هنر و سینما
537 بازدید
دونالد ترامپ بازرسی دفتر وکیلش از سوی اف‌بی‌آی را حمله به آمریکا خواند

دونالد ترامپ بازرسی دفتر وکیلش از سوی اف‌بی‌آی را حمله به آمریکا خواند

Tuesday, April 10, 2018

ترامپ در گفت‌وگو با خبرنگاران در کاخ سفید اقدام اف‌بی‌آی را «ورود با استفاده از زور» به دفتر وکیل خود توصیف کرده و گفته اقدامات رابرت مالر، بازرس ویژه پرونده «دخالت روسیه در انتخابات آمریکا» و تیم او، تصفیه حساب سیاسی است: «این وضعیت شرم‌آور است».

Donald Trump

اظهارات تازه ترامپ بار دیگر به گمانه‌زنی‌ها در این مورد که او ممکن است به‌دنبال پایان دادن به کار رابرت مالر و تیم او باشد، دامن زده‌است. کاخ سفید تاکنون چندین بار این موضوع را رد کرده‌است.

مایکل کوهن ، وکیل شخصی رئیس جمهوری آمریکا

ماموران پلیس فدرال آمریکا، ‌اف بی آی، با بازرسی دفتر مایکل کوهن ، وکیل شخصی رئیس جمهوری آمریکا ، تعدادی سند و مدرک را با خود بردند. رسانه‌های آمریکا می‌گویند اسنادی که مربوط به پرداخت پول به یکی از هنرپیشه‌های پورنوگرافی است می‌تواند در میان این مدارک باشد. پیشتر کوهن پذیرفته بود که سال ۲۰۱۶ به طور شخصی به این هنرپیشه مبلغ ۱۳۰ هزار دلار پرداخت کرده است. این هنرپیشه سال ۲۰۱۱ مدعی شده بود که با ترامپ رابطه داشته است. ترامپ گفته است که از پرداخت پول از سوی مایکل کوهن به خانم دانیلز اطلاعی ندارد.

استورمی دنیلز، هنرپیشه فیلم های پورن

مایکل کوهن گفته است بخشی از اسناد به دستور رابرت مولر بازرس ویژ‌ه پرونده روسیه از دفتر او برده شده است.

مایکل کوهن از یک جنبه دیگر هم خبرساز بوده است چرا که رابرت مولر بازرس ویژه پرونده رابطه ترامپ با روسیه درباره مایکل کوهن هم تحقیق کرده است.

رابرت مالر، رئیس پیشین پلیس فدرال آمریکا در سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۳

گفته می شود حکم بازرسی از دفتر کوهن به درخواست رابرت مولر صادر شده است.

استیون رایان وکیل مایکل کوهن در بیانیه ای اقدام ماموران پلیس فدرال آمریکا را «کاملا بی مورد و غیر ضروری» توصیف کرده است و گفته است مامورات مکاتبات محرمانه بین کوهن و موکلش دونالد ترامپ را ضبط کرده اند.

استیون رایان وکیل مایکل کوهن

رابرت مالر، رئیس پیشین پلیس فدرال آمریکا در سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۳، یعنی زمان ریاست‌جمهوری جرج بوش و باراک اوباما بود. وزارت دادگستری ایالات متحده سال پیش او را به‌عنوان بازرس ویژه برای رسیدگی به اتهام‌های مربوط به دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ برگزید.

روسیه اتهام دخالت در انتخابات آمریکا را رد کرده‌است. ترامپ بارها تاکید کرده هیچ‌گونه تبانی میان ستاد انتخاباتی او و مسکو، در جریان انتخابات، صورت نگرفته‌است.

ترامپ بازرسی دفتر وکیلش از سوی اف‌بی‌آی را حمله به آمریکا خواند

جان داوئد، وکیل ارشد دونالد ترامپ که امور حقوقی پرونده روسیه را برعهده داشت ماه گذشته استعفاء داد. او گفته بود که آقای ترامپ دیگر به توصیه‌های او توجه نمی‌کند.

آدام شیفت، نماینده ارشد حزب دمکرات در کمیته امور اطلاعاتی مجلس سنای آمریکا، روز دوشنبه گفت پلیس فدرال آمریکا برای بازرسی از دفتر وکیل ترامپ، از مقام قضائی مجوز اخذ کرده بود. به گفته آقای شیفت این رخداد نه یک تصفیه حساب سیاسی، که بر پایه اصول رایج در حکومت قانون صورت گرفته‌است.

لینک های مرتبط :

اندرو مک کیب، قائم مقام مستعفی و اخراج شده رییس پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی، یاداشت مکالمات خود با ترامپ را به کمیته تحقیق داد

جف سشنز در پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا مورد سوال قرار گرفت

مایکل فلین مشاور سابق ترامپ دروغگویی به پلیس فدرال را پذیرفت

احضار پل منافورت رئیس ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ به دادگاه در رابطه با دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

 

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=33704

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

مایکل سینگ کارشناس ارشد اندیشکده «موسسه واشنگتن برای سیاست خاور نزدیک»: ترامپ به دنبال معامله بزرگ با ایران است

کارشناس ارشد اندیشکده «موسسه واشنگتن برای سیاست خاور نزدیک»: ترامپ به دنبال معامله بزرگ با ایران است

مایکل سینگ کارشناس ارشد اندیشکده «موسسه واشنگتن برای سیاست خاور نزدیک»: ترامپ به دنبال معامله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *