هنر و سینما
209 بازدید
حرفهای تکراری ـ نقد و بررسی مناسبات قرون وسطایی و خط مشی ستیزه جویانه مجاهدین خلق

حرفهای تکراری ـ نقد و بررسی مناسبات قرون وسطایی و خط مشی ستیزه جویانه مجاهدین خلق

مقاله ای از آقای مصطفی آزاد (تحلیلگر و فعال سیاسی)

ارسال به سایت نیم نگاه

Saturday, April 28, 2018

این روزها با بالا گرفتن ترفندهای سیاسی و تبلیغاتی ایالات متحده امریکا علیه ایران ـ فضای خوشبینی تصنعی گروه تروریستی مجاهدین خلق رو به فزونی رفته است. انتخاب جان بولتون بعنوان مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ و جدی شدن اتفاق ملاقات ترامپ و رهبر کره شمالی بر این حال و هوای رهبری سازمان افزوده است. آنچه انسان را در این تعاملات گروه تروریستی مجاهدین با امریکا به فکر وامی دارد لحظه به لحظه همسویی شدید و یا بعبارتی ذوب شدن اینان در منافع بیگانگان و علی الخصوص کشور امریکاست. انگار نه انگار در وادی تشکیلات و این جریان فکری استحاله شده در ابتدای انقلاب هر شخصیت سیاسی براحتی انگ و بر چسب سازشکار با امریکا نمی خورد.

علت شادی و پایکوبی منافقین برای سمت جدید جان بولتون چیست؟

شاید اشاره به ادعاهای کاذب حقوق بشری مریم رجوی مثال عینی و ملموس جالبی برای دروغگویی های رهبری مجاهدین باشد. با قبول و وصف نهادینه بودن منشور حقوق بشر ملل متحد چگونه ممکن هست یک جریان سیاسی مدعی آزادی خود دارای دستگاه سیستماتیک عملیات روانی منجر به شکنجه روحی و روانی اعضای خود و هکذا اصلا به مدارات شکنجه های جسمی و فیزیکی همان اعضا از بدو استقرار در خاک عراق و تاکنون دست یافته و آن را استمرار دهد.

در کدامین گروههای به اصطلاح سیاسی! و اپوزیسیون نما و….. مرکزیت آن مبادرت به اجرای دستور طلاق برای زنان و مردان اعضای خود نموده است و یا “خانواده کانون فساد و تباهی” در آموزش های تشکیلاتی عنوان و بر موضع گیری اجباری قربانیان فرقه در پای میکروفون آن جلسه اصرار شده است.

بی شک بحث نشستهای شکنجه موسوم به “دیگ” و در سطحی کمی نازل “عملیات جاری” از دید و چشم نهادهای بیطرف حقوق بشری تاکنون پنهان نمانده است. ارائه چندین گزارش جامع تخصصصی مبنی بر پایمال شدن ارزشهای انسانی و وجود سرکوب و شکنجه و حتی قتل اعضای ناراضی در جریان تروریستی مجاهدین از سوی اندیشکده های مطالعاتی امریکا به دولتمردان و نهادهای امنیتی و نظامی و دفاعی امریکا و علی الخصوص گزارش موسوم به “خروج ممنوع”  دیدبان حقوق بشر جهانی ـ خط بطلان بسیار موثر بر ادعاهای کاذب دارودسته تروریست رجوی کشیده است.

خاطرات ناصر شیردم (عضو سابق فرقه مجاهدین) ـ انگیزه برگزاری نشست های غسل هفتگی و عملیات جاری

بسا افراد بیشماری از اعضای ناراضی حاضر در تشکیلات  در زمان حکومت صدام حسین و اوج بروبیای سازمان در قرارگاه اشرف و ارتباطات ارگانیک مجاهدین و ضد اطلاعات ارتش عراق در مدت های از یک هفته و گاها تا هشت ماه در سلولهای کثیف قرارگاه اشرف بطور شبانه روزی مدام زیر بازجویی های شدید قرار گرفته و سپس به جلسات “دیگ” با سطح نشستهای ۴۰ و بعد یک قرارگاه یا همان ۱۵۰ نفره و بعدا مرکز یا حدودا ۴۵۰ نفره و آنگاه در سطح قرارگاه اشرف و یا همان ۳۰۰۰ نفره برده شده تا بقول رهبری سازمان پوست شان با زجر و نفرت پخته شود و درس عبرتی!! فراموش ناشدنی برای دیگر قربانیان فرقه قرار بگیرد.

نقطه نظرات انتقادی جداشدگان در رابطه با ماهیت فاشیستی و خط مشی تروریستی فرقه ستیزه جوی مجاهدین

در خصوص کیفیت و چگونگی برگزاری مشابه چنین جلساتی در مقر جداگانه و زنان سازمان بجزء اظهارات خانم ها نسرین ابراهیمی ، زهرا سادات میرباقری و بتول سلطانی و…. تاکنون اطلاعات دیگری مطرح و بیرونی نشده است قطعا سرکوب مضاعف قشر زنان سازمان و با تمامیت ابعاد آن از علل عدم گستره افشاگری ها برآورد میشود که خود جای بحث دارد.  مگر میشود عضو هفتاد ساله سازمان با این پیشینه در این تاریخ و برهه زمانی و عصر ارتباطات از حق تماس تلفنی و ارتباط با خانواده خود و یا اصلا از دارا بودن یک تلفن همراه محروم بوده باشد. در کدامین مسلک و فرقه سیاسی و معنوی!!! به فرد مریض و عضو اجازه برخورداری از پزشک و دارو به سبب انتقادات و مسئله دار بودن با تنظیم رابطه بسیار قهرآمیز داده نمی شود چرا که وی به رفتار سیاسی و تشکیلاتی آن جمع و مجاهدین اعتراض داشته و منتقد هست.

مصاحبه با خانم نسرین ابراهیمی عضو سابق ارتش آزادیبخش و مجاهدین خلق ـ قسمت هفتم

شاید با دقت میتوانم بگویم در تابستان سال ۱۳۸۱ با همین بینش ضد انسانی نفری که اهل مشهد بود بخاطر بیماری قند و در اختیار قرار ندادن داروهای تخصصی وی در برابر همقطاران خود جان سپرد ودر مزار قرارگاه اشرف بی سروصدا بخاک سپرده شد.

مگر میشود پذیرفت یک جریان سیاسی طی پنجاه سال عمر خود از خشونت تروریستی حتی علیه مستشاران امریکایی در سال ۱۳۵۴ و سپس خواهان انحلال ارتش در بدو پیروزی انقلاب و احترام گذاشتن به رهبر فقید انقلاب آیت الله خمینی و منتسب نمودن همه افراد سیاسی زمان وقت به سازشکاری با امریکا و حمایت همه جانبه از تسخیر سفارت امریکا در سال ۱۳۵۸ در تهران در عرض ۳۰ روز به جمعبندی اجرای برنامه تروریستی شهروندان و مسئولان ایرانی و کشوری برسد!! ضمن اینکه فقط چند روز بعد از اشغال سفارت امریکا در تهران برای عقب نماندن از این حرکت در شهر تبریز اقدام به تسخیر کنسولگری امریکا نموده و حتی تا دو ماه بعد آن مبادرت به استفاده سیاسی از آن در بین توده های مردم نماید!!

از مسعود رجوی و ترور مستشاران نظامی آمریکا تا بزم مریم رجوی با رفقای جنگ طلب

راه انداختن ماشین ترور و خشونت با خروجی ۱۷۰۰۰ هزارشهید از مردان و مسئولان و زنان بیگناه و غلتیدن به آغوش سفاک ترین دشمن مردم ایران یعنی صدام حسین و گستراندن همه نوع همکاری نظامی و اطلاعاتی با رژیم بعثی عراق از جریان کردکشی مردم عراق تا سرکوب قیام شعبانیه درآن کشور تا دریافت ماهانه سهم نفت از صدام حسین و انجام جلسات تبادل اطلاعات نظامی محورهای جنگ بین دوکشور که خوشبختانه فیلم های با ارزش آن بعد از سرنگونی رژیم صدام بدست آمده و از خیلی از رسانه های معتبر هم منتشرگردید ، از کارهای ضد مردمی و بی خردانه این جمع یاوه گو و تروریست و وطن فروش بشمار می آید.

به نظرم تمام این فرایند مملو از تناقضات در طی این پنجاه سال عمر این تشکیلات به عدم وجود و ساختار اصالت دار فکری و ایدئولوژیک مجاهدین برمی گردد. چرا که خود مسئولین آموزشی در قرارگاه اشرف بطور واضح اعلام میکردند ما در سالهای قبل انقلاب به مرحله ای رسیدیم که یکدفعه در سال ۵۴ مصادف با مارکسیست شدن ۹ نفر به ازای ۱۰ نفر تشکیلات شدیم این مطلب را بعدها تراب حق شناس از مرکزیت مارکسیست شده سازمان عینا در مصاحبه با آقای عنایت فانی در بی بی سی اظهار نمود. نماز نخواندن و روزه نگرفتن اکثریت قریب به اتفاق رده های مسئول قدیم و به اصطلاح برادر مسئول هر قرارگاه اتفاق مورد مشاهده برای همه اعضا و بصورت روزانه بود.

در آغوش امپریالیسم؛ به بهانه دیدار مریم رجوی با نمایندگان کنگره آمریکا

پس با چنین درک و فهمی از اسلام از سوی مجاهدین نبایستی انتظار داشته باشیم موضع سیاسی و تشکیلاتی مجاهدین منبعث از یک جهان بینی با مدار توحیدی و انسان گرایانه بوده باشد بقولی دوباره از مسئولین فرقه ابتدا اقدام سیاسی انجام  و سپس توجیه ایدوئولوژیک آن جستجو میشود تا برای اذهان اعضا و افکار عمومی ارائه شود. بعبارتی اصلا بعید نیست مریم رجوی حتی درآینده و در یک نمایش مصرف سیاسی از سوی ترامپ و صدور مجوز به دیدار وی برود. چرا که خواستگاه فکری مد نظر رهبری و یا مسعود رجوی نیست و آنچه فعلا برای مجاهدین حائز اهمیت نشان شده به نظر میرسد درجه ارزش دادن نهادهای قدرت سیاسی در امریکا و اروپاست.

لینک های مرتبط :

رویای سیاه

دام های نخبگان و نظریه پردازان شورای روابط خارجی امریکا برای مردم ایران

آیا مجاهدین خلق قادرند روش‌های خود را تغییر دهند؟ وضعیت دوگانه و ناتوانایی‌های مجاهدین

مجاهدین خلق ، از تهران تا تیرانا

 

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=34272

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

کانونهای فروپاشی درون فرقه رجوی

کانونهای فروپاشی درون فرقه رجوی

کانونهای فروپاشی درون فرقه رجوی هشتم سپتامبر ۲۰۱۸ طبق اطلاعاتی که ایران اینترلینک در اختیار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *