هنر و سینما
298 بازدید
گفته بودند که اهداف چهارشنبه سوریایی باند رجوی، محقق نخواهد شد!

گفته بودند که اهداف چهارشنبه سوریایی باند رجوی، محقق نخواهد شد!

فریدون اورموی (تحلیلگر و پژوهشگر سیاسی)

ارسال به سایت نیم نگاه

Thursday, March 15, 2018

زمانی که باند رجوی تمام تخم مرغ هایش را درسبد کم دوام چهارشنبه سوری ریخت و حتی مهدی خدایی صفت را که تئوریسین اش مینامند ، به میدان آورد تا با اسلوب های علمی؟! ثابت کند که این روز نقطه ی عطفی در تاریخ ایران است و نباید فرصت را از دست داد و اجازه نداد که رژیم که قرار بود در این روز مخصوص شادی کردن سرنگون شود، برجا باشد و…

 یکی از دوستان ما در این مورد پاسخ داده بود:

” البته برگزاری یک جشن بجا مانده از نیاکان که بیشتر رفتن سرما را با آتش افروزی ها و ابراز شادمانی ها بدرقه میکنند، کار جالبی ممکن است باشد ولی طلایی بودن آن بشدت محل شک و تردید است!

درایام قدیم و با کمبود وسائل گرم کننده و زجری که مردم از این بابت میکشیدند، واقعا هم فرا رسیدن گرمای توانبخش ، نعمت بی همتایی برای مردم بود که البته حالا اینطور نیست و انسان های معاصر ، زمستان چندان سختی را تجربه نمی کنند که مراسم چهارشنبه ، ارزشی برابر ارزشی که نیاکان سرمازده ، کرخت و بیکار شده ی ما از زمستان داشتند ، داشته باشد!

در هر صورت این مراسم یادگاری از پیشینیان است و از بابت تنوع کوتاه مدتی که به زندگی میدهد ، قدری جالب میتواند باشد.

اما مسئله دراینجاست که آتش افروزی های قدیم ، جنبه های انفجاری نداشت و خطراتی هم که ممکن بود داشته باشد ، درقیاس با وسایل بکار رفته ی امروزی در آتش بازی ها ، قابل چشم پوشی بود… این روز نادر ۴۰ سال است که از زاویه ی دید شما اتفاق میافتد و نتیجه ای جز هوای غلیظ دود اندود، انسان های مصدوم، کشته هایی که ایام عید خانواده ی مربوطه و وابستگان را به عزا تبدیل میکنند و هزینه هایی که بر جیب تنگ ” خلق قهرمان ” تحمیل میشود ، تکرار میگردد و شما چه سودی ازاین مسئله میکنید؟!

آیا مثال گرگی نیستید که هوای تاریک را می پسندید و از روشنائی نفرت دارید؟!

اگر این حرکات قیام است ، نام تظاهرات ۵ میلیونی زنان اسپانیا را که پریروز – بمناسبت روز جهانی زن و اعتراض به تداوم سیستم سلطه – تابعیت انجام گرفت- چه میتوان نامید ؟! چرا گروه خونی شما با این تظاهرات مردمی و قدرتمند ، دمساز نیست “؟!

چهارشنبه سوری

درهرصورت ، چهارشنبه سوری گذشت و انقلابی روی نداد و جشن و شادی های مردم منطبق با آرزوهای رجوی از آب در نیآمد!

البته طبق پیش بینی دوست یاد شده ، این مراسم زشتی هایی هم از قبیل آلودگی جوی و صوتی داشت به همراه تلفات و صدمات انسانی که هیچ انسان عاقلی آرزوی آنرا نداشت و از این رو بود که تمامی تحصیلکردگان و نخبه های کشور مخالفت صریح خود را با این بازی های غیر مدنی اعلام کردند!

درهر صورت ، گذشت زندگی چند روزه ثابت کرد که باند رجوی درتحلیل وضع روحی وفرهنگی مردم ابدا در باغ نیست!

در گرماگرم اجرای مراسم سنتی چهار شنبه سوری ، البته باند رجوی در کنار استفاده های فراوان از نرم ابزارهای میکس و مونتاژ ، تحرکات حقیری هم انجام داد که درمیان ولوله های شادی مردم گم و گور شد!

آرش رضایی: مجاهدین خلق به آخر خط رسیده اند

رجوی ها توانستند با شناسائی تعدادی از معتادین ، جوانان بی هویت و …، صحنه های چند ثانیه ای و آنهم دور ازچشم اغیار! تولید کرده و در رسانه ی تصویری شان به کرات و ازجوانب مختلف نشان دهند و بگویند که پایگاهی در میان مردم دارند!

باند رجوی اعضای زندان کشیده ی خود را هم نتوانست همراه خود سازد و آنها باعدم تمکین به دستورات رجوی ها، کاسه ی خود را از او جدا کرده و نخواستند در جرگه ی معتادان و اراذل و اوباش قرار گیرند!

آنها با این کار خود به رجوی فهماندند که :

” گذشت آن زمانی که زآنسان گذشت “!

این کارهای بزدلانه ، هرگز وجود پایگاه اجتماعی جریانی را نشان نمی دهد و همگان میدانند که در یک کشور ۸۱ میلیونی – این کشور هر نامی هم که داشته باشد- اجیر کردن یک دوجین لمپن و تهیه ی کلیپ های دلخواه چند ثانیه ای در جای خلوت – حتی در درون خانه – کار شاقی نیست و حتی یک فرد هم میتواند با چند ده میلیون تومانی که باین قبیل افراد معتاد و مجهول الهویه میدهد، از این کلیپ ها داشته باشد!

درهر صورت، علیرغم توصیه های انسان های با فراست و تحلیلگر ، رجوی گوش شنوائی داشت و گویا که هنوز هنوز ها ، میخ آهنین بر سنگ نخواهد رفت!

لینک های مرتبط :

آئین چهارشنبه سورى و توصیه هاى مخرب و تروریستى مریم رجوى

باز هم چهارشنبه سوری و فراخوان های تکراری فرقه تروریستی رجوی

باند رجوی جاده صاف کن امپریالیسم جهانی

فرار دو نفر از اسارتگاه فرقه مخوف رجوی در آلبانی … ریزش نیرو ادامه دارد

 

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=33140

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

همراهی عربستان سعودی و فرقه تروریستی مجاهدین خلق

همراهی عربستان سعودی و فرقه تروریستی مجاهدین خلق

همراهی عربستان سعودی و فرقه تروریستی مجاهدین خلق مصطفی آزاد (تحلیلگر و فعال سیاسی) ارسال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *