191 بازدید
پیشنهاد برگزاری نظرسنجی برای تعیین میزان اعتمادعمومی به پیام‌رسان داخلی... اعتماد مردم را بازسازی کنید

پیشنهاد برگزاری نظرسنجی برای تعیین میزان اعتمادعمومی به پیام‌رسان داخلی… اعتماد مردم را بازسازی کنید

یک عضو هیات رییسه فراکسیون امید مجلس با بیان این‌که فیلترینگ پیام‌رسان خارجی منجر به استفاده از نمونه داخلی نمی‌شود، پیشنهاد برگزاری نظرسنجی برای تعیین میزان اعتماد عمومی به پیام‌رسان داخلی را مطرح کرد و بر لزوم بازسازی اعتماد عمومی تاکید کرد.

فاطمه سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، با اشاره به شایعات ضد و نقیض روزهای گذشته درمورد اعمال محدودیت در فضای مجازی اظهار داشت: دولت تا اینجا نشان داده، بنا ندارد رو به محدود کردن مردم در فضای مجازی بیاورد و ما هم پشتیبان همین رویکرد هستیم.

فاطمه سعیدی عضو هیات رییسه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی

فیلترینگ پیام‌رسان خارجی منجر به استفاده از نمونه داخلی نمی‌شود

وی همچنین در رابطه با فیلترینگ تلگرام گفت: اگر به بهانه روی آوردن به پیام‌رسان‌های داخلی، مردم را محدود کنیم، نتیجه عکس خواهیم گرفت. کسانی که فکر می‌کنند با فیلتر کردن یک پیام‌رسان خارجی موج اقبال به پیام‌رسان‌های داخلی را شاهد خواهیم بود، دچار خطای فاحشی در تحلیل هستند.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی با اشاره به سیاست مشابه و ناموفق در قبال پدیده‌ها و تکنولوژی‌های نو همچون ویدئو و ماهواره در گذشته، یادآور شد: آن روز که دستگاه ویدئو در کشور ممنوع بود را فراموش نکرده‌ایم. خروجی عملی ممنوعیت استفاده ماهواره را هم امروز به خوبی شاهدیم. وقت آن رسیده که نگاه‌مان را نسبت به مواجهه با ابزارهای ارتباطی تغییر دهیم.

پروانه مافی رئیس کمیته حمایت از کسب و کارهای الکترونیک در مجلس

پیشنهاد برگزاری نظرسنجی برای تعیین میزان اعتماد عمومی به پیام‌رسان داخلی

عضو هیات رییسه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نظرسنجی کنید تا معلوم شود مردم به یک پیام‌رسان داخلی چقدر اعتماد دارند. اگر میزان این اعتماد قابل‌قبول نبود، حتماً باید در سیاست‌ها تجدیدنظر کنیم، نه در میزان دسترسی مردم به شبکه‌های مجازی.

وی به فیلترینگ ناموفق برخی از شبکه‌های اجتماعی و موبایلی در حال حاضر هم اشاره کرد و افزود: امروز توییتر فیلتر است اما آیا اثرگذار نیست؟ بخشی از رخدادهای اجتماعی و حتی تصمیمات اتخاذ شده در سطوح مختلف حاکمیت برآمده از موج‌های توییتری است. نمی‌توانیم چشم‌مان را روی واقعیات جهان ببندیم.

عبدالکریم حسین‌زاده نایب رئیس فراکسیون حقوق شهروندی مجلس

تحقق حمایت از کالای ایرانی نیازمند جلب اعتماد مردم است

عضو فراکسیون زنان مجلس دهم در ادامه ضمن استقبال از موضوع حمایت از کالای داخلی اظهار کرد: اگر به دنبال تحقق حمایت از کالای ایرانی هستیم، باید اعتماد مردم را به این کالا جلب کنیم. این کالا چه پوشاک داخلی باشد، چه پیام‌رسان داخلی برای جلب‌نظر مردم باید کیفیت مناسبی داشته باشد.

سعیدی در پایان با بیان این‌که مردم باید مطمئن باشند که استفاده از کالای داخلی به نفعشان است، گفت: وظیفه همه ما در تمام سطوح این است که برای بازسازی اعتماد مردم تلاش کنیم. رویکردهای محدودیت‌ساز نه‌تنها به این اعتماد کمک نمی‌کند؛ بلکه لطمات بیشتری به آن وارد می‌کند.

طیبه سیاوشی، نماینده تهران می‌گوید: شورای عالی فضای مجازی وظایفی مانند نظارت را بر عهده دارد اما فیلترینگ در حیطه اختیارات و جزو وظایف آن نیست.

علائ الدین بروجردی نماینده مجلس شورای اسلامی ایران

طیبه سیاوشی، نماینده تهران در گفت‌وگو با رویداد ۲۴ درباره تصمیم احتمالی شورای عالی فضای مجازی برای فیلتر تلگرام گفت: درباره شایعه فیلتر تلگرام از وزیر ارتباطات سوال کردم، ایشان گفت «احتمالش وجود دارد اما من به شدت با فیلتر به عنوان تنها راهکار مخالفم» که البته معتقدم بقیه مسئولین هم باید موضع خود را اعلام کنند. در حال حاضر اکثریت مجلس دهم با فیلترینگ تلگرام و محدود کردن آزادی بیان مخالف است.

آزادی عقیده و بیان

او گفت: این جمعیتی که الان از ایران در تلگرام هستند در هیچ جای دنیا سابقه ندارد. در کشورهای دیگر این پیام رسان‌ها متعدد هستند و امکانات متعددی هم دارند و مردم به راحتی از آن‌ها استفاده می‌کنند و انتقال اطلاعات به راحتی انجام می‌شود ولی در ایران تعدد پیام رسان‌ها وجود ندارد. مثلا توئیتر که مردم بسیار مشتاق به استفاده از آن هستند فیلتر شده و مردم به ناچار فقط از تلگرام استفاده می‌کنند و به دلیل امکانات تلگرام و راحتی استفاده از آن، جمعیت زیادی روی به آن آورده‌اند.

او ادامه داد: متاسفانه در کشور ما، بیشتر وقت و منابع خود را روی مقابله می‌گذاریم نه روی آموزش و فرهنگ سازی و این راه را دائم رفته‌ایم ولی تجربه نشان داده است که این راه شکست خواهد خورد.

سیاوشی در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: در جلسه کمیسیون به آقای وزیر ارتباطات گفتم که بحث این است که تبعات منفی فیلتر تلگرام بیشتر از باز بودن آن است. چون فیلتر تلگرام باعث گسترش فیلترشکن‌ها می‌شود و حال یک فرد زیر ۱۸ سال هم به سایت‌ها و جاهایی در فضای مجازی دست می‌یابد که قبل از فیلترینگ تلگرام به آن دسترسی نداشت. بنابراین بهتر است که این موارد را در نظر بگیریم.

ایسنا

فیلترینگ یک روش سلبی است و تجربه نشان داده روش‌های سلبی نه تنها اهداف را محقق نمی‌کند

لینک های مرتبط :

“پیام رسان تلگرام در ایران رفع فیلتر شد”

دکتر الهام فخاری (عضو شورای شهر تهران): ۱۶ تا ۲۵‌ساله‌ها

بررسی نا آرامی های اخیر در ایران و نقش مجاهدین خلق

 

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=33480

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

دیدار دو خواهر بعد از ۳۶ سال … زینب نجات یافته از اسارتگاه فرقه رجوی با مونا

ضمن پوزش، مطلب به درخواست نویسنده حذف گردیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *