335 بازدید
گفته بودند که اهداف چهارشنبه سوریایی باند رجوی، محقق نخواهد شد!

گفته بودند که اهداف چهارشنبه سوریایی باند رجوی، محقق نخواهد شد!

فریدون اورموی (تحلیلگر و پژوهشگر سیاسی)

ارسال به سایت نیم نگاه

Thursday, March 15, 2018

زمانی که باند رجوی تمام تخم مرغ هایش را درسبد کم دوام چهارشنبه سوری ریخت و حتی مهدی خدایی صفت را که تئوریسین اش مینامند ، به میدان آورد تا با اسلوب های علمی؟! ثابت کند که این روز نقطه ی عطفی در تاریخ ایران است و نباید فرصت را از دست داد و اجازه نداد که رژیم که قرار بود در این روز مخصوص شادی کردن سرنگون شود، برجا باشد و…

 یکی از دوستان ما در این مورد پاسخ داده بود:

” البته برگزاری یک جشن بجا مانده از نیاکان که بیشتر رفتن سرما را با آتش افروزی ها و ابراز شادمانی ها بدرقه میکنند، کار جالبی ممکن است باشد ولی طلایی بودن آن بشدت محل شک و تردید است!

درایام قدیم و با کمبود وسائل گرم کننده و زجری که مردم از این بابت میکشیدند، واقعا هم فرا رسیدن گرمای توانبخش ، نعمت بی همتایی برای مردم بود که البته حالا اینطور نیست و انسان های معاصر ، زمستان چندان سختی را تجربه نمی کنند که مراسم چهارشنبه ، ارزشی برابر ارزشی که نیاکان سرمازده ، کرخت و بیکار شده ی ما از زمستان داشتند ، داشته باشد!

در هر صورت این مراسم یادگاری از پیشینیان است و از بابت تنوع کوتاه مدتی که به زندگی میدهد ، قدری جالب میتواند باشد.

اما مسئله دراینجاست که آتش افروزی های قدیم ، جنبه های انفجاری نداشت و خطراتی هم که ممکن بود داشته باشد ، درقیاس با وسایل بکار رفته ی امروزی در آتش بازی ها ، قابل چشم پوشی بود… این روز نادر ۴۰ سال است که از زاویه ی دید شما اتفاق میافتد و نتیجه ای جز هوای غلیظ دود اندود، انسان های مصدوم، کشته هایی که ایام عید خانواده ی مربوطه و وابستگان را به عزا تبدیل میکنند و هزینه هایی که بر جیب تنگ ” خلق قهرمان ” تحمیل میشود ، تکرار میگردد و شما چه سودی ازاین مسئله میکنید؟!

آیا مثال گرگی نیستید که هوای تاریک را می پسندید و از روشنائی نفرت دارید؟!

اگر این حرکات قیام است ، نام تظاهرات ۵ میلیونی زنان اسپانیا را که پریروز – بمناسبت روز جهانی زن و اعتراض به تداوم سیستم سلطه – تابعیت انجام گرفت- چه میتوان نامید ؟! چرا گروه خونی شما با این تظاهرات مردمی و قدرتمند ، دمساز نیست “؟!

چهارشنبه سوری

درهرصورت ، چهارشنبه سوری گذشت و انقلابی روی نداد و جشن و شادی های مردم منطبق با آرزوهای رجوی از آب در نیآمد!

البته طبق پیش بینی دوست یاد شده ، این مراسم زشتی هایی هم از قبیل آلودگی جوی و صوتی داشت به همراه تلفات و صدمات انسانی که هیچ انسان عاقلی آرزوی آنرا نداشت و از این رو بود که تمامی تحصیلکردگان و نخبه های کشور مخالفت صریح خود را با این بازی های غیر مدنی اعلام کردند!

درهر صورت ، گذشت زندگی چند روزه ثابت کرد که باند رجوی درتحلیل وضع روحی وفرهنگی مردم ابدا در باغ نیست!

در گرماگرم اجرای مراسم سنتی چهار شنبه سوری ، البته باند رجوی در کنار استفاده های فراوان از نرم ابزارهای میکس و مونتاژ ، تحرکات حقیری هم انجام داد که درمیان ولوله های شادی مردم گم و گور شد!

آرش رضایی: مجاهدین خلق به آخر خط رسیده اند

رجوی ها توانستند با شناسائی تعدادی از معتادین ، جوانان بی هویت و …، صحنه های چند ثانیه ای و آنهم دور ازچشم اغیار! تولید کرده و در رسانه ی تصویری شان به کرات و ازجوانب مختلف نشان دهند و بگویند که پایگاهی در میان مردم دارند!

باند رجوی اعضای زندان کشیده ی خود را هم نتوانست همراه خود سازد و آنها باعدم تمکین به دستورات رجوی ها، کاسه ی خود را از او جدا کرده و نخواستند در جرگه ی معتادان و اراذل و اوباش قرار گیرند!

آنها با این کار خود به رجوی فهماندند که :

” گذشت آن زمانی که زآنسان گذشت “!

این کارهای بزدلانه ، هرگز وجود پایگاه اجتماعی جریانی را نشان نمی دهد و همگان میدانند که در یک کشور ۸۱ میلیونی – این کشور هر نامی هم که داشته باشد- اجیر کردن یک دوجین لمپن و تهیه ی کلیپ های دلخواه چند ثانیه ای در جای خلوت – حتی در درون خانه – کار شاقی نیست و حتی یک فرد هم میتواند با چند ده میلیون تومانی که باین قبیل افراد معتاد و مجهول الهویه میدهد، از این کلیپ ها داشته باشد!

درهر صورت، علیرغم توصیه های انسان های با فراست و تحلیلگر ، رجوی گوش شنوائی داشت و گویا که هنوز هنوز ها ، میخ آهنین بر سنگ نخواهد رفت!

لینک های مرتبط :

آئین چهارشنبه سورى و توصیه هاى مخرب و تروریستى مریم رجوى

باز هم چهارشنبه سوری و فراخوان های تکراری فرقه تروریستی رجوی

باند رجوی جاده صاف کن امپریالیسم جهانی

فرار دو نفر از اسارتگاه فرقه مخوف رجوی در آلبانی … ریزش نیرو ادامه دارد

 

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=33140

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

افشاگری های روزنامه نگاران غربی درباره نقض حقوق بشر در تشکیلات مجاهدین

افشاگری های روزنامه نگاران غربی درباره نقض حقوق بشر در تشکیلات مجاهدین

امروزه کافی است واژه MEK را در گوگل جستجو کنیم که به انبوهی از منابع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *