هنر و سینما
267 بازدید
اظهار شادمانی باند رجوی از کاهش جزئی فروش نفت ایران!

اظهار شادمانی باند رجوی از کاهش جزئی فروش نفت ایران!

فریدون اورموی (پژوهشگر و تحلیلگر سیاسی)

ارسال به سایت نیم نگاه

در رسانه های مجازی باند رجوی چنین میخوانیم:

” بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران، امروز یکشنبه ۱۵ بهمن/ ۴ فوریه در یک کنفرانس خبری در تهران در این رابطه اظهار داشت: رئیس جمهوری آمریکا در کوشش برای بی‌ثبات کردن بازار نفت و متزلزل نمودن خریداران نفت ایران، اکنون یک سال است که هر سه ماه یکبار، با اظهارات تهدید‌آمیز علیه جمهوری اسلامی ایران در بازار نفت تشتتت برمی‌انگیزد که این تهدیدها مالاً در قراردادهای ما بی تأثیر نبوده است. خبرگزاری فرانسه می‌نویسد، به دنبال توافق‌های موسوم به “برجام” میان ایران و١+۵ در سال ٢٠۱۵ میلادی، شرکت‌های نفتی بین‌المللی علاقمندی خود را برای سرمایه‌گذاری در صنایع نفتی ایران اعلام داشتند، اما با روی‌ کار آمدن دولت دونالد ترامپ و موضع‌گیری‌های تند وی علیه جمهوری اسلامی ایران، اشتیاق اولیه‌ شرکت‌های نفتی برای سرمایه‌گذاری به سردی گرائید که این سردی را در سخنان امروز وزیر نفت ایران می‌تواند دید. زنگنه درکنفرانس نفتی خود گفت: ایران درحال حاضر با حدود ٢٠ شرکت نفتی بین‌المللی در حال مذاکره برای فراهم آوردن امکانات سرمایه‌گذاری در صنایع نفت و گاز ایران است که من حتی جرأت نمی‌کنم که نام این شرکت‌ها را بیان نمایم. نامدار زنگنه بدون نام بردن از کشور خاصی گفت: هم اکنون برخی کشورها در سطح جهان و منطقه به شرکت‌های نفتی اروپایی و آسیایی فشار می‌آورند تا از امضای قرارداد با جمهوری اسلامی خودداری نمایند “.

کمتر کسی به سراغ اصل قضیه که عبارت از سیادت دلار بر جهان دادوستد است ، میرود!

دراین مورد باید دانست که بعد از جنگ جهانی دوم که آمریکا با کمترین تلفات و سرمایه گذاری، بطور موذیانه ای فاتح این جنگ شد ، انگلستان  فرتوت، کلید طلائی رهبری جهان را که ازسده ها پیش دردستان خود داشت ، تقدیم امریکا کرد!

بیژن زنگنه وزیر نفت ایران

رسمی شدن دلار بعنوان ارز رسمی بین المللی، حاصل این تحولات بود و پشتوانه ی آن طلاهایی بود که آمریکا جمع کرده بود.

بعدها که آمریکا سودای جهانخواری بیشتری کرد و ضمن دست زدن به کودتاهای متعدد ، به کشورهای آسیای جنوبی و ازجمله ویتنام حمله نمود ، این ذخایر طلا ، لاغر و لاغر شدند و دلار بدون پشتوانه چاپ و توزیع شد.

ژنرال دوگل بعنوان رئیس جمهور فرانسه با وجود وابستگی اش به سیستم سلطه گر جهانی ، برخلاف رهبران بی رگ و بی هویت  فعلی اروپا ، فردی استخواندار بود و در موارد خاص ، استقلال رای از خود نشان میداد.

او به آمریکا پیشنهاد کرد که دلارهای جمع شده در فرانسه را تحویل گرفته و بجایش طلا پرداخت کند که معلوم شد آمریکا اینقدر طلا ندارد!

دراین میان عربستان مجبور شد که نفت خود را فقط با دلار معاوضه نماید و بدین ترتیب ، نفت عربستان  و…، به پشتوانه ی دلار تبدیل شد!

حاکمیت دلار بر اقتصاد جهانی

درمیان این کش وقوس ها ، تقریبا تمامی کشورها موظف شدند که نفت را صرفا در مقابل دلار عرضه نمایند و از این رو بود که بانک های مرکزی هرکشوری مجبور بود و هست که همواره مقدار زیادی دلار ذخیره داشته باشد تا بتواند در داد وستدها شرکت کرده و منزوی نباشد!!

با وجود آگاهی ازاین وضع ، چگونه است دلاری که مدت هاست که بی پشتوانه شده ، بازهم بازارهای جهان را تحت کنترل خود داشته و وسیله ی قدرتمندی برای تحریم کشورهایی که تسلیم بلا قید و شرط این سلطه گر اعظم نمی شوند، بشمار میرود؟

بله، این تسلط توسط قدرت نظامی آمریکا بر جهان تحمیل میشود و کشورها مجبورند که با تحویل این دلارهای بی پشتوانه چاپ شده ، اجناس مرغوب خود را تحویل آمریکائیان بدهند و بدینوسیله این آمریکائیان، قسمت اعظم احتیاجات خود را با اسکناس هایی که فقط درحد کاغذ هایش ارزش دارد، بحساب کار و زحمت مردم دیگر کشورها برطرف میکنند (مفت خوری تمام عیار)!

جوزف‌نای نظریه‌پرازعلوم سیاسی و ارتباطات آمریکایی

اما قدرت نظامی آمریکا ، ابهت گذشته ی خود را به میزان قابل توجهی از دست داده و کشورها میتوانند خود را بتدریج از زیر کنترل دلار خارج سازند که دراین مورد چین و روسیه پیشقدم شده و حتی ایران و… نیز گام هایی دراین مورد برداشته است!

بدین ترتیب ، ترامپ ها در آینده ای که در دسترس بودن سریع آن به همت دولت ها بستگی دارد، قادر به قلدری دلاری نبوده و این تحریم ها و …، راه بجایی نخواهد برد!

آن روز فرا خواهد رسید و روسیاهی به فرقه رجوی خواهد ماند که برروی این جنایتکاری های دلار ، سرمایه گذاری کرده است!

جنبش وال استریت

لینک های مرتبط :

قطع شریان نفتى، پیشنهاد جنایتکارانه ای که مورد استقبال فرقه رجوی قرار گرفته است!ا

یعنی اینها را دیوانه و ضد ملی حساب کرده اید؟!

مریم رجوی و تلاش های مذبوحانه ی بی سرانجام

حفظ برجام از خطر ترامپ

 

 

 

 

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=31870

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

از ضرب و شتم جداشدگان فرقه رجوی تا قطع حقوق پناهندگی آنها با حمایت کمیساریا

از ضرب و شتم جداشدگان فرقه رجوی تا قطع حقوق پناهندگی آنها با حمایت کمیساریا

از ضرب و شتم جداشدگان فرقه رجوی تا قطع حقوق پناهندگی آنها با حمایت کمیساریا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *