هنر و سینما
406 بازدید
مصاحبه با نصیر حیدری (عضو سابق فرقه مجاهدین) ـ تشویق به خودسوزی اعضای مجاهدین ـ قسمت هشت

مصاحبه با نصیر حیدری (عضو سابق فرقه مجاهدین) ـ تشویق به خودسوزی اعضای مجاهدین ـ قسمت هشت

لینک به قسمت هفت مصاحبه با نصیر حیدری ـ تشویق به خودسوزی اعضای مجاهدین

آرش رضایی:

در جریان دستگیری مریم در ۱۷ ژوئن ۲۰۱۳ و خودسوزی های سازمان یافته اعضای مجاهدین که به اعتراف اغلب کادرهای تشکیلاتی جدا شده ی مجاهدین کاملا هدایت شده و به تشویق سران تشکیلات رجوی در کشورهای اروپایی اتفاق افتاد، پس از انزجار افکارعمومی جهانی و غربی از خودسوزی های فرقه ای و قرون وسطایی، دارودسته ی رجوی سعی کردند با ترفند تبلیغاتی و شیوه های فریبکارانه ـ قربانی شدن اعضای تشکیلات را عملی مبتنی بر اراده ی فردی و نه اقدامی سازمان یافته و تشکیلاتی قلمداد کنند. مایلم دیدگاه شما را در این رابطه بدانم.

آقای نصیر حیدری:

بر همه افراد قرارگاه اشرف مشخص بود که سازمان دستور خودسوزی را داده است. فاکت ها و مدارک زیادی می توان ارائه داد. یک شاهد عینی من هستم و نظاره گر مواضع مسئولین سازمان در اشرف و تشویق افراد برای خودسوزی به خاطر آزادی مریم (رجوی) بودم. دوست دارم به یک مورد خاصی اشاره کنم، یادم است تابستان سال ۸۲ بود. یک شب “مهناز گرامی” فرمانده قرارگاه به ما در نشست گفت: مریم دستگیر شده است و شروع کرد به بد و بیراه گفتن به دولت فرانسه و از فدا و صداقت حرفها زد. تعدادی از افراد مانند “محمد رزاقی” که بعدها از سازمان جدا شد به تیف رفت و پناهنده امریکائیها شد به سر و صورتشان زدند و گریه و زاری کردند و خواستار اقدام انتحاری شدند. مهناز گرامی گفت: احساسات شما پاک و مقدس است ولی در کانال نادرست استفاده نکنید. بروید گزارش بنویسید برای مسئولتان که چکار کنیم.

خودسوزی مجاهدین در اروپا

منظور مهناز و لحن کلامش دقیقا این بود که تقاضای “خودسوزی” کنید. او غیر مستقیم افراد را تشویق به خودسوزی و عملیات انتحاری برای رهایی مریم کرد. روز بعد مجدداً مهناز گرامی نشست گذاشت و به بچه ها گفت: همه برای شیراک رئیس جمهور فرانسه ، صدراعظم آلمان و نخست وزیر انگلیس نامه بنویسید و تاکید کنید در صورتی که مریم آزاد نشود اقدام به خودسوزی خواهید کرد. روزهای بعد صحنه های خودسوزی افراد را در اشرف مرتب و مداوم نشان می دادند و بچه ها را تحریک می کردند، آنان احساساتی می شدند و به مسئولین پیشنهاد انتقال به اروپا جهت خودسوزی می دادند.

باید اعتراف کنم در این روزها همه پاسیو شدیم و چون احساس می کردیم دیگر آینده ای نداریم همه ی ما را یاس و ناامیدی فرا گرفته بود.

در یکی از شب ها مسئولین سازمان طی نشستی با حضور همه ی افراد قرارگاه اشرف گفتند: امشب شب زنده داری داریم و همه باید خشم خود را خوب بیان کنند و جلوی دوربین فریاد بزنند تا شیراک و مقامات فرانسوی خشم شما را ببینند.

مصاحبه نصیر حیدری عضو سابق مجاهدین با سایت نیم نگاه

آن شب یک تجمع همراه با برنامه هنری در خیابان ۱۰۰ گذاشته شد و تا صبح ادامه داشت. بیشتر روی تحریک ذهن و احساسات بچه ها برای خودسوزی و عملیات انتحاری کار شد. تا احساسات نفرات را برانگیزانند که در صورت لزوم افراد را جهت خودسوزی به اروپا بفرستند.

در واقع مسئولین سازمان در اشرف صحنه هایی درست کردند تا نفراتی که حاضر نبودند برای مریم خودسوزی کنند تظاهر به خودسوزی کنند چند شخصیتی باشند، به اصطلاح فیلم بازی کنند به این شکل سعی می شد همه ی افراد خود را احساساتی نشان بدهند و به طور نامحسوس افراد را وادار می کردند تقاضای خودسوزی کنند و اقدام به خودسوزی و یا عمل انتحاری را امری شخصی و اقدامی داوطلبانه نشان می دادند که ربطی به سران مجاهدین نداشت. در حالی که همه برنامه ها، صحنه سازی ها و سخنان تهییج آمیز فرماندهان قرارگاه اشرف در راستای زمینه سازی برای خودسوزی افراد در اروپا ترتیب داده می شد.

ادامه دارد…

لینک های مرتبط :

یودیت نورینک ـ نویسنده کتاب «شهدای گمراه»، در پادگان اشرف چه گذشت؟ از خودسوزی ندا تا شکنجه یاسر

مصاحبه با نصیر حیدری (عضو سابق فرقه مجاهدین) ـ نشست موسوم به اختاپوس و انتخابات ـ قسمت شش

دست نوشته های قرارگاه اشرف ـ فرار مریم رجوی به پاریس و خودسوزی اعضای تشکیلاتی ـ قسمت دهم

مصاحبه سایت نیم نگاه با آقای عادل اعظمی (عضو جدا شده از مجاهدین خلق ـ ساکن انگلستان) ـ خیانت فرقه رجوی ـ قسمت نهم

مقاله صدیقه مجاوری دلیلی بر اثبات یا نفی دعاوی رجوی در انقلاب به اصطلاح ایدئولوژیکی داخلی فرقه رجوی؟

 

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=31915

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

مصاحبه سایت نیم نگاه با آقای عادل اعظمی (عضو سابق مجاهدین خلق ـ ساکن انگلستان) ـ اهداف رهبری مجاهدین خلق از میتینگ ویلپنت پاریس ـ قسمت یازدهم

مصاحبه سایت نیم نگاه با آقای عادل اعظمی (عضو سابق مجاهدین خلق ـ ساکن انگلستان) ـ اهداف رهبری مجاهدین خلق از میتینگ ویلپنت پاریس ـ قسمت یازدهم

ادامه گفتگو با آقای عادل اعظمی Saturday, June 30, 2018 آرش رضایی: عادل جان گفتگو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *