329 بازدید
یوکیا آمانو: شکست برجام، زیانی بزرگ برای راستی آزمایی و چندجانبه گرایی است

یوکیا آمانو: شکست برجام، زیانی بزرگ برای راستی آزمایی و چندجانبه گرایی است

Monday, March 05, 2018

وین – یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز (دوشنبه) در آغاز نشست فصلی شورای حکام با تاکید بر اهمیت توافق هسته ای با ایران گفت: اگر بنا بر شکست برجام باشد، این امر زیان بزرگی برای راستی آزمایی هسته ای و برای چندجانبه گرایی خواهد بود.

آمانو در سخنرانی آغازین خود در نشست شورای حکام گفت: آژانس کار تایید و راستی آزمایی اجرای تعهدات مرتبط با هسته ای ایران در برجام را در مدت بیش از دو سال انجام داده است.

وی افزود: برجام یک دستاورد مهم برای راستی آزمایی هسته ای است. من تا به امروز می توام بگویم که ایران در حال انجام تعهدات هسته ای خود است. ضروری است که ایران به اجرای کامل این تعهدات ادامه دهد.

مدیر کل آژانس افزود: اگر قرار باشد برجام شکست بخورد، این زیان بزرگی برای راستی آزمایی هسته ای و چندجانبه گرایی خواهد بود.

یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی

آمانو در ادامه سخنرانی خود گفت: آژانس از ایران درخواست کرده است که توضیحات بیشتری درباره طرح های مربوط به توسعه چرخه سوخت هسته ای مرتبط با پیشران هسته ای دریایی ارائه دهد.

وی افزود: آژانس همچنان عدم انحراف مواد هسته ای اعلام شده ایران را تایید می کند و ما به تمام سایتها و اماکن مورد نیاز دسترسی داشته ایم. ارزیابی های مربوط به وجود نداشتن مواد و فعالیت های هسته ای اعلام نشده در ایران ادامه دارد.

نشست فصلی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی از دقایقی پیش در مقر آژانس در وین آغاز شد و بررسی گزارش جدید مدیرکل درخصوص اجرای تعهدات هسته ای ایران در برجام از جمله محورهای کاری این نشست است.

واکنش موگرینی به سخنرانی ترامپ: کسی در دنیا نمی‌تواند برجام را لغو کند

در نشست فصلی شورای حکام که روزهای دوشنبه تا جمعه این هفته برگزار می شود، علاوه بر بررسی موضوع برجام مسائل دیگری از جمله اجرای توافق های پادمانی آژانس در کره شمالی و سوریه و همچنین گزارشهای مربوط به مرور ایمنی و فناوری هسته ای مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

رضا نجفی نماینده جمهوری اسلامی ایران به خبرنگار ایرنا گفت که او در جلسه امروز به عنوان رئیس گروه ۷۷ درباره موضوعات ایمنی و فناوری هسته ای سخنرانی می کند.

یوکیا آمانو مدیر کل آژانس در آغاز نشست شورای حکام سخنرانی می کند و ساعت ۱۴و۳۰ دقیقه امروز(دوشنبه) به وقت محلی نیز در کنفرانسی خبری شرکت خواهد کرد.

لینک های مرتبط :

حفظ برجام از خطر ترامپ

یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در کنفرانس رم یک بار دیگر بر پایبندی ایران به تعهدات برجام تأکید کرد

زیگمار گابریل وزیر خارجه آلمان: برچیده‌شدن برجام پیامی در جهت گسترش سلاح اتمی است

واکنش موگرینی به سخنرانی ترامپ: کسی در دنیا نمی‌تواند برجام را لغو کند

 

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=32787

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

استعفا در کاخ سفید

استعفای مقام ارشد کاخ سفید، در جریان تحریم ها علیه عربستان

یک مقام ارشد کاخ سفید مسئول تنظیم سیاست های امریکا در قبال عربستان سعودی عصر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *