هنر و سینما
694 بازدید
نمایشگاه عکس «گلمردگی» نیکی کریمی برپا می شود

نمایشگاه عکس «گل مردگی» نیکی کریمی برپا می شود

سومین نمایشگاه عکس‌های نیکی کریمی کارگردان بازیگر و تهیه‌کننده سینمای ایران از روز جمعه ٢٧ بهمن‌ماه در گالری اعتماد باغ نگارستان افتتاح می‌شود.

تهران

به گزارش شامگاه سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا، این نمایشگاه از روز جمعه ٢٧ بهمن در گالری اعتماد واقع در میدان بهارستان، خیابان دانشسرا، باغ نگارستان آغاز می شود و ‎تا ١۵ اسفند‌ماه به استثنای دوشنبه ها از ساعت ١١ تا ٢٠ برای بازدید عموم دایر است.

نمایشگاه عکس دل مردگی

نیکی کریمی که پیش از این دو نمایشگاه از عکس‌های خود، یکی در گالری گلستان در ایران و دیگری در گالری کورت یارد امارات به نمایش گذاشته تا امروز سبک‌های مختلف عکاسی را تجربه کرده اما عکاسی از طبیعت در آثار او چشم‌گیرتر است.

‎اولین نمایشگاه عکس‌های نیکی کریمی با عنوان «افق‌ها» در سال ٨٨ در گالری گلستان برگزار شد که مجموعه عکس‌ها از سفری بوده که از کاشان و اصفهان شروع شده و تا لرستان و بعد هم از آن به طرف بندرانزلی و رشت تا لاهیجان و ماسوله ادامه داشت.

نیکی کریمی کارگردان و بازیگر سینما

مناظر طبیعی بدون انسان، افق‌های گسترده و تپه‌ماهورهای چشم‌نواز، همین مجموعه در سال ۱۳۸۹ در گالری کورت یارد امارات نیز به نمایش گذاشته شد.

‎به گفته وی عکاسی مجموعه «گل مردگی» در سال ۹۴ شروع شده و فراز و نشیب بسیاری داشت تا به تصویر نهایی برسد.

تهران ـ گالری اعتماد باغ نگارستان

کریمی در این خصوص گفت: «این اولین بار بود که از طبیعت و خیابان و دوربین روی دست به استودیو می‌رفتم و صحنه‌ها را می‌چیدم. احساس یک «فیلمساز نقاش» را داشتم که باید قابی ابدی از تصویرش می‌ساخت. مردن و به استعاره از آن، پژمردن جهانم را به هم زده بود چرا که مرشد همیشگی‌ام را از دست داده بودم و درگیر ذهنی به تصویر کشیدن این فقدان بودم. همزمان اخبار نابسامانی‌های خاورمیانه من را بیشتر به مفهوم نیستی و فقدان درگیر می‌کرد. احساس تک‌افتادگی و تنهایی در جهانی بی‌نور و بی‌امنیت. همه اینها من را رساند به «گل مردگی».

نمایشگاه عکس دل مردگی

لینک های مرتبط :

ناگفته های هنگامه گلستان از کاوه گلستان ـ حرفه ، ثبت حقیقت ـ قسمت دوم

گفتگو با جایلز دولی Giles Duley ـ در باره عکاسی بشردوستانه ـ قسمت دوم

 

 

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=32145

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

برندگان سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر ـ الیور استون مهمان ویژه

برندگان سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر ـ الیور استون مهمان ویژه

الیور استون در سی‌وششمین جشنواره جهانی فیلم فجر سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *