356 بازدید
رجوی که دم از رفراندوم میزد، جا زد!

رجوی که دم از رفراندوم میزد، جا زد!

فریدون اورموی (پژوهشگر و تحلیلگر سیاسی)

ارسال به سایت نیم نگاه

Wednesday, February 14, 2018

درسخنرانی مربوط به مراسم بزرگداشت انقلاب ۲۲ بهمن ۱۳۵۷، دکتر روحانی اظهار داشت که ما با توسل به ظرفیت های قانون اساسی ، میتوانیم دست به رفراندوم زده و درمورد اختلافات موجود در شیوه ی اداره ی کشور ، نظر مردم را خواسته و کشور را بهتر اداره کنیم.

البته تاکنون هیچ گام عملی دراین مورد برداشته نشده و درمحافل مختلف در مورد این اظهار نظر رئیس جمهور ایران ، به بیان عقیده پرداخته و موافقان و مخالفان آن، حرف های خود را مطرح میکنند!

فرقه رجوی و بهره گیری از ترور کور

لازم به توضیح است که قانون اساسی ایران، رفراندوم در مورد ” جمهوریت ” و ” اسلامیت ” را برسمیت نمی شناسد ولی در سایر امور مخالفتی با رفراندوم ندارد.

باند رجوی که همواره ادعا داشت که برگزاری یک رفراندوم درایران ، او را بخاطر پایگاه عظیمی؟! که درمیان مردم دارد ، به زعامت ملت  برخواهد گزید و بنابراین حکومت هرگز باین مسئله تن نخواهد داد!

اما زمانی که این مسئله بصورت علنی و بصورت اولیه مطرح شد ، آه و فغان این گروه دغلکار برخاست و نوشت :

” روحانی … که دردوراول انتخاباتی با «کلید» وارد شد ، در دور دوم …با «صندوق همه پرسی» وارد شده تا دستگاه … ولایت فقیه را نجات دهد “.

تاکنون کسی نگفته که هدف از برگزاری احتمالی این رفراندوم ، نجات دادن دستگاه ولایت فقیه بوده و حرف رئیس جمهور را هم که فوقا خواندیم اینطوری نبوده. . بنابراین این خشم و نفرت رجوی ها از موضوع و حادثه ای که تنها در سطح یک اظهار نظر مطرح شده و مقدماتی برای آن فراهم نشده ، قابل تامل فراوان است!

اگر در رفراندوم فرضی ، حکومت قویتر شده و از سقوطی که رجوی هر روز خبر آنرا میدهد ، خلاص میشود معنی ای جز این دارد که رای مردم بنفع حکومت خواهد بود؟!

رفراندومی که در گذشته برگزاری آنرا سبب سرنگونی حکومت میدانستند و پیروزی مجاهدین رجوی، چطور شده که این بار قرار است نتیجه ی معکوس داده و رجوی را شرمسار کند؟!

یعنی اذعان دارید که پایگاه اجتماعی حکومت ـ قویتر از زمانی است که شما درخواست رفراندوم میکردید و اینک به مخالفت با آن پرداخته اید؟!

باند رجوی فاقد پایگاه مردمی در ایران

باز هم :

” … مردم رای خود به تمامیت رژیم را با شعارهایشان با پایین کشیدن تصاویر و با به آتش کشیدن برخی مراکز نام نشان دار رژیم در دهها شهر نشان داده اند حالا این … صندوق بدست گرفته و خواهان مراجعه به رای همان مردم براساس قانون اساسی شده “.

اگر اینطور بود ، چه ترسی از رای مردم دارید که این رفتارها را با حکومت کرده و مثلا شما را خوشحال و امیدوار کردند؟!

آیا عملا نمی پذیرید که این تخریب گران اقلیت ناچیزی بودند و رای شان تاثیری که رضایت شما را جلب کند، ندارد؟!

آیا “تغییر دوران” که این همه در باره ی آن صحبت میکنید ، همان بالا رفتن پایگاه مردمی حکومت بوده که شما با مخالفت با رفراندومی که حاکمیت را برنده ی آن میدانید و هنوز معلوم نیست برگزار خواهد شد یا نه، بوده است؟!

 و گرنه ، جریانی که حکومت را اینهمه ضعیف بداند ، با برگزاری رفراندوم و آگاهی از نظر موثر قاطبه ی مردم چرا باید اینهمه دلواپس باشد؟!

لینک های مرتبط :

اظهار شادمانی باند رجوی از کاهش جزئی فروش نفت ایران!

مریم رجوی و تلاش های مذبوحانه ی بی سرانجام

بررسی نا آرامی های اخیر در ایران و نقش مجاهدین خلق

قطع شریان نفتى، پیشنهاد جنایتکارانه ای که مورد استقبال فرقه رجوی قرار گرفته است!ا

 

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=32102

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

افشاگری های روزنامه نگاران غربی درباره نقض حقوق بشر در تشکیلات مجاهدین

افشاگری های روزنامه نگاران غربی درباره نقض حقوق بشر در تشکیلات مجاهدین

امروزه کافی است واژه MEK را در گوگل جستجو کنیم که به انبوهی از منابع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *