هنر و سینما
372 بازدید
سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل: آنگ سان سوچی فاقد رهبری اخلاقی است

سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل: آنگ سان سوچی فاقد رهبری اخلاقی است

Thursday, January 25, 2018

سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل می گوید روز دوشنبه در جلسه هیات بین المللی رسیدگی به وضعیت مسلمانان روهینگیا جدالی لفظی بین وی و آنگ سان سوچی، مشاور ارشد و سخنگوی دولت میانمار روی داد.

بیل ریچاردسون، سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل می گوید آنگ سان سوچی، مشاور ارشد دولت میانمار فاقد «رهبری اخلاقی» است.

و آنگ سان سوچی

دیپلمات کهنه کار آمریکایی همچنین ضمن اعلام کناره گیری خود از هیات بین المللی برای بررسی کشتار مردم مسلمان روهینگیا این هیات را که توسط دولت میانمار تشکیل شده است به «سرپوش گذاری» بر عملکرد دولت این کشور متهم کرد.

بیل ریچاردسون یکی از ۱۰ عضو هیات بین المللی تشکیل شده توسط دولت میانمار برای بررسی بحران روهینگیا بود. کناره گیری او از این هیات مشورتی همزمان با سفر اعضای آن به ایالت راخین میانمار اعلام شد. وی در دوران زمامداری بیل کلینتون مدتی سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد و سپس وزیر انرژی ایالات متحده بود.

نزدیک به ۷۰۰ هزار از مسلمانان روهینگیا به دلیل خشونت نیروهای امنیتی از ایالت راخین در غرب میانمار گریخته اند.

حقوق بشر علیه حقوق بشر به زبان تصویر ـ یوتیوب نیم نگاه

 

سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل می گوید روز دوشنبه در جلسه هیات بین المللی رسیدگی به وضعیت اقلیت روهینگیا جدالی لفظی بین وی و آنگ سان سوچی، مشاور ارشد و سخنگوی دولت میانمار روی داد. به گفته بیل ریچاردسون دلیل این مشاجره اشاره وی به پرونده دو خبرنگار رویترز که در میانمار متهم به «نقض اسرار حکومتی» شده اند، بود.

سفیر پیشین ایالات متحده افزود که آنگ سان سوچی در پاسخ به وی «برآشفته» شده و تاکید کرده است که رسیدگی به پرونده این دو خبرنگار وظیفه این هیات مشورتی نیست.

بیل ریچاردسون، سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل

سخنگوی آنگ سان سوچی در واکنش به استعفای بیل ریچارسون ضمن ابراز تاسف از این امر، وی را به خروج از چارچوب دستورکار جلسات هیات مشورتی متهم کرد.

دو خبرنگار خبرگزاری رویترز روز ۱۲ دسامبر (۲۱ آذر) به اتهام در اختیار داشتن اسناد محرمانه مرتبط با وضعیت امنیتی در ایالت راخین بازداشت شدند.

کشتار مسلمانان روهینگیا در میانمار

عملکرد منفعلانه آنگ سان سوچی، یکی از برندگان پیشین جایزه صلح نوبل، در قبال بحران در ایالت راخین انتقادات زیادی را طی ماههای گذشته برانگیخت. هرچند بسیاری با امضای طوماری خواستار بازپس گیری جایزه صلح نوبل او شدند اما کمیته اهداء کننده این جایزه اعلام کرد که چنین اقدامی صورت نخواهد گرفت.

ملاله یوسف زی برنده جایزه صلح نوبل از آنگ سان سوچی انتقاد کرده بود

ملاله یوسف زی برنده جایزه صلح نوبل از آنگ سان سوچی انتقاد کرده بود. دانشگاه آکسفورد نیز تصویر او را از محل ورودی این دانشگاه به انبار خود منتقل کرده است.

لینک مرتبط :

حقوق بشر علیه حقوق بشر ، پارادوکس در فلسفه اخلاقی و سیاسی آنگ سان سوچی برنده جایزه صلح نوبل

 

 

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=31624

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

حذف ماتادورها و قهرمان جهان ... شکست اسپانیا و پیروزی روس ها

حذف ماتادورها و قهرمان جهان … شکست اسپانیا و پیروزی روس ها

حذف ماتادورها و قهرمان جهان … شکست اسپانیا و پیروزی روس ها روسیه در ضربات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *