291 بازدید
زیستن در پناه مرگ. تاملی در ترور صیاد شیرازی همزمان با سالگرد این ترور

زیستن در پناه مرگ. تاملی در ترور صیاد شیرازی همزمان با سالگرد این ترور

دکتر حسن هدایت

تورنتو، دهم آوریل ۲۰۱۸

بیست و یکم فروردین  سال هفتاد و هشت تیمی که از عراق تحت کنترل صدام حسین وارد خاک ایران شده بود بعد از شناسایی و طراحی به سادگی توانست امیر و فرمانده ارتش سپهبد علی صیاد شیرازی را ترور کند. سه نفر که در نقش کارگر شهرداری از روزهای قبل از اتاقک حلبی روبروی خانه تردد صیاد شیرازی را رصد کرده بودند و میدانستند که محافظ ندارد و ترددش در اولین ساعات خلوتی صبح برای رساندن بچه هایش به مدرسه است. عضو عملیات تیم به شیشه ماشین تلنگر زد که گویا میخواهد نامه ای به او بدهد شیشه را که پایین زد و نامه را گرفت چهارگلوله جلوی فرزند کوچکش شلیک شد و ضارب به سرعت دوید تا با موتوری در خیابان کناری که منتظرش بود از صحنه دور شود. الجنابی فرمانده عراقی بعد از سقوط صدام میگوید این ترور یکی از آرزوهای شخصی صدام حسین بوده و قبل تر با  گروه کردی کومله و نیز مجاهدین مطرح کرده و آنها نتوانسته اند به انجام برسانند حتی میگوید که در سال هزار و سیصد و شصت و شش در نشستی در پادگان الرشید واقع در حومه بغداد از مجاهدین انتقاد شده که این مهم را نتوانسته اند انجام دهند.

شهید صیاد شیرازی

این ترور دستاورد چندانی برای صدام یا مجاهدین به بار نیاورد نه باعث شکست طرف ایرانی در جنگ شد و نه موازنه قدرت را تغییر داد حتی دلارهای پاداش از طرف صدام حسین که دوروز بعد وعده آن همراه با تشکر ویژه صدام توسط حمود منشی صدام به مجاهدین داده شد نیز توفیقی برای آنها ببار نیاورد. این دلارها بعدتر توسط قصی پسر صدام تمام و کمال به مجاهدین پرداخت شد اما آنها بزودی صدام و همه حمایت و دلارش را از دست دادند و چون سفارش پذیر صدام شده بودند بعد از آن همچنان در منطقه و جهان دنبال گرفتن سفارش هستند بی هیچ دستاوردی.

حتی افراد مامور به این ترور از آمر و مامور هم به توفیقی دست نیافتند صدام سقوط کرد مسعود رجوی مفقود است و زهره قائمی مسئول تیم عملیاتی کشته شد و نیز کمال حیدری و دو نفر دیگر که سرنوشتی بلاتکلیف دارند.

زهره قائمی مسئول تیم ترور شهید صیاد شیرازی

در واقع امر هیچکدام از ترورهای قبلی و بعدی هم راهگشا نبوده از کشتن راس جمهوری اسلامی مثل آیت الله بهشتی و سران حزب جمهوری تا کشتن سرانگشتان اختناق آفرین به زغم مجاهدین که بقال و کفاش و عطار و هر قیافه مشکوک از طرف آنها را شامل میشد و نیز دانشمندان هسته ای و نیروهای نظامی و انتظامی هیچکدام نه برنامه های هسته ای یا نظامی را متوقف کرد ونه محبوبیت مجاهدین را افزایش داد.

اما چرا با این وجود مجاهدین خلق کماکان از ترور استقبال میکنند حتی اگر به لحاظ بین المللی و آبروریزی این عمل زشت ، نتوانند سالگردش را جشن بگیرند. آنها دوست دارند که کسی در داخل کشور کشته شود حالا نیروی انتظامی باشد که با اتوبوس زیر گرفته میشوند یا نیروی خودشان باشد که حین شعار نویسی یا در درگیری کشته میشود و یا حتی کسی باشد که قصد خودکشی کرده و خودش را از بالای ساختمان پرت میکند یا زیر خطوط مترو می اندازد.

وقتی سازمان یا گروهی پایگاه مردمی و حمایت افکار عمومی و محبوبیت و آبرو نداشته باشد در واقع مثل بندبازی است که نه چوب بلند تعادل را دارد و نه جایی برای تکیه کردن.

وقتی سازمان یا گروهی به دلیل نداشتن پایگاه مردمی و محبوبیت و حمایت هیچ خط و استراتژی  برای پیشبرد اهدافش ندارد برای ادامه حیات و بقا باید به روزمرگی و تاکتیک های پرسروصدا روی بیاورد. تاکتیک بدون هدفی بهتر از مرگ نیست ، مرگ خودی یا دشمن  با بیطرف و بیگناه فرقی نمی کند مهم خون است و تنفر و خشم و احساس و شهید و انتقام… محیطی که برای رشد میکرب انقلابی گری مبتذل و اپوزسیون نمایی و سهم خواهی مناسب و ایده آل است.

میکربی که محیط کشت آن را نور و گرمای آگاهی و استراتژی و نقد و آشنایی به حقوق بهم میزند.

ایران اینترلینک

The MEK is well-known for its deceptive media and internet campaigns

لینک های مرتبط :

بررسی نا آرامی های اخیر در ایران و نقش مجاهدین خلق

تار و مار دارودسته ی تبهکار رجوی در عملیات مرصاد

مجاهدین خلق ، کابوس یک استراتژی ـ قسمت اول

مریم سنجابی (عضو سابق مجاهدین و شورای ملی مقاومت): “عملیات فروغ جاویدان (مرصاد)” شکست بزرگ تاریخی فرقه رجوی

 

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=33723

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

افشاگری های روزنامه نگاران غربی درباره نقض حقوق بشر در تشکیلات مجاهدین

افشاگری های روزنامه نگاران غربی درباره نقض حقوق بشر در تشکیلات مجاهدین

امروزه کافی است واژه MEK را در گوگل جستجو کنیم که به انبوهی از منابع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *