هنر و سینما
323 بازدید
برخلاف انتظار باند رجوی، فقط چند ساختمان گزینشی سوری ها منهدم شد!!

برخلاف انتظار باند رجوی، فقط چند ساختمان گزینشی سوری ها منهدم شد!!

فریدون اورموی (تحلیلگر و فعال سیاسی)

ارسال به سایت نیم نگاه

 Sunday, April 15, 2018

در بیانیه ی ۱۳۹۶/۱/۲۵ شورای مقاومت ضد ملی رجوی آمده است :

” نابودی تاسیسات شیمیایی دیکتاتور سوریه یک اقدام ضروری برای پایان فاجعه در سوریه است و باید با اخراج کامل پاسداران و شبه نظامیان مزدورشان از سراسر منطقه تکمیل شود. هدف قرار دادن مراکز و تاسیسات تولید و نگهداری سلاحهای مرگبار شیمیایی دیکتاتور بیرحم سوریه و از کار انداختن ماشین جنگی این رژیم، یک اقدام ضروری برای پایان دادن به فاجعه تاریخی سوریه است که ۷ سال است بیش از ۵۰۰ هزار کشته در میان کودکان و زنان و مردان بیگناه و بی دفاع بجای گذاشته و نیمی از مردم این کشور را آواره کرده و دامنه آن بسا فراتر از مرزهای این کشور رفته است “.

اگر چنین تسلیحاتی وجود داشت و کسانی که میخواستند آنها را منهدم بکنند که خود نداشتند، بازهم میشد که گفت کار بدی صورت نگرفته است.

اما مسئله اینجاست که نه سوریه سلاح شیمیایی داشت- همانطور که عراق نداشت – نه هدف این حمله ی مسخره ضربه زدن به این مراکز تسلیحاتی بود!

Missile attack on Syria

اگر مرکز یک تسلیحات شیمیایی در کنار دمشق بمباران شود ، حتما افراد زیادی ازمردم سوریه به کام مرگ رفته بودند و یا الان دربیماستان ها بستری بودند که چنین نشد و معلوم شد که سلاح های شیمیایی درکار نبوده است و میخواسته اند جلوی انتشار تصاویر آزمایشگاه های موشکی را که مال تکفیری ها و ساخت آمریکا بوده و به تصرف ارتش سوریه درآمده بود ، گرفته و مانع اعزام مامورین سازمان ملل متحد که به درخواست روسیه قرار به اعزامشان بود، بگیرند تا گند کار بیش از آنچه که درآمده ، درنیآید!

هدف اصلی عبارت از این بود که ترامپ گافی در توییتر خود داده بود و آمریکا ناگزیر به حمله!

بنابراین کار طوری ترتیب داده شد که ترامپ خراب نشود و چند ساختمان مستعمل سوریه بمباران شود تا حیثیت نظامی بشدت ضربه خورده ی آمریکا در سوریه ، بیش ازاین خدشه دار نشود!

حمله موشکی آمریکا به سوریه

برای خرابی این چند ساختمان کم ارزش ، آمریکا و متحدانش ۷۳ موشک (بقول ترامپ هوشمند، خوشگل و جدید) را از دست دادند که قیمت آنها ده ها برابر این ساختمان های ویران شده ی سوریه بود و نتیجه این شد که اسکنجبین صفرا فزاید و پول عربستان برباد رفته و ضربه ی جدیدی بر ابهت نظامی آمریکا و استعمارگران سابق خاورمیانه (انگلیس و فرانسه) وارد آید و ما زمانی که از افول امپراطوری ۱۰۰ ساله آمریکا سخن میگوییم که  گویا مقرر بوده این افول از سوریه شروع شود ، منظورمان همین است!

دوست نکته سنجی در توییتر خود نوشته بود که عربستان با پرداخت یک دهم این مبلغ به بشار اسد، میتوانست این ساختمان ها را کاملا بدست خود اسد ویران کند و اینهمه ولخرجی و تلفات موشکی جایی نداشت!!!

ولادیمیر پوتین

در ادامه :

” سیاست مماشات با فاشیسم دینی حاکم باعث شد که این رژیم بدون پرداخت هیچ قیمتی جنایت علیه بشریت و جنایات جنگی در داخل و خارج ایران را بنحو بیسابقه ای افزایش دهد. زمان پایان دادن قطعی به مماشات و چشم پوشی در مقابل این جنایات که نقض آشکار قوانین و معیارهای شناخته شده بین المللی است فرا رسیده است  “.

خود ترامپ گفته بود که ایران عملا با تروریزم مبارزه میکند و سران قبلی آمریکا با عدم شرکت در این مبارزه ، عملا آبروی آمریکا را از بین برده است!

حال باند رجوی موظف است که با گفتن یک “غلط کردم” ، این سخنان ترامپ را اصلاح و مورد انتقاد قرار دهد!

هیچ سندی دال بر دخالت ایران بر تروریزمی که بدست آمریکا و پشتیبانی  مالی و لجستیکی عربستان ، امارات، اردن و …، بوجود آمده وجود ندارد و من حیث المجموع ، عکس قضیه درست است و کار رجوی ها درنشخوار خیانت بار این حرف ها ، هیچ حقیقتی را تغییر نخواهد داد!

وزارت امور خارجه چین : حمله موشکی به سوریه نقض قوانین بین المللی و دوز زدن شورای امنیت است

اما بهتر است ، موضوع را از زبان دیگرانی هم که با اطمینان خاطر میتوان گفت که عامل جمهوری اسلامی نیستند ، بشنویم :

“انتشار خبر حمله نظامی شبانه امریکا، انگلستان و فرانسه به سوریه در رسانه های غربی با آویختن مدال پیروزی بر گردن مهاجمین همراه شد. از جمله بخش فارسی تلویزیون بی بی سی به جای همه محافل بین المللی اعلام نظر کرده و گوینده اخبار ۶۰ دقیقه این رسانه، این حمله را به تاسیسات تولید سلاح های شیمیائی اعلام کرد و کسی هم از گوینده ای که کاسه داغ تر از آش شد نپرسید “مهاجمین این ادعا را می کنند، اما شما چرا بعنوان اظهار نظر خودتان و نه حتی به نقل از مهاجمین خبر حمله را اینگونه به خورد مردم ایران میدهید؟ به یاری فضای مجازی اطلاعات مربوط به این حمله وسیع تر از آنچه رسانه های غربی منتشر کردند و گفتند انتشار یافت. از جمله به نقل از رسانه های تصویری روسیه و مقامات نظامی آن کشور که اطلاعات نظامی خود را بیان کردند و نماینده روسیه در سازمان ملل که تقریبا همین اطلاعات را در سخنرانی خود در شورای امنیت سازمان ملل  تکرار کرد. آنچه را رسانه های غربی ننوشتند تا مردم ندانند این بود که موشک های هوشمند شلیک شده نتوانستند هیچیک از فرودگاه های سوریه را هدف بگیرند و در فضا منفجر شدند. شمار این موشک های منهدم شده توسط دفاع ضد موشکی سوریه ۷۱ تا ۷۲ موشک اعلام شده است. جمعا ۱۰۳ موشک هوشمند به سوی اهدافی در دمشق شلیک شده بود (از جمله فرودگاه ها). نماینده سوریه در سازمان ملل بدرستی در شورای امنیت سئوال کرد که اگر ادعای امریکا مبنی بر حمله به تاسیسات شیمیائی درست باشد باید از آنها پرسید شما چرا از این بیم نداشتند که تمامی منطقه آلوده به مواد شیمیائی شده و جان هزاران نفر را بگیرد؟ جز این است که تولید سلاح شیمیائی صرفا بهانه ای بود برای حمله مستقیم به سوریه؟ این حمله پاسخ به شکستی نبود که در غوطه شرقی خوردید و ارتش سوریه منطقه را از چنگ شما در آورد؟ حمله مشترک امریکا و انگلستان و فرانسه به سوریه به وضوح نشان داد که آنها از شکست داعش در سوریه خشمگین هستند زیرا داعش به نیابت از آنها در سوریه می جنگید و جنایت و فاجعه می آفرید. اهدافی که در سوریه بمباران را عمدتا ساختمان ها و تاسیسات نظامی بود که از قبل و با پیش بینی این حمله، از کارکنان تخلیه شده و به همین دلیل تلفات انسانی به بار نیآمد. موجی از همبستگی با سوریه در کشورهای عربی و در میان مهاجرین عرب و بویژه سوری در کشورهای اروپائی نتیجه دیگر این حمله بود، همچنان که بلند شدن بانگ اعتراض و رسوائی در شورای امنیت سازمان ملل علیه این تهاجم که یاد آور حمله به عراق و لیبی بود نتیجه دیگر آن. در روزهای آینده نتایج دیگر این حمله را سه کشور محور حمله شاهد خواهند بود”.

و نیز گفته شده است که  نوشته های روزنامه های سوپر راست نیویورک تایمز ، واشنگتن پست و … از نتایج این حمله ی احمقانه ، آه وفغان سر داده و تکفیری های تروریست مستقر در قسمت کوچکی از سوریه ، مراتب گله مندی از نوع حمله ی آمریکا و متحدین استعمارگر پیر را مورد شماتت قرار داده و گفته اند که ازاین حملات، آبی برای آنها گرم نشد!!

برنی سندرز سناتور آمریکایی: ترامپ حق دخالت نظامی در سوریه را ندارد

کارشناسان برجسته ی دیگر اما ، حرف قابل تامل تری دارند!

بنا به اطلاعات منتشر شده ازطرف آنها ، بعد از سفاهت توییتری ترامپ و اعلام مخالفت وزیر دفاع و رئیس ستاد ارتش آمریکا با این ایده ، این ۲نفر درکنگره ی آمریکا حاضر شده و دلایل خود را مبنی برنادرست بودن این تصمیم لازم الاجرای ترامپ ، به اطلاع اهالی مجلس رساندند!

دراواخر جلسه ، این ۲ نفر به  جلسه ی شورای عالی امنیت ملی آمریکا احضار شده و توجیه شدند و پس از پایان جلسه حرف خود را به این شکل که یک حمله ی محدود لازم و کافی است ، حرف خود را تغییر دادند و چرا؟

این محافل سیاسی اظهار میدارند که ، اردوغان طی تماس تلفنی خود با پوتین باو گفته است که ترامپ حرفی زده که چاره ای جز اجرای آن نیست و بهتر است این حمله برای حفظ حرمت او، بصورت کم ضرری انجام شود!

خط تلفن موجود بین ارتش آمریکا و روسیه ازمدتها پیش مسدود شده بود و بنابراین دستور بازشدن آن و ارتباط مجدد فرماندهان ارتش دو طرف داده شد و طی این مذاکرات قرار شده که سوریه مراکزی را خالی کرده و بگذارد که بمباران گردد تا از خشم ترامپ کاسته شده واعاده ی حیثیتی ولو کذائی از اوبشود!

بدین ترتیب، ساختمان های مستعمل چندی درخاک سوریه بمباران شد و روسیه دخالتی در سرنگونی این موشک ها که میبایست بدان ساختمان ها بخورند ، نکرد!

ظاهرا سوریه هم اهمیتی به موضوع نداد و فقط موشک های شلیک شده به تاسیسات نظامی و فرودگاه ها را بصورت موفقیت آمیزی هدف قرار داد!

و نتیجه غائی آن شد که احساسات مثبت عمومی جهانی و مخصوصا سوری ها ، بطرف بشار اسد جاری شد و موقعیت او را قوی تر از آنچه که بود کرد و بار دیگر معلوم شد که :

عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد

لینک های مرتبط :

برنی سندرز سناتور آمریکایی: ترامپ حق دخالت نظامی در سوریه ندارد

انگشت‌ها روی ماشه… هشدار سازمان هواپیمایی اروپا به خطوط هوایی در مورد پرواز در اطراف سوریه‎‎

پروازهای خیالی مریدان چشم و گوش بسته ی رجوی خودشیفته!!

از مسعود رجوی و ترور مستشاران نظامی آمریکا تا بزم مریم رجوی با رفقای جنگ طلب – بخش اول

 

 

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=33861

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

استاد اقتصاد دانشگاه الزهرا: به اسم بخش خصوصی غارت‌گری می‌کنند... تثبیت ارز در 9 هزار تومان تولید داخلی را تعطیل می‌کند

استاد اقتصاد دانشگاه الزهرا: به اسم بخش خصوصی غارت‌گری می‌کنند… تثبیت ارز در ۹ هزار تومان تولید داخلی را تعطیل می‌کند

استاد اقتصاد دانشگاه الزهرا: به اسم بخش خصوصی غارت‌گری می‌کنند… تثبیت ارز در ۹ هزار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *