373 بازدید
این حمایت از چه قماش است ؟!

این حمایت فرقه رجوی از چه قماش است ؟!

فریدون اورموی (پژوهشگر و تحلیلگر سیاسی)

ارسال به سایت نیم نگاه

Saturday, February 17, 2018

باند رجوی خوشحال از یک نوشته ی نشریه ی کنگره آمریکا که که راستگراترین نشریه ی حکومتی این کشور است ، چنین نقل میکند :

“ریموند تنتر مشاور امنیت ملی سابق آمریکا و ایوان ساشا شیهان مدیر برنامه مطالعات عالی در روابط بین‌الملل و امنیت انسانی در دانشگاه بالتیمور طی مقاله‌یی که روز یکشنبه ۲۲بهمن در نشریه هیل وابسته به کنگره آمریکا درج شده از جمله نوشتند: پیونگ یانگ تنها رژیم سرکوبگری نیست که دولت ترامپ باید با آن برخورد کند، رژیم ایران نیز وجود دارد. شرایطی که رژیمهای سرکوبگر کره شمالی و ایران دارند کاملا متفاوت هستند: پیونگ یانگ ایزوله شده و زیر فشار نیروهای خارجی  است. اما تهران با بزرگترین قیام های داخلی از سال ۲۰۰۹ مواجه است “.

ریمون تنتر کسی است که بصورت پیاپی به نفع باند رجوی مطلب مینویسد ، در خیمه شب بازی های مریم رجوی شرکت کرده و با اخذ اجرت المثل سخنرانی میکند. مخالف برجام است و دشمن سر سخت مردم ایران و …!

ریمون تنتر کسی است که بصورت پیاپی به نفع باند رجوی مطلب مینویسد ، در خیمه شب بازی های مریم رجوی شرکت کرده و با اخذ اجرت المثل سخنرانی میکند. مخالف برجام است و دشمن سر سخت مردم ایران

کره شمالی که بقول ایشان و به تایید رجوی ها ایزوله است ، چه هیزم تری به این ضدبشرها فروخته که دست ازسرش برنمی دارند؟!

گناهش این است که میگوید در مرزهای ما مانورهای خطرناک مداوم انجام ندهید و پای میز مذاکره بنشینید و زمانی که جهانیان را قانع کردید که  سوء نیتی در بین نیست ، کره شمالی از فعالیت های هسته ای خود دست میکشد!

این موضوع قبلا هم وجود داشت و آمریکا توافقات مهم را بطور یکجانبه ای لغو کرد که نشان دهد به چیزی جز تسلیم کامل کره شمالی راضی نیست! میل کثیفی که  در مورد ایران هم دارد!

از نشست موفقیت آمیز رهبران دو کره ، چند صباحی نمی گذرد و در طول این مدت کوتاه ، آمریکا با قلدری تمام از قبول این توافقات مهم سرباز زد و به عاملش – دولت کره جنوبی-  فشار آورد که از این مذاکرات نکند!

این نیات پلید با شدت وضعف کمتر یا بیشتر، درمورد ایران هم جریان دارد و با وجودی که همواره تعداد معترضین در ایران کمتر از خود آمریکاست ، چرا باید این اعتراضات طبیعی “قیام” نامیده شود؟!

اصطلاحی که محبوب باند رجوی است که و شاید در آمریکا کاربردی نداشته باشد و این امر به معنای این است که به سفارش رجوی ها آورده شده. سفارشی که پرهزینه باید باشد!

همینطور :

” عملکردهای سرکوبگرایانه تهران نسبت به تظاهر کنندگانی که برای آزادی می‌جنگند ، رژیم را در موضع دفاعی در برابر رویکرد تهاجمی واشینگتن قرار داده است. علاوه بر این، اتحاد دو حزبی آمریکا در حمایت از تظاهر کنندگان ایرانی، حاکمان مذهبی رژیم را به‌شدت نگران کرده است و چشم‌انداز انقلاب مردم ایران را هر چه بیشتر بارز کرده است…”.

در کجای تاریخ دیده شده که واشنگتن طرفدار آزادی باشد تا بتواند از این حیث ، رژیم ایران را در تنگنا قرار دهد؟

این تظاهرات خام و نابالغ اگر به نقطه ی بلوغ خود برسند ، تبدیل به تظاهرات ضد سلطه گری میشود که دودش درابتدا بچشم خود واشنگتن و سپس رجوی میرود!

حمایت دو حزب آمریکائی- که دراصل یک حزب با دو جناح راست هستند- تنها  حقانیت مطالبات آنها را در معرض سوء ظن روشنفکران مردمی- که قاعدتا این نوع حرکات باید توسط آنها سازماندهی و مدیریت بشود – قرار میدهد و ضربه ی بزرگی به معترضین محق وارد میسازد و این حمایت ها، کار آنها را خرابتر میکند که دیدید کرد!

مجاهدین خلق مزدور طیف ها و عناصر جنگ طلب و دست راستی امریکایی

و نیز:

“تهران مدت هاست که از خواست جهانی برای اداره امور حکومت بشکل درست رویگردان بوده است. اما این تاکتیک حقیقت کمتر شناخته شده تری را برجسته می‌کند  که آن را از دیگر رژیمهای سرکش، از جمله کره شمالی متمایز می‌کند: تهران بیش از این ‌که از تهدیدات خارجی بترسد- از تهدیدات داخلی در ترس و نگرانی به‌سر می‌برد، حتی تهدید از سوی نیروی پیشگیرانه “.

با حساب شما، تهران مورد حمایت دولت هایی است که دو سوم مردم جهان را اداره می کنند!

شما از کدام جهان و جامعه ی مربوط بدان سخن میگویید؟!

منظور همان آمریکا و متحدان سلطه گرش هست که فقط چند درصد از مردم  جهان در آنجا زندگی میکنند؟

در قسمت بعدی همین پاراگراف هم اذعان شده که ایران از این نوع جامعه جهانی واقع شده در اقلیت نمی ترسد و تنها از مردم خود میترسد.

مطمئن باشید که اگر این ترس وجود داشته باشد ، قابل احترام است و مردم در محاسبات حکومتی ، جای ویژه ای دارند و این را به فال نیک باید گرفت.

و ایضا :

“ سیاستگذاران ایالات متحده علاقه‌مند به استفاده از اهرم نارضایتی در خیابان های ایران، باید از قیام مستمر ضد رژیم حمایت کنند. اما چطور؟ با ابراز همسویی با اپوزیسیون اصلی رژیم حاکم مذهبی، یعنی  شورای ملی مقاومت ایران. یک تحقیقات انجام شده توسط کمیته سیاست‌گذاری ایران در سال ۲۰۱۳ نشان داد، تهران اهمیت بسا بیشتری به این جنبش اپوزیسیون می‌دهد تا به همه گروه‌های مخالف دیگر به‌طور سرجمع “.

یعنی سیاستمداران امریکائی از مناسبات درون تشکیلاتی رجوی و رواج کامل شستشوی ذهنی و پیشبرد امر برده داری و لغو کوچکترین آزادی اعضای خود راضی هستند!

اگر هستند ، این مناسبات را درکشورهای خود پیاده کنند و اگر ناراضی هستند چرا باید علاقمند پیاده کردن آن درایران باشند و آیا این امر دشمنی سرسختانه ی آنها را با مردم ایران نشان نمی دهد؟!

البته این شورای ملی مقاومت رجوی، خائن ترین بخش اپوزیسیون ایران هستند و اگر توجهی بدان میشود از این بابت است!

دکتر مسعود بنی صدر : مجاهدین خلق یک فرقه فناتیک و تروریستی است

عین نوشته های باند رجوی ، بشکل زیر در نشریه ی کنگره ی آمریکا آمده است :

” تغییر رژیم به‌صورت معتبر و در کادر ایران شامل توانمندسازی، شناسایی و همبستگی با اپوزیسیون دموکراتیک اصلی این رژیم صورت می‌گیرد و نه نادیده گرفتن آن و یا اشغال گری. .. تغییر رژیم از درون، مسیر سومی را در میان گزینه رویارویی نظامی و مماشات تنها در ایران ایجاد می‌کند “.

این اپوزیسیون خائن، از تمامی امکانات رسانه ای ، برای تبلیغ ایده های سمی و ضد ملی خود برخوردار است و دیگر به چه کمکی احتیاج دارد الا که رجوی و یا جانشین او را “چلبی وار” وارد میدان کنند و این کار با احتمال ضعیف به قیمت خرابی ها و خونریزی های غیر قابل تصور امکان پذیر است و پرهیز ازرویارویی نظامی ، تعارف بیشرمانه ای بیش نیست!

لینک های مرتبط :

اظهار شادمانی باند رجوی از کاهش جزئی فروش نفت ایران!

نگرش تاکتیکی و استفاده ابزاری دولت ترامپ در رابطه با مجاهدین خلق

دام های نخبگان و نظریه پردازان شورای روابط خارجی امریکا برای مردم ایران

طنز روزگار ما ـ همسویی مدعیان ضد امپریالیسم و حقوق بشر با رژیم های ارتجاعی عرب

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=32214

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

افشاگری های روزنامه نگاران غربی درباره نقض حقوق بشر در تشکیلات مجاهدین

افشاگری های روزنامه نگاران غربی درباره نقض حقوق بشر در تشکیلات مجاهدین

امروزه کافی است واژه MEK را در گوگل جستجو کنیم که به انبوهی از منابع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *