو کمیته اجرائی  سازمان “بس کنید ائتلاف برای جنگ را”، که یک سازمان چپگرای انگلیسی است، می گوید توقعات واشنگتن از تهران فراتر از امتیازات مندرج در قرارداد اتمی است. ولی مقامات ایرانی… در موقعیتی نیستند که بتوانند توقعات دیگری را برآورده سازند – آنها گفته اند که هیچگاه در پی تولید سلاحهای اتمی نبوده اند و آژانس بین المللی اتمی در کنترل های مکرر و نامنتظره خود تایید کرده است که ایران تعهدات خود را دقیقا اجرا کرده است. آنچه امریکا از ایران می خواهد این است که ایران از استقلال خود صرفنظر کند ، این است خواست واقعی امریکا…

نظر این استاد که در زمان صدام عراق را ترک و به انگلستان مهاجرت کرد اما عمدا با تحریم عراق توسط امریکا، حمله و اشغال آن کشور به مخالفت برخاست این است که امریکا خواستار وجود یک ملت مستقل و قدرتمند نیست، بویژه در خاورمیانه – صرفنظر از این که نظر ما در باره نظام سیاسی حاکم بر آن کشور چه باشد – راهی که ایران برای خود انتخاب کرده راه استقلال است. ایران نمی خواهد برده سیاست امریکا در منطقه باشند. پاسخ امریکا به این خواست این است که: ما شما را مجازات خواهیم کرد.

حتی روزنامه نگار بحث انگیزی چون مکس بلومنتال نیز به اظهار نظر در این مورد پرداخته است. او مطمئن است که تصمیم ترامپ برای ترک توافق تحت تاثیر القائات پس پرده اسرائیل  صورت گرفته است.

آیا مجاهدین خلق قادرند روش‌های خود را تغییر دهند؟ وضعیت دوگانه و ناتوانایی‌های مجاهدین

بلومنتال مدعی است که اعمال نفوذ اسرائیل در این مورد نقش قاطع دارد. ترامپ برای توجیه تصمیم خود برای خروج از قرارداد مانند دلالی که بخواهد اتومبیلی بفروشد توصیفات نتانیاهو را تکرار کرده است.

در پایان ماه مه ـ نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل برنامه ای را به افکار عمومی جهان عرضه داشت با این ادعا که گویا اطلاعاتی دست اول برگرفته از منابع سرویس های اطلاعاتی در باره تخلف های ایران از مقررات پذیرفته شده در قرارداد اتمی، اطلاعاتی که از ایران به دست اسرائیل رسیده، ولی  بلومنتال معتقد است آنچه عرضه شد اطلاعاتی بود کهنه که ربطی به واقعیات موجود نداشت.

بلومنتال می گوید این نیز یک شیادی اطلاعاتی دیگر است برای کشاندن ما به جنگ. مطالبی را که نتانیاهو بعنوان اطلاعات دست اول از منابع اطلاعاتی نقل کرد “ساختگی و من درآوردی” است. و بدنبال سخنان خود گفت آنچه عرضه شده تازه نیست بسیاری از اطلاعات قدیمی است که سرهم بندی شده مربوط به اوائل سالهای دو هزار میلادی است.

از مسعود رجوی و ترور مستشاران نظامی آمریکا تا بزم مریم رجوی با رفقای جنگ طلب

ترامپ روز سه شنبه اعلام کرد که واشنگتن از قرار داد با ایران خارج می شود و تحریم هائی علیه ایران اعمال خواهد کرد. دلیلی که رئیس جمهورامریکا برای اتخاذ این تصمیم – خروج از برجام – بیان کرد این بود که این قرارداد مانع از دستیابی ایران به غنی سازی اورانیوم نمی شود و این موجب می شود تا خاورمیانه گام در راه مسابقه تسلیحاتی اتمی بگذارد.

حسن روحانی رئیس جمهور ایران تصمیم ترامپ را غیر قانونی خواند و تاکید کرد که ایران برغم خروج امریکا از قرارداد به برجام متعهد خواهد ماند.

با وجودی که خواست آمریکا و اسرائیل با توجه به توازن قوایی که بشدت بر علیه آنها در جریان است ، اما این بدان معنی نیست که ما و رسانه های رسمی و غیر رسمی کشورمان ، ابعاد و نیت خروج آمریکا از برجام را برای مردم خود و دیگران روشن نسازیم!

روشنگری در مورد جلب توجه مردم به لزوم حمایت هرچه بیشتر ازمنافع ملی ، وظیفه ی ذاتی هر انسان خیرخواه و وطن دوستی است!

لینک های مرتبط :

استاد ایرانی دانشگاه آمریکا: تازه ترین خیانت‌ فرقه مجاهدین به کشور و مردم ایران

اتحاد شوم جبهه امپریالیسم ، ارتجاع منطقه و گروه تروریستی مجاهدین خلق

رسانه های ۹۰ درصدی متعلق به یک درصدی ها و باند رجوی ـ ما را پی نخود سیاه می فرستند!!

مجاهدین خلق ، از تهران تا تیرانا

 

 

 

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=34621

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

کانونهای فروپاشی درون فرقه رجوی

کانونهای فروپاشی درون فرقه رجوی

کانونهای فروپاشی درون فرقه رجوی هشتم سپتامبر ۲۰۱۸ طبق اطلاعاتی که ایران اینترلینک در اختیار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *