هنر و سینما
267 بازدید
استعفای دو مقام ارشد کاخ سفید به اتهام خشونت علیه همسران سابقشان

استعفای دو مقام ارشد کاخ سفید به اتهام خشونت علیه همسران سابقشان

Saturday, February 10, 2018

دیوید سورنسن، یکی از تنظیم‌کنندگان متن‌های سخنرانی دونالد ترامپ، به علت بالا گرفتن اتهام خشونت علیه همسر سابقش کاخ‌سفید را ترک کرده است. استعفای دیوید سورنسن تنها دو روز پس از استعفای دیگر کارمند ارشد کاخ‌سفید، راب پورتر، صورت گرفته که او هم به استفاده از خشونت علیه دو همسر سابقش متهم بود. هر دو نفر اتهام را رد کرده‌اند و می‌گویند “بی‌گناهند”.

کولبی هولدرنس

راب پورتر که در چند هفته گذشته تصاویر همسر سابقش با چشمان کبود، در رسانه‌های آمریکا خبرساز شده بود، پس از آن که معلوم شد از سوی پلیس فدرال، اف‌بی‌آی، به اتهام خشونت علیه همسر سابقش تحت بازجویی هم قرار گرفته، روز چهارشنبه ناچار به استعفا شد.

دیوید سورنسن، یکی از تنظیم‌کنندگان متن‌های سخنرانی دونالد ترامپ

همزمان رسانه‌های آمریکایی گزارش کرده‌اند جان کلی، رئیس دفتر آقای ترامپ که گزارش شده از این اتهام‌ها خبردار بوده است، اعلام آمادگی کرده که در صورت تمایل آقای ترامپ، استعفایش را تقدیم رئیس‌جمهوری کند.

این دو رسوایی جدید آن هم به فاصله دو روز، موقعیت جان کلی، رئیس دفتر دونالد ترامپ را بسیار متزلزل کرده است به طوری که روز جمعه (نهم فوریه- ۲۰ بهمن) گزارش شد آقای کلی آماده تقدیم استعفای خود در صورت درخواست آقای ترامپ است.

راب پورتر

منتقدان می‌گویند کلی از موضوع اتهام‌های راب پورتر باخبر بوده اما اظهار بی‌اطلاعی کرده و تنها روز سه‌شنبه گذشته که موضوع رسانه‌ای شد به آن اذعان کرده است. پورتر روز چهارشنبه استعفا داد.

هر دو همسر سابق راب پورتر، کولبی هولدرنس و جنیفر ویلووبای می گویند او آنها را هم به لحاظ فیزیکی و هم از نظر هیجانی آزار می‌داده است.

همسر نخست او، کولبی هولدرنس، که خود یکی از تحلیل‌گران دولت آمریکاست مدعی است در جریان ماه عسل‌شان در جزایر قناری به سال ۲۰۰۳، آقای پورتر او را زده و دو سال بعد در فلورانس ایتالیا هم آقای پورتر به صورتش مشت زده است.

همسر دوم او، خانم ویلووبای می‌گوید او در سال ۲۰۰۹ با آقای پورتر ازدواج کرده و زندگی مشترک آنها تا سال ۲۰۱۳ ادامه داشته است اما او در سال ۲۰۱۰ پس از آن که آقای پورتر در جریان یک نزاع شیشه پنجره خانه‌شان در شهر الکساندریا، جنوب واشنگتن دی‌سی را شکسته، او با مراجعه به پلیس برای دریافت حکم حفاظت از خود اقدام کرده است.

خانم ویلووبای این تجربه را بهار سال گذشته در وبلاگی تحت عنوان “چرا ماندم” به صورت ناشناس منتشر کرده است.

سومین شاکی آقای پورتر، به گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان، یک زن ناشناس است که در سال ۲۰۱۶ با دو همسر سابق او تماس گرفته و به آنها درباره آزار فیزیکی گفته و از آنها مشاوره خواسته که چه طور باید راب پورتر را ترک کند.

راب پورتر

راب پورتر که این ادعاها فعلا به بهای از دست دادن مقامش در کاخ‌سفید انجامیده، می‌گوید همه آن چه این سه زن می‌گویند کذب محض است.

با وجود این، برکناری او از مقامش نه تنها برای خود او که برای چند مقام سرشناس کاخ‌سفید هم دردسرساز شده است.

جان کلی، رئیس دفتر آقای ترامپ متهم است که از مدت ها قبل درباره این اتهام ها خبر داشته است و اکنون با اتهام “اهمال و عدم درستکاری” روبرو شده است.

هوپ هیکس، رئیس دفتر ارتباطات کاخ‌سفید که گفته می‌شود مسئول شده بود که به این قضیه رسیدگی کند، متهم به قصور و غفلت شده است.

هوپ هیکس، رئیس دفتر ارتباطات کاخ‌سفید

همزمان رسانه‌های آمریکا می‌گویند هوپ هیکس و راب پورتر اخیرا با هم دوست شده‌اند و روابط عاشقانه برقرار کرده‌اند.

رسانه‌های آمریکا می‌گویند آقای ترامپ از نحوه عملکرد خانم هیکس در این رابطه راضی نیست و او هم همچون ژنرال کلی ممکن است در آستانه خروج از کاخ‌سفید قرار گرفته باشد.

جنیفر ویلووبای

انتقاد دموکرات ها از دونالد ترامپ

در همین حال، دموکرات‌ها تعریف و تمجید ترامپ از راب پورتر و “آرزوی موفقیت کردن” رئیس جمهور برای او را با توجه به تصاویری که از همسر اولش با چشم کبود در رسانه‌ها منتشر شده، مورد انتقاد قرار داده‌اند.

جو بایدن، معاون سابق باراک اوباما، امروز در یک سخنرانی عمومی گفت: “یعنی چی که آرزوی موفقیت می‌کنم… این چه پیغامی برای جامعه دارد… چه چیزی باعث می‌شود که در برابر چنین اتهام و جرمی بی‌اعتنایی نشان دهیم و همچنان از فرد به علت این که مثلا در فلان کار خوب بوده تمجید کنیم.”

ترامپ، روز جمعه در نخستین واکنش رسمی خود به خبرنگاران گفت از نظر او راب پورتر کارش را در کاخ‌سفید “عالی انجام داده” و او برایش “آروزی بهروزی دارد.”

رسانه‌های آمریکا در حالی که تصاویر یکی از همسران سابق راب پورتر با چشمی کبود را منتشر کرده‌اند از شکایت دیگر همسر سابق او به پلیس برای صدور حکم ممنوعیت نزدیک شدنش به محدوده زندگی همسر اسبقش خبر داده‌‎اند.

اظهارات ستایش‌آمیز ترامپ از کارمند سابق خودش در حالی صورت گرفته که کاخ سفید روز گذشته (پنجشنبه) پذیرفت که می توانسته در رسیدگی به این مساله “بهتر عمل کند.”

دونالد ترامپ روز جمعه همچنین در ارتباط با نظر شخصی‌اش در باره ادعاها علیه پورتر تاکید کرد “او اتهام‌ها را تکذیب کرده و خودش را بی‌گناه می‌داند.”

لینک های مرتبط :

جف سشنز در پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا مورد سوال قرار گرفت

مایکل فلین مشاور سابق ترامپ دروغگویی به پلیس فدرال را پذیرفت

احضار پل منافورت رئیس ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ به دادگاه در رابطه با دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

سومین قربانی قضائی ـ واکنش‌های گسترده به اخراج جیمز کومی از ریاست اف‌بی‌آی

 

 

 

لینک کوتاه: http://www.nimnegah.org/farsi/?p=32008

درباره ی آرش رضایی

مدیر وبسایت خبری، تحلیلی نیم نگاه

همچنین ببینید

حذف ماتادورها و قهرمان جهان ... شکست اسپانیا و پیروزی روس ها

حذف ماتادورها و قهرمان جهان … شکست اسپانیا و پیروزی روس ها

حذف ماتادورها و قهرمان جهان … شکست اسپانیا و پیروزی روس ها روسیه در ضربات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *