215 بازدید
بعد از شکست توطئه مجاهدین خلق علیه گروهی از خبرنگاران، مریم رجوی انگشت به دهان مانده است

بعد از شکست توطئه مجاهدین خلق علیه گروهی از خبرنگاران، مریم رجوی انگشت به دهان مانده است

سارا زهیری، ان آی تی وی نیوز، به نقل از گزتا ایمپکت آلبانی

بیست و چهارم مارس ۲۰۱۸

دو تن از روزنامه نگاران بازنشسته ایرانی که توسط پلیس ضد تروریست آلبانی دستیگر شده بودند بعد از اثبات بیگناهی آزاد شدند.

این روزنامه نگاران ایرانی با گروه دیگری از شهروندان عراقی – آلمانی و دیگر خارجی ها که به طور رسمی از سمت ستاد جهانی بکتاش برای جشن نوروز دعوت شده بودند و به علت اخباری جعلی مبنی بر تروریست بودن آنها بازداشت شدند.

اتباع ایرانی که توسط سرویس اطلاعات و واحد مبارزه با تروریسم بازداشت شدند از ساعت ۱۱ صبح تا ۶ و نیم بعد از ظهر در مرکز پلیس آلبانی نگاه داشته شدند. از روزنامه نگاران، که به دعوت رسمی از ستاد جهانی بکتاش به آلبانی آمده بودند، درباره مجاهدین یا مجاهدین خلق، گروه تروریستی که آلبانیا از سال ۲۰۱۳ مورد میزبانی آلبانیایی ها قرار گرفته اند سوال شده است. مقامات ضد تروریست معتقد بودند روزنامه نگاران قصد عملیاتی تروریستی بر علیه گروه تروریستی مجاهدین خلق را دارند.

ممنوعیت برای روزنامه نگاران ایرانی توسط مریم رجوی، رئیس سازمان تروریستی مجاهدین – که به عنوان فرقه رجوی یا شورای مقاومت ملی ایران شناخته می شود – ساخته شده و اجرا می شود.

مریم رجوی سرکرده گروه تروریستی مجاهدین خلق

مریم رجوی در سخنان و جلسات خود با سناتورهای ایالات متحده شکایت دارد که مقامات ایران برای شناسایی جهادگران ایرانی (اعضا مجاهدین که قبلا هزاران نفر را کشته اند) مامورانی را به آلبانی اعزام کرده است. مریم رجوی و سازمان او به همه رسانه های آلبانیایی که از این سازمان انتقاد می کنند، حمله کرده و آنان را متهم به ارتباط با وزارت داخله یا خریداری شده توسط جمهوری اسلامی کرده است؛ می توان از حمله به دانشگاهیان آلبانیایی که برای کنفرانس های علمی به ایران می آیند و یا حتی اعضای سابق فرقه رجوی که از این سازمان رها شده اند به عنوان مثال یاد کرد.

اما شاید حمله اخیر مریم رجوی به دو روزنامه نگار ارشد ایرانی که به طور رسمی برای شرکت در جشن نوروز دعوت شده بودند یکی از بهترین از اقدامات رجوی علیه مخالفان خود باشد.

ممنوعیت روزنامه نگاران ایرانی خشم جامعه بکتاشی و رئیس جمهور خود، بابا ادموند براهیمی را برانگیخت چنانکه دبیر خود را به اداره پلیس تیرانا فرستاد و خواستار آزادی روزنامه نگاران شد.

رودی جولیانی شهردار سابق نیویورک از بدنام ترین شخصیت های سیاسی آمریکا

حمله به روزنامه نگاران ایرانی، بازداشت آنها مانند تروریست ها، تحت دستور مریم رجوی، نشان می دهد که آلبانی در حال حاضر تبدیل به یک دولت شده است که در خدمت تروریسم بین المللی و سازمان تروریستی سازمان مجاهدین خلق قرار گرفته است. این سازمان، که چند روز پیش نوروز را در تیرانا با شهردار سابق نیویورک رودی جولیانی جشن گرفت مشخص کرد در حال مبارزه خشونت آمیز و تروریستی علیه ایران است.

رجوی با تشویق بسیاری از محافل افراطی در ایالات متحده و اسرائیل می خواهد اقدامات تروریستی علیه ایران را انجام دهد، در نتیجه، قانون مجازات آلبانیایی که فعالیت های تروریستی را محکوم می کند زیر سوال برده است.

کمپین مبارزات مریم رجوی علیه رسانه های آزاد، دانشگاهیان آلبانیایی و روزنامه نگاران ایرانی، اسکیزوفرنی ضد دموکراتیک این سازمان را نشان می دهد. مجاهدین خلق ایران به آزادی اندیشه و مطبوعات اعتقاد ندارند. آنها یک گروه دیکتاتوری هستند که تروریسم و خشونت را می ستایند. در گذشته، صدها روزنامه نگار، روشنفکران و فعالان جامعه مدنی در ایران، عراق و ترکیه کشته شده اند.

زندان جدید فرقه رجوی در آلبانی

در ادامه، آلبانی با تاریخچه و تروریسم مجاهدینی مواجه خواهد شد که نمی توانند در یک جهان آزاد و دموکراتیک زندگی کنند. اما ظاهرا ممنوعیت اخیر روزنامه نگاران ایرانی بی نتیجه است.

مشخص شد روزنامه نگاران ایرانی فقط روزنامه نگار بودند و نه قاتل و تروریست. این اقدام ناموفق مریم رجوی علیه ایران ناموفق و گنگ رها شد. ایران هیچ را مردی را برای بیوه ی ناامید رجوی نیاورده بود!

منبع: ایران اینترلینک

ترجمه سارا زهیری

لینک های مرتبط :

فرقه رجوی و تهدید به ترور اعضای جداشده در آلبانی

از مسعود رجوی و ترور مستشاران نظامی آمریکا تا بزم مریم رجوی با رفقای جنگ طلب – بخش اول

سازمان مجاهدین خلق؛ گروه انقلابی دیروز و عامل امپریالیسم امروز

مجاهدین خلق ، از تهران تا تیرانا

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=33272

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

افشاگری های روزنامه نگاران غربی درباره نقض حقوق بشر در تشکیلات مجاهدین

افشاگری های روزنامه نگاران غربی درباره نقض حقوق بشر در تشکیلات مجاهدین

امروزه کافی است واژه MEK را در گوگل جستجو کنیم که به انبوهی از منابع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *