515 بازدید
خاطرات ناصر شیردم (عضو سابق فرقه مجاهدین) ـ نشست غسل هفتگی ـ قسمت سیزدهم

خاطرات ناصر شیردم (عضو سابق فرقه مجاهدین) ـ نشست غسل هفتگی ـ قسمت دوازدهم

خاطرات آقای ناصر شیردم ـ قسمت دوازدهم

آذربایجانغربی ـ شاهین دژ

ارسال به سایت نیم نگاه

برگزاری نشست “غسل هفتگی” در سال ۷۸ همراه با نشست “عملیات جاری” از طرف مسعود رجوی به ارتش عیدی داده شد!! (حرفی که مسئولین سازمان بر این موضوع تاکید داشتند)

این نشست فقط شبهای جمعه برگزار می شود و تنها نشستی است که در آن هیچ کسی حق ندارد در مورد فاکت های کس دیگر حرفی بزند.

در این نشست هر فرد در لایه خودش باید باشد و آن موقع مسئولیت نشست با فرمانده FG بود ـ F قرارگاه

در این نشست هیچگونه حرفی علیه فرد زده نمی شود. هیچ کس هم حق ندارد بیرون از نشست راجع به نشست غسل هفتگی سخنی با نفرات دیگر بزند. این نشست برای مجاهدین آن قدر حساس است که از آن با عنوان “حفاظ” نام می برند. هر فردی حتی اگر یک فاکت هم داشته باشد باید در هر نوبت نشست آن را بخواند. در شب برگزاری نشست، همه باید گزارش خودشان را بخوانند یعنی حتی اگر نصف شب هم باشد از خواب بیدارش می کنند تا گزارشش را بخواند. اصلاً مهم نبود کسی یک یا دو فاکت داشت یا یکی صد تا فاکت. فقط مهم این بود که فاکت ها یا اعترافات جنسی در جمع نفرات خوانده شود هر جور فاکتی هم بود مهم نبود. مسئولین نشست ـ نفراتی که فاکت ها و یا اعترافات جنسی متعددی در جمع افراد حاضر در نشست را می خواندند تشویق می کردند.

مهدی ابریشم چی برای کسانی که می خواستند وارد این نشست یا ریل شوند اولین جلسه را برگزار می کرد بعد از آن جلسه، نفرات در لایه خودشان و در قرارگاهی که بودند نشست غسل را برگزار می کردند.

تحقیر افراد در نشست غسل هفتگی فرقه رجوی

محتوا و موارد مطرح شده در نشست غسل هفتگی واقعا مضحک و مشمئز کننده بود. ولی مسئولین سازمان اصرار عجیبی بر برگزاری این نشست و طرح اعترافات جنسی نفرات داشتند. آنها ادعا داشتند که نشست غسل هفتگی تضادهای نفرات تشکیلات را حل می کند ولی از من هیچ تضادی را حل نکرد. و حضور اجباری در این نشست باعث می شد که روز به روز فاکت ها و اعترافات را کم و کمتر کنم. آخر مگر می شود که انسان غریزه خودش را بکشد. تا حالا در تاریخ گروهی یا کسی پیدا شده که این کار را کرده باشد. کو؟ و کجاست؟ تا من هم از او پیروی کنم. باید به ضرس قاطع گفت نشست غسل هفتگی مجاهدین خلق فقط و فقط متعلق به این گروه بود و بس. و نقض حقوق انسانی و تحقیر تمام و کمال افراد تشکیلات نتیجه آن.

آخر غریزه ای که خداوند به آدم داده است مگر می شود با نوشتن چند خط و اعتراف کردن اجباری انکار کرد. مگر می شود از آن گذشت؟ به نظر من اگر انسان “جیم” و یا “فردیت” نداشته باشد. اصلاً انسان نیست یک موجود فرا زمینی شاید است. حیوان هم غریزه دارد غریزه حیوان حفظ خود و نسل خودش است. انسان هم باید نسل خودش را حفظ کند. مگر می شود با ادعای مبارزه با غریزه جنسی بر حکومتی پیروز شد!! این موضوع از ادعاهای رهبرعقیدتی مجاهدین یعنی مسعود رجوی بود که سرنگونی رژیم ایران را ربط داده بود به اعترافات جنسی نیروهای تشکیلاتی!! به نظرم این تحلیل و توجیه ـ بی معنا و کاملا کمیک و مضحک بود. من هیچ وقت از نشست غسل هفتگی چیزی نفهمیدم که برایم خنده دار هم بود.

در یک کلام نشست غسل هفتگی و انقلاب ایدئولوژیک از من هیچگونه تضادی حل نکرد که روز به روز هم بدتر می شدم. نه تنها من این وضع را داشتم بلکه خیلی از نفرات و نیروهای سازمان مجاهدین مثل من بودند و روز به روز وضعشان بدتر می شد. اینکه نفرات در فاکت هایشان در نشست غسل اعتراف کنند:

 “وقتی که امروز صبح از خواب بیدار شدم به یاد خواب دیشب افتادم و برای مدتی در جیم بودم و آن خواب را تصویر سازی می کردم و یا وقتی که دیشب فیلم نگاه می کردم زن هنرپیشه را تصویر سازی کردم”

چنین اعترافاتی پیامدهای مخرب پیدا و پنهان برگزاری نشست غسل هفتگی که از تراوشات ذهن بیمار رجوی بود را آشکار می ساخت. اما مسئولین سازمان انگار کور و کر و لال بودند و متاسفانه توان درک و فهم ساده ترین مسائل را نداشتند.

ادامه دارد…

لینک های مرتبط :

خاطرات ناصر شیردم (عضو سابق فرقه مجاهدین) ـ نشست غسل هفتگی در فرقه رجوی ـ قسمت یازدهم

نقطه نظرات انتقادی جداشدگان در رابطه با ماهیت فاشیستی و خط مشی تروریستی فرقه ستیزه جوی مجاهدین ـ قسمت هفدهم

بررسی چگونگی به اسارت گرفتن اعضاء در مناسبات درون تشکیلاتی فرقه مجاهدین ـ نشست غسل هفتگی ـ قسمت پنجم

پروسه مسخ هویت و فردیت کادرهای تشکیلاتی در فرقه ستیزه جوی مجاهدین خلق ـ نشست های عملیات جاری و غسل هفتگی

حقوق بشر در سازمان مجاهدین خلق ایران

 

 

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=31633

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

عمر بر باد رفته در اردوگاههای مجاهدین خلق … قسمت پنجم

عمر بر باد رفته در اردوگاههای مجاهدین خلق … قسمت پنجم

عمر بر باد رفته در اردوگاههای مجاهدین خلق … قسمت پنجم خاطرات علی امانی (عضو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *